Úvod > Aktuality > Pochod Krajinou barona Ringhoffera se koná už v sobotu

Pochod Krajinou barona Ringhoffera se koná už v sobotu

Vydáno 19. dubna 2018 Zážitky
Patříte mezi příznivce turistiky nebo cyklistiky a hledáte tip na výlet? Vydejte se v sobotu 21. dubna na další ročník turistického pochodu Krajinou barona Ringhoffera ve Velkých Popovicích a okolí s celodenním programem.

Marně hledáte v nabídce víkendových akcí takovou, kde by si „to své“ našel každý člen rodiny? Vydejte se v sobotu 21. dubna na pochod Krajinou barona Ringhoffera, který kombinuje procházku svěží jarní přírodou s návštěvou velkopopovického pivovaru a dalším bohatým programem. Přesvědčíte se o tom, že spokojeni budou všichni! Na naučné stezce zakladatele Pivovaru Velké Popovice, barona Františka Ringhoffera, vás čeká deset zastávek a trasu lze projít pěšky či projet na kole. Anebo rovnou zamířit na speciální prohlídku pivovaru.

Pochod odstartuje v 9:30 v železniční stanici v Mirošovicích přímo za účasti barona Righoffera. Odtud je to kousek do Velkých Popovic, kde můžete mezi 10 a 15 hodinou absolvovat speciální prohlídku pivovaru. Vedle mnoha zajímavých informací o historii i současnosti výroby zdejšího piva vás čekají soutěže o originální pivní ceny a v pivovarských sklepích škola čepování piva. Chybět samozřejmě nebudou ani ochutnávky Velkopopovického Kozla a další osobní setkání s panem Ringhofferem, který představí historii svého rodu. Občerstvit se můžete po celý den na Ringhofferově trhu.

Ve 12 hodin přijede baron Ringhoffer k pivovaru v kočáru a pronese slavnostní projev. Krátce nato jste zváni na slavnostní křtiny kůzlat, letošních potomků živého maskota pivovaru kozla Oldy. Po návštěvě pivovaru, odpočinku a občerstvení v Pivovarském parku se plni energie vydáte na další část trasy malebnou krajinou přírodního parku Velkopopovicko a Posázaví. Cestou uvidíte významná stavení z dob Františka Ringhoffera, jako je například bývalý hamr a zámek v Kamenici, zastavíte se u ukázky proskleného úlu s včelstvem a mnoho dalšího.

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.

Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera

Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera

Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera připomíná významného průmyslníka 19. století, který měl dominantní vliv na kulturu krajiny Velkopopovicka a Kamenicka. Stezka vede z Mirošovic do Kamenice a měří dvacet kilometrů.

Ladův kraj – pohádkový region

Ladův kraj – pohádkový region

V Ladově kraji vznikla celá řada dobře značených naučných stezek a cyklistických tras, které tvoří 150km síť. Každý návštěvník si může zvolit různě náročnou trasu nebo zvolit některý z doporučených okruhů (Hrusický, Voděradské Bučiny, Velkopopovicko a Kamenicko).