Úvod > Aktuality > Pivovarské muzeum v Plzni zahájilo další sezónu

Pivovarské muzeum v Plzni zahájilo další sezónu

Vydáno 16. února 2016 Památky
Oblíbený cíl turistů, Pivovarské muzeum v Plzni, vstupuje do další sezóny. Po únorovém generálním úklidu otevřelo muzeum opět své brány a hned nabízí první výstavu.
Pivovarské muzeum v Plzni - prožijte příběh pivaDalší sezony Pivovarského muzea byla zahájena výstavou „Hospodské obrazy“ švýcarské malířky Doris Windlin.

Švýcarská malířka Doris Windlin studovala v Luzernu uměleckou školu, kterou založil český emigrant Jaroslav Kurta. Zde se učila a nadchla do českého umění, které ji inspirovalo ke studiu v Brně.

Maluje zejména krajinu a portréty, baví ji hospodské motivy. Její obrazy zachycují atmosféru tradičních českých hospod, které mají útulné kouzlo. Jedná se o místa, která nejsou uměle vytvořená, upjatá, kde se lidé chovají uvolněně. Zachycuje scény ze života štamgastů. Za svoji práci získala řadu ocenění v Čechách, Německu a Švýcarsku. Samostatně vystavovala v Berlíně, Luzernu, Zürichu, Moskvě, v Praze, Uherském Brodě, Olomouci, Hradci Králové nebo Brně. Výstavu Doris Windlin můžete v Pivovarském muzeu shlédnout do 29. května 2016.

Sbírka Pivovarského muzeua v současnosti čítá na sedmdesát tisíc kusů exponátů. Po celou turistickou sezónu budou tyto předměty přibližovat historii pivovarnictví. Muzeum je otevřeno celoročně a během prohlídky uvidíte gotickou sladovnu, hvozd a původní valečku, část městských hradeb (v letních měsících s ukázkou pěstování ječmene a chmele), laboratoř z 2. poloviny 19. století, repliku hospody z přelomu 19. a 20. století,  ležácké sklepy s lednicí. Prohlídka je spojena s ochutnávkou 0,3l piva Pilsner Urquell.

Pivovarské muzeum sídlí v autentickém právovárečném domě v historickém jádru města Plzně. První zprávy o vaření piva v tomto domě pocházejí již z roku 1520, až do poloviny 19. století se v domě vyráběl slad a ještě o století déle se tu pivo i šenkovalo. O založení Pivovarského muzea se uvažovalo již od roku 1929, o pět let později se přípravnému muzejnímu výboru podařilo shromáždit rozličné předměty vztahující se k pivovarnictví.
Plzeňské historické podzemí - poznejte život pod městem

Plzeňské historické podzemí - poznejte život pod městem

Rozmary počasí vás při návštěvě plzeňského podzemí nemusí zajímat – otevřeno je kromě ledna po celý rok. Fascinující cestu v labyrintu chodeb, sklepů a studní budovaných od 14. století obohacuje expozice knihtisku, funkční replika vodního kola nebo fragmenty ze zbouraných domů.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Další aktuality

17.5.
2018
Prozkoumejte krov kostela v klášteře Kladruby

Prozkoumejte krov kostela v klášteře Kladruby

Plzeňsko a Český les | Památky
24.4.
2018
V Plasích si užijete Den ve vzduchu

V Plasích si užijete Den ve vzduchu

Plzeňsko a Český les | Památky