Úvod > Aktuality > Podmínky na Chotouni jsou ideální, přijeďte si zalyžovat

Podmínky na Chotouni jsou ideální, přijeďte si zalyžovat

Vydáno 4. ledna 2017 Zimní sporty
Pražští lyžaři nemusí za nenáročnou zimní zábavou cestovat daleko do hor. Poblíž Jílového u Prahy k dispozici středisko s 300 m dlouhou sjezdovkou, dvěma vleky pro dospělé a dětským areálem s vlastním lanovým vlekem. Areál je zaměřený na klidné rodinné lyžování pro méně zdatné lyžaře, a proto je provoz upraven hlavně k jejich spokojenosti. Prostor je rozdělen na placenou zónu pro lyžaře a jejich doprovod a volnou zónu pro ostatní (přihlížející) návštěvníky.
Areál Chotouň nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. K dispozici je zde aktuálně  60 až 100 cm sněhu technického i přírodního.

Přijet přímo ke sjezdovce můžete také příměstským autobusem, který navazuje na autobusové linky z Prahy (Smíchov - metro "B", nebo Budějovická - metro "C"). Od stanice metra "C" Budějovická vyjíždí linka 332 do Jílového - odtud je ale areál ještě asi 2 km vzdálen.

V areálu jsou k dispozici čtyři vleky. Dva paralelní vleky typu "POMA" s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m), malý dětský vlek (délka 70 m) s nízkým vedením lana a nově i pohyblivý, lyžařský pás (délka 50 m) pro nejmenší lyžaře. Všechny vleky mají plynulou regulaci rychlosti, což umožňuje pohodlný nástup i méně zkušeným lyžařům. Při maximální rychlosti (2,4 m/s) dva hlavní vleky mohou přepravit až 1100 osob za hodinu. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře.

Na Chotouni se lyžuje denně až do 21 hodin!
Lyžování u Prahy - Skiareál Chotouň

Lyžování u Prahy - Skiareál Chotouň

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).

Další aktuality

12.10.
2017
Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Střední Čechy | Zimní sporty
10.1.
2017
Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Střední Čechy | Zimní sporty