Úvod > Aktuality > Pochod Krajinou Barona Ringhoffera přinese zajímavé soutěže

Pochod Krajinou Barona Ringhoffera přinese zajímavé soutěže

Vydáno 18. dubna 2017 Zážitky
Patříte mezi příznivce turistiky nebo cyklistiky a hledáte tip na výlet? Vydejte se v sobotu 22. dubna na další ročník turistického pochodu Krajinou barona Ringhoffera.

Vydejte se s námi na 12. ročník putování Krajinou barona Ringhoffera pěšky, na kole i koloběžce. Čeká vás 10 km, 20 km nebo třeba také 55 km putování krásnou krajinou v okolí Velkých Popovic a Kamenice.

Romantickou krajinu přírodního parku Velkopopovicko a okolí Kamenice si oblíbilo a spoluutvářelo několik generací rodu Ringhofferů. Jejich vztah a citlivé zásahy do krajiny jsou patrné dodnes. Tím nejvýraznějším je nesporně pivovar Velké Popovice. K programu v pivovaru již neodmyslitelně patří křtění kůzlat - potomků kozla Oldy, maskota pivovaru a samozřejmě také prohlídky pivovaru.

V rámci speciálních prohlídek si zasoutěžíte o originální pivní ceny a v pivovarských sklepích si vyzkoušíte načepovat poctivé pivo. Ochutnáte také Kozel 11 Nefiltrovaný nebo Kozel Černý Nefiltrovaný, který je k dostání pouze na pivovarské prohlídkové trase. Těšit se můžete i na ukázky hasičských dovedností nebo posezení v Pivovarském parku.

Po návštěvě pivovaru se pak vydejte dále po trase pochodu, navštivte zámky Berchtold a Štiřín a v Kamenici si prohlédněte hrobku rodiny Ringhofferů, která je otevřena vždy pouze při příležitosti tradičního jarního putování.

Letos si připomínáme 200. výročí narození významného průmyslníka 19. století Františka Ringhoffera. 
Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera

Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera

Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera připomíná významného průmyslníka 19. století, který měl dominantní vliv na kulturu krajiny Velkopopovicka a Kamenicka. Stezka vede z Mirošovic do Kamenice a měří dvacet kilometrů.

Ladův kraj – pohádkový region

Ladův kraj – pohádkový region

V Ladově kraji vznikla celá řada dobře značených naučných stezek a cyklistických tras, které tvoří 150km síť. Každý návštěvník si může zvolit různě náročnou trasu nebo zvolit některý z doporučených okruhů (Hrusický, Voděradské Bučiny, Velkopopovicko a Kamenicko).

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.

Pochod krajinou barona Ringhoffera (1)

Pochod krajinou barona Ringhoffera

Putování Krajinou barona Ringhoffera proběhne 21. dubna. Trasu můžete můžete absolvovat pěšky, na kole nebo na koloběžce. Doprovodný program na jednotlivých zastaveních naučné stezky.

Další aktuality