Úvod > Aktuality > Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti

Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti

Vydáno 5. ledna 2017 Zimní sporty
Česká otužilecká unie spolu s Muzeem Karlova mostu společně tradičně přivítají nový rok Tříkrálovou plavbou. V pátek 6. ledna 2017 si pro převoznický punč v pravé poledne poplave několik desítek sportovců. Zváni jsou nejen příznivci otužování, ale i všichni ti, kdo chtějí odvážlivce podpořit.
Karlův mostPříznivci otužování na vlastní kůži okusí nízkou teplotu vody přímo pod Karlovým mostem. Do Vltavy se ponoří z paluby motorové lodi u pátého mostního pilíře Karlova mostu (počítáno ze staroměstské strany), tedy z místa, kde byl do Vltavy svržen sv. Jan Nepomucký.
 
Otužilci poplavou trasu dlouhou asi dvě stě metrů do přístaviště pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu. Tříkrálovou tématiku připomenou tři symbolické panovnické koruny na hlavách tří plavců. Po uplavání 200 metrů otužilci z Vltavy vystoupí v historickém prostoru posledního dochovaného oblouku Juditina mostu pod Křižovnickým náměstím.

Po doplavání se otužilci tradičně zahřejí vynikajícím převoznickým punčem a čočkovou polévkou a od převozníka pražského Zdeňka Bergmana dostanou volnou vstupenku do Muzea Karlova mostu (kde momentálně probíhá tradiční výstava betlémů) a na plavbu motorovou lodí Pražskými Benátkami.
Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu

Výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu

Vánoce v Muzeu Karlova mostu - ty nejtypičtější betlémy, kterými dodnes v předvánočním čase zdobíme české domácnosti, ale hlavně ukázky, jak se betlémy rodí, uvidíte od 27. 11. 2016 do 4. 2. 2017 v Muzeu Karlova mostu v Praze.

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze a druhý nejstarší dochovaný most v České republice. V Čechách to byla v pořadí čtvrtá kamenná mostní stavba po mostu Juditinu, Roudnickém a Píseckém.

Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!