Úvod > Aktuality > Pivovarské muzeum v Plzni zahájilo další sezónu

Pivovarské muzeum v Plzni zahájilo další sezónu

Vydáno 16. února 2016 Památky
Oblíbený cíl turistů, Pivovarské muzeum v Plzni, vstupuje do další sezóny. Po únorovém generálním úklidu otevřelo muzeum opět své brány a hned nabízí první výstavu.
Pivovarské muzeum v Plzni - prožijte příběh pivaDalší sezony Pivovarského muzea byla zahájena výstavou „Hospodské obrazy“ švýcarské malířky Doris Windlin.

Švýcarská malířka Doris Windlin studovala v Luzernu uměleckou školu, kterou založil český emigrant Jaroslav Kurta. Zde se učila a nadchla do českého umění, které ji inspirovalo ke studiu v Brně.

Maluje zejména krajinu a portréty, baví ji hospodské motivy. Její obrazy zachycují atmosféru tradičních českých hospod, které mají útulné kouzlo. Jedná se o místa, která nejsou uměle vytvořená, upjatá, kde se lidé chovají uvolněně. Zachycuje scény ze života štamgastů. Za svoji práci získala řadu ocenění v Čechách, Německu a Švýcarsku. Samostatně vystavovala v Berlíně, Luzernu, Zürichu, Moskvě, v Praze, Uherském Brodě, Olomouci, Hradci Králové nebo Brně. Výstavu Doris Windlin můžete v Pivovarském muzeu shlédnout do 29. května 2016.

Sbírka Pivovarského muzeua v současnosti čítá na sedmdesát tisíc kusů exponátů. Po celou turistickou sezónu budou tyto předměty přibližovat historii pivovarnictví. Muzeum je otevřeno celoročně a během prohlídky uvidíte gotickou sladovnu, hvozd a původní valečku, část městských hradeb (v letních měsících s ukázkou pěstování ječmene a chmele), laboratoř z 2. poloviny 19. století, repliku hospody z přelomu 19. a 20. století,  ležácké sklepy s lednicí. Prohlídka je spojena s ochutnávkou 0,3l piva Pilsner Urquell.

Pivovarské muzeum sídlí v autentickém právovárečném domě v historickém jádru města Plzně. První zprávy o vaření piva v tomto domě pocházejí již z roku 1520, až do poloviny 19. století se v domě vyráběl slad a ještě o století déle se tu pivo i šenkovalo. O založení Pivovarského muzea se uvažovalo již od roku 1929, o pět let později se přípravnému muzejnímu výboru podařilo shromáždit rozličné předměty vztahující se k pivovarnictví.
Plzeňské historické podzemí - poznejte život pod městem

Plzeňské historické podzemí - poznejte život pod městem

Rozmary počasí vás při návštěvě plzeňského podzemí nemusí zajímat – otevřeno je kromě ledna po celý rok. Fascinující cestu v labyrintu chodeb, sklepů a studní budovaných od 14. století obohacuje expozice knihtisku, funkční replika vodního kola nebo fragmenty ze zbouraných domů.

Za historií piva Pilsner Urquell musíte do Plzně

Za historií piva Pilsner Urquell musíte do Plzně

Prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj, a.s. a Pivovarského muzea vás seznámí s tajemstvím a historií jedinečného varního postupu piva Pilsner Urquell. Uvidíte např. expozici Pilsner Urquell a film o výrobě piva Pilsner Urquell v panoramatickém kině s otočným hledištěm.

Pivovarské muzeum v Plzni - prožijte příběh piva

Pivovarské muzeum v Plzni - prožijte příběh piva

Prohlídka Pivovarského muzea vám umožní prožít příběh piva od starověku do současnosti. Muzeum najdete v unikátně zachovaném právovárečném domě, který dýchá atmosférou středověku a vypráví o výrobě a způsobu podávání i pití piva. Zábavná i poučná expozice potěší milovníky historie a pivovarnictví...