Úvod > Aktuality > Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti

Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti

Vydáno 3. ledna 2016 Zimní sporty
Muzeum Karlova mostu společně s Českou otužileckou unií tradičně přivítají nový rok Tříkrálovou plavbou. Ve středu 6. ledna 2016 si pro převoznický punč v pravé poledne poplave několik desítek sportovců. Zváni jsou nejen příznivci otužování, ale i všichni ti, kdo chtějí odvážlivce podpořit.
Příznivci otužování na vlastní kůži okusí nízkou teplotu vody přímo pod Karlovým mostem. Do Vltavy se ponoří z paluby lodi Vodouch u pátého mostního pilíře Karlova mostu (počítáno ze staroměstské strany), tedy z místa, kde byl do Vltavy svržen sv. Jan Nepomucký.
 
Otužilci poplavou trasu dlouhou asi dvě stě metrů do přístaviště pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu. V historickém prostoru si tři králové otužilci připijí převoznickým punčem a symbolicky požehnají Muzeu Karlova mostu.
 
Každý účastník plavání získá otužilecký diplom a volný lodní list na plavbu Pražskými Benátkami a vstup do Muzea Karlova mostu, kde momentálně probíhá unikátní výstava Jak se rodí betlémy.
Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze a druhý nejstarší dochovaný most v České republice. V Čechách to byla v pořadí čtvrtá kamenná mostní stavba po mostu Juditinu, Roudnickém a Píseckém.

Výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu

Výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu

Vánoce v Muzeu Karlova mostu - ty nejtypičtější betlémy, kterými dodnes v předvánočním čase zdobíme české domácnosti, ale hlavně ukázky, jak se betlémy rodí, uvidíte od 27. 11. 2016 do 4. 2. 2017 v Muzeu Karlova mostu v Praze.

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.