Úvod > Aktuality > Podzimní výlovy lákají turisty nejen do jižních Čech

Podzimní výlovy lákají turisty nejen do jižních Čech

Vydáno 6. října 2017 Zážitky
Na jihu Čech začaly podzimní výlovy, které potrvají až do konce listopadu. Rybářství Třeboň, největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje na podzim z asi 250 rybníků vylovit zhruba 2300 tun tržních ryb, především kaprů. Zatím rybáři loví menší rybníky. Výlov rybníku Rožmberk je plánován na pátek až neděli 13. až 15. října. Stejně jako loni i letos čeká návštěvníky výlovů gastronomická nabídka a doprovodný program. Jako poslední se bude od 13. do 16. listopadu lovit Bošilecký rybník.
Podzimní ráno, na hladině polovypuštěného rybníka se převaluje mlha a do studeného bahna se postupně vydávají desítky postav v dlouhých pláštích a vysokých botách se sítěmi v rukou. Neklamné znamení, že začíná sezona výlovů. Na řadu z nich vás zve portál Kudy z nudy.

Na výlovy se samozřejmě chystají i rybáři v dalších koutech Čech a Moravy. Například Rybářství Tovačov zve na slavnostní výlov Hradeckého rybníka, který proběhne o víkendu 21. a 22. října.

K tradičním akcím rovněž patří výlov rybníka Olšovec spojený s oblíbeným jarmarkem řemesel, konaný o víkendu 28. a 29. října Jedovnici v Moravském krasu, a výlov Bohdanečského rybníka na Pardubicku, který proběhne 28. října.
 

Pravé jihočeské

Třeboňský výlovAčkoli, jak bylo již zmíněno výše, výlovy probíhají po celé České republice, přeci jen těmi nejvyhledávanějšími jsou ty jihočeské. Letošní výlovy zahájí rybník Rožmberk Rybářství Třeboň od 13. do 15. října. Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb, víno a burčák ze Znovínu Znojmo, pivo Bohemia Regent a doprovodný program. Mezi nejoblíbenější patří také výlov rybníka Bezdrev u Hluboké nad Vltavou, který je spojen s rybářskými slavnostmi Rybářství Hluboká. Hlavní program slavností proběhne na den státního svátku, ted 28. října, rybník se však bude lovit až do 31. října.

Rybářství HlubokáK největším lovným rybníkům rybářství Blatenská ryba patří letos Podkostelní rybník v Putimi v sobotu 14.10. a Buzický rybník v Blatné, kde hlavní program proběhne 28. října.

Dalšími velkými jihočeskými rybníky, které se budou letos lovit jsou například Horusický rybník (24. - 17. října), Dehtář na státní svátek 28. října a již zmíněný Bošilecký, který (stejně tak jako Vlhavský rybník) sezónu výlovů mezi dny 13. až 16. listopadu uzavře.
Blatenská ryba - sportovní rybolov a rekreace

Blatenská ryba - sportovní rybolov a rekreace

Nabízíme rekreantům, letním hostům, dětem a ostatním zájemcům o sportovní rybolov několik možností vyžití. Přijeďte a zažijete skvělou zábavu a vynikající sportovní zážitky!

Výlov rybníka Rožmberk 2018

Výlov rybníka Rožmberk 2018

Nenechte si ujít výlov největšího českého rybníka Rožmberka, který je naplánován na druhý říjnový víkend, tj. na dny 12. – 14. října 2018. V Třeboni ochutnáte také spoustu rybích specialit.

Výlov Bohdanečského rybníka 2018

Výlov Bohdanečského rybníka 2018

Tradiční výlov Bohdanečského rybníka se koná v neděli 28. října od časných ranních hodin. Podívejte se na rybáře při práci a zároveň ochutnejte rybí speciality!