Úvod > Aktuality > Podzimní výlovy lákají turisty nejen do jižních Čech

Podzimní výlovy lákají turisty nejen do jižních Čech

Vydáno 6. října 2017 Zážitky
Na jihu Čech začaly podzimní výlovy, které potrvají až do konce listopadu. Rybářství Třeboň, největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje na podzim z asi 250 rybníků vylovit zhruba 2300 tun tržních ryb, především kaprů. Zatím rybáři loví menší rybníky. Výlov rybníku Rožmberk je plánován na pátek až neděli 13. až 15. října. Stejně jako loni i letos čeká návštěvníky výlovů gastronomická nabídka a doprovodný program. Jako poslední se bude od 13. do 16. listopadu lovit Bošilecký rybník.
Podzimní ráno, na hladině polovypuštěného rybníka se převaluje mlha a do studeného bahna se postupně vydávají desítky postav v dlouhých pláštích a vysokých botách se sítěmi v rukou. Neklamné znamení, že začíná sezona výlovů. Na řadu z nich vás zve portál Kudy z nudy.

Na výlovy se samozřejmě chystají i rybáři v dalších koutech Čech a Moravy. Například Rybářství Tovačov zve na slavnostní výlov Hradeckého rybníka, který proběhne o víkendu 21. a 22. října.

K tradičním akcím rovněž patří výlov rybníka Olšovec spojený s oblíbeným jarmarkem řemesel, konaný o víkendu 28. a 29. října Jedovnici v Moravském krasu, a výlov Bohdanečského rybníka na Pardubicku, který proběhne 28. října.
 

Pravé jihočeské

Třeboňský výlovAčkoli, jak bylo již zmíněno výše, výlovy probíhají po celé České republice, přeci jen těmi nejvyhledávanějšími jsou ty jihočeské. Letošní výlovy zahájí rybník Rožmberk Rybářství Třeboň od 13. do 15. října. Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb, víno a burčák ze Znovínu Znojmo, pivo Bohemia Regent a doprovodný program. Mezi nejoblíbenější patří také výlov rybníka Bezdrev u Hluboké nad Vltavou, který je spojen s rybářskými slavnostmi Rybářství Hluboká. Hlavní program slavností proběhne na den státního svátku, ted 28. října, rybník se však bude lovit až do 31. října.

Rybářství HlubokáK největším lovným rybníkům rybářství Blatenská ryba patří letos Podkostelní rybník v Putimi v sobotu 14.10. a Buzický rybník v Blatné, kde hlavní program proběhne 28. října.

Dalšími velkými jihočeskými rybníky, které se budou letos lovit jsou například Horusický rybník (24. - 17. října), Dehtář na státní svátek 28. října a již zmíněný Bošilecký, který (stejně tak jako Vlhavský rybník) sezónu výlovů mezi dny 13. až 16. listopadu uzavře.
Výlov rybníka Olšovec

Výlov rybníka Olšovec

Ve dnech 28. a 29. října 2017 se uskuteční tradiční výlov rybníka Olšovce. Jako každý rok si zde budete moci koupit Jedovnického kapra (nese označení Moravský kras regionální produkt) a další druhy ryb: amur, tolstolobik, plotice, štika, candát.

Výlov Staroměstského rybníka v Telči

Výlov Staroměstského rybníka v Telči

Na tradičním výlovu Staroměstského rybníka se můžete těšit na prodej živých ryb a rybích specialit, hudbu, občerstvení.

Výlovy rybníků rybářství Hluboká

Výlovy rybníků rybářství Hluboká

Mezi tradiční podzimní události patří zajisté výlovy rybníků. Přijeďte si prohlédnout rybářské řemeslo z první ruky a odneste si chutnou rybu od rybářů v Hluboké nad Vltavou, kteří dodávají ryby i na Pražský hrad.

Výlov rybníka Vrkoče

Výlov rybníka Vrkoče

Pro návštěvníky výlovu je připraven prodej živých ryb, rybích výrobků (čerstvých, mrazených, uzených a marinovaných), rybích specialit a široká možnost občerstvení, jakož i bohatý doprovodný program až do večerních hodin.

Výlov rybníka Blatec

Výlov rybníka Blatec

Výlov rybníka Blatec s výměrou 98 ha proběhne v blízkosti obce Dívčice, zhruba 20 km západně od Českých Budějovic. V rybníku jsou vysazeny především kapři.

Podzimní výlovy v okolí Blatné

Podzimní výlovy v okolí Blatné

Majitelé a zaměstnanci firmy Blatenská ryba, spol. s r. o. vás srdečně zvou k návštěvě podzimních výlovů rybníků. Na větších rybnících bude zajištěn prodej ryb za výhodné ceny, někde bude vyhrávat dechovka a proběhne starodávné pasování na rybáře.

Výlovy rybníků v okolí Kroměříže

Výlovy rybníků v okolí Kroměříže

Moravský rybářský svaz zve všechny příznivce tradičních podzimních výlovů ke svým rybníkům.

Výlovy na Rakovnicku

Výlovy na Rakovnicku

Český rybářský svaz, místní organizace Čistá u Rakovníka zve na podzimní výlovy svých rybníků.

Podzimní výlovy u Strakonic

Podzimní výlovy u Strakonic

Český rybářský svaz, místní organizace Strakonice, zve na výlov rybníků a rybníčků pod svou správou.

Výlovy ašských rybníků

Výlovy ašských rybníků

Mikroregion Ašsko se rozprostírá v nejzápadnějším výběžku naší republiky. V oblasti se rozkládá několik významných vodních ploch, z nichž nejvýznamnější je přehrada na Bílém Halštrově a Nový rybník ve Studánce. Na podzim láká krajina k tradičním výlovům.

Výlovy Vodňanských rybníků

Výlovy Vodňanských rybníků

Výlovy Vodňanských rybníků začínají zhruba ke konci měsíce října a končí na začátku listopadu.

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku

K největším podzimním událostem na Třeboňsku patří tradičně výlovy rybníků. Přijďte sledovat slavné rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na veřejných výlovech je zajištěno parkování, občerstvení a prodej živých ryb za akční cenu přímo na hrázi.

Výlov Jaroslavického Dolního rybníku

Výlov Jaroslavického Dolního rybníku

Tradiční výlov rybníku v Jaroslavicích u Znojma, kde lze spatřit klasický výlov rybníku bez širšího doprovodného programu.

Výlov Bohdanečského rybníka 2017

Výlov Bohdanečského rybníka 2017

Tradiční výlov Bohdanečského rybníka se koná v sobotu 28. 10. od 7:30 do 15:00. Podívejte se na rybáře při práci a zároveň ochutnejte rybí speciality!

Výlov rybníka Záblatský

Výlov rybníka Záblatský

Na podzim roku 2017 bude společnost Rybářství Třeboň a.s. lovit i rybník Záblatský. Všechny srdečně zveme na ochutnávku čerstvých rybích specialit přímo u hráze rybníka.

Slavnostní výlov Hradeckého rybníka v Tovačově

Slavnostní výlov Hradeckého rybníka v Tovačově

Rybářství Tovačov vás srdečně zve na Slavnostní výlov Hradeckého rybníka ve dnech od 21. - 22. října 2016 od 8.30 - 16.00 hod.

Výlov rybníka Munický v Hluboké nad Vltavou

Výlov rybníka Munický v Hluboké nad Vltavou

Mezi tradiční podzimní události patří zajisté výlovy rybníků. Rybník Munický v Hluboké nad Vltavou vydá svoje poklady v období od 26. až do 28. října 2017.

Blatenská ryba - sportovní rybolov a rekreace

Blatenská ryba - sportovní rybolov a rekreace

Nabízíme rekreantům, letním hostům, dětem a ostatním zájemcům o sportovní rybolov několik možností vyžití. Přijeďte a zažijete skvělou zábavu a vynikající sportovní zážitky!

Výlov Bošileckého rybníka

Výlov Bošileckého rybníka

Rybářství Třeboň bude v listopadu lovit rybník Bošilecký, který leží v katastr. území Bošilce a má rozlohu 200 ha. Jste zváni podívat se jak probíhá rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na tomto výlovu si také budete moci koupit živou rybu za zajímavou cenu.

Výlov Horusického rybníka 2017

Výlov Horusického rybníka 2017

Rybářství Třeboň bude letos lovit Horusický rybník. Jste zváni podívat se jak probíhá rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na tomto výlovu si také budete moci koupit živou rybu za zajímavou cenu.

Výlov rybníka Amerika u Františkových Lázní 2017

Výlov rybníka Amerika u Františkových Lázní 2017

Podzim je typickým období pro výlov rybníků. Tradiční výlov se uskuteční na rybníku Amerika u Františkových Lázních ve dnech 27. - 28. října 2017. Těšit se můžete na nevšední podívanou, na které můžete obdivovat um desítky rybářů, živé kapříky, amury, štiky, ale také rybí specialitky.

Výlov rybníka Betlém 2017

Výlov rybníka Betlém 2017

Výlov rybníka Betlém v blízkosti obce Teplá v západních Čechách se uskuteční dne 26. října od 8:30. Těšit se můžete nejen na neopakovatelný zážitek, ale také na rybí speciality, prodej živých i uzených ryb a další lahodné občerstvení.

Výlov rybníka Dvořiště

Výlov rybníka Dvořiště

Dalším velikánem, který letos vydá své rybí bohatství je rybník Dvořiště nedaleko Lomnice nad Lužnicí. Ten bude probíhat od 30. října do 3. listopadu 2017.

Výlov rybníka Vlhlavský

Výlov rybníka Vlhlavský

Výlov rybníka Vlhlavský s rozlohou 105 ha se uskuteční od 13.11. do 14.11.2017. Rybník se nachází v katastru obce Vlhlavy.

Výlov rybníku Dehtář

Výlov rybníku Dehtář

Mezi tradiční podzimní události patří zajisté výlovy rybníků. Rybník Dechtář spadající pod Rybářství Hluboká vydá svoje poklady 28. října 2017.

Výlov Vlkovického rybníka

Výlov Vlkovického rybníka

Rybářství Třeboň bude v listopadu lovit rybník Vlkovický o výměře 104 hektarů. Jste zváni podívat se jak probíhá rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na tomto výlovu si také budete moci koupit živou rybu za zajímavou cenu.

Slavnostní výlov rybníku v Bartošovicích

Slavnostní výlov rybníku v Bartošovicích

Výlov rybníka v Bartošovicích spojený s prodejem živých ryb (kapr, amur, štika, sumec atd.).

Výlov rybníka Bezdrev a rybářské slavnosti

Výlov rybníka Bezdrev a rybářské slavnosti

Nenechte si ujít výlov druhého největšího rybníka v jižních Čechách. Kromě prodeje živých ryb se u této příležitosti budou konat dne 28. října i doprovodné rybářské slavnosti.