Úvod > Aktuality > Kroměřížské Kamélie roztančí swing

Kroměřížské Kamélie roztančí swing

Vydáno 21. února 2017 Příroda
Palmový skleník v Květné zahradě v Kroměříži hostí od 10. února do 12. března 2017 výstavu právě kvetoucích kamélií. V rámci výstavy Kamélie královna plesových květin si nenechejte ujít bohatý doprovodný program! Tentokrát se můžete těšit na stylový ples se swingovou kapelou v doprovodu vokálně instrumentálního souboru včetně tanečního vystoupení v nádherném secesním sále v areálu Psychiatrické nemocnice v Kroměříži, který proběhne již v pátek 24. února 2017.
KamélieNávštěvníci výstavy Kamélie, královna plesových květin zhlédnou v Palmovém skleníku desítky vzácných, více než 100letých rostlin kamélií, které  v tomto období bohatě nakvétají. Kamélie se v Květné zahradě v Kroměříži začaly pěstovat od druhé poloviny 19. století a ve 20. století už patřily k největším lákadlům kroměřížské rostlinné sbírky. Jejich kolekce zahrnovala tehdy několik desítek vzrostlých exemplářů v několika odrůdách.

Můžete se těšit na variace, které jsou inspirované čajovými obřady a japonskou kulturou, nechybí chybět možnost čaj ochutnat.

V rámci výstavy můžete navštívit i zimní expozici subtropických rostlin ve Velkém skleníku, Holandskou zahradu těsně před rozkvětem cibulovin, vnímat a projít celou Květnou zahradou v příslibu nadcházejícího jara. Během výstavy bude možné zakoupit mladé rostliny kamélií (s podrobným návodem k pěstování) a drobné suvenýry.
 

Kamélie v rytmu swingu

Vrámci výstavy Kamélie královna plesových květin si nenechejte ujít bohatý doprovodný program! Tentokrát se můžete těšit na stylový ples se swingovou kapelou v doprovodu vokálně instrumentálního souboru včetně tanečního vystoupení v nádherném secesním sále v areálu Psychiatrické nemocnice v Kroměříži.

Z důvodu dočasného uzavření Květné zahrady lze nyní vstupenky zakoupit přes internet nebo telefonicky: +420 724 663 700. Nákup vstupenek lze zařídit i na pokladně Květné zahrady bude možný opět od 9. února v čase od 14 do 17 hodin a potom každý den od 9 do 16 hodin.
Květná zahrada v Kroměříži - půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži - půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Další aktuality