Úvod > Aktuality > Podmínky na Chotouni jsou ideální, přijeďte si zalyžovat

Podmínky na Chotouni jsou ideální, přijeďte si zalyžovat

Vydáno 8. ledna 2016 Zimní sporty
Pražští lyžaři nemusí za nenáročnou zimní zábavou cestovat daleko do hor. Poblíž Jílového u Prahy k dispozici středisko s 300 m dlouhou sjezdovkou, dvěma vleky pro dospělé a dětským areálem s vlastním lanovým vlekem. Areál je zaměřený na klidné rodinné lyžování pro méně zdatné lyžaře, a proto je provoz upraven hlavně k jejich spokojenosti.
Areál Chotouň nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. K dispozici je zde aktuálně  40 až 80 cm sněhu technického i přírodního. Přijet přímo ke sjezdovce můžete také příměstským autobusem, který navazuje na autobusové linky z Prahy (Smíchov - metro "B", nebo Budějovická - metro "C"). Od stanice metra "C" Budějovická vyjíždí linka 332 do Jílového - odtud je ale areál ještě asi 2 km vzdálen.

V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu "Poma" s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m) s nízkým vedením lana pro nejmenší lyžaře. Všechny vleky mají plynulou regulaci rychlosti, což umožňuje pohodlný nástup i méně zkušeným lyžařům. Při maximální rychlosti (2,4 m/s) dva hlavní vleky mohou přepravit až 1100 osob za hodinu. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Za dvě hodiny lyžování zde zaplatíte 180 Kč, celodenní permanentky stojí 350 korun. Na Chotouni se navíc lyžuje denně až do 21 hodin!
Lyžování u Prahy - Skiareál Chotouň

Lyžování u Prahy - Skiareál Chotouň

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).

Další aktuality

10.1.
2016
Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Střední Čechy | Zimní sporty
12.10.
2015
Novinky skiareálu Monínec pro sezónu 2015/2016

Novinky skiareálu Monínec pro sezónu 2015/2016

Střední Čechy | Zimní sporty
18.2.
2014
Všechny generace si užijí skvělou lyžovačku na Monínci

Všechny generace si užijí skvělou lyžovačku na Monínci

Střední Čechy | Zimní sporty