Úvod > Aktuality > Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov

Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov

Vydáno 1. července 2017 Příroda
Je to již více než 200 let, kdy do Klatov přivezl baron Josef Volšanský, vracející se z napoleonských válek, semena květin původem z Francie, které se postupem času staly symbolem města. Pokud i vy patříte k obdivovatelům něžné krásy těchto květin, prohlédněte si množství klatovských karafiátů neuvěřitelných barevných kombinací na výstavě v zahradě klatovských karafiátníků, která se zde bude konat do 8. července. Zájemci mohou výstavu navštívit v zahradě naproti muzeu každý den od 9 do 17 hodin.

KarafiátTradiční klatovské karafiáty si můžete prohlédnout na každoroční výstavě pořádané klatovskou organizací Českého svazu zahrádkářů. Novodobou tradici jejich pěstování udržuje od roku 1954 spolek klatovských karafiátníků, kterým se za celou dobu svého působení podařilo vyšlechtit na 67 nových druhů různých barev, kromě modré a zelené.

Letos na vás čekají i dvě šlechtitelské novinky. Karafiáty tradičně kvetou v období Klatovské pouti, letošní počasí však kvetení urychlilo a jsou už v plném květu a není jisté, jestli do pouti, tedy do 8. července, vydrží.

Téměř 60 odrůd klatovských karafiátů si můžete prohlédnout v Klatovech od 23. června do 8. července ve výstavní zahradě SZO ČZS Klatovský karafiát. Během výstavy bude zahrada otevřena denně od 9 do 17 hodin, vstupné je dobrovolné. V případě vhodného počasí bude výstava otevřena až do konce července.

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Barokní lékárna U Bílého jednorožce je jednou z mála památek tohoto druhu v Evropě. Podává věrný obraz práce apatykáře i prostředí lékárny z 18. století. Při návštěvě této unikátní památky uvidíte ukázky zbytků původních léčiv, starých lékárenských nástrojů i léčebných metod.