Úvod > Aktuality > Osvěžte se a relaxujte na termálních koupalištích

Osvěžte se a relaxujte na termálních koupalištích

Vydáno 17. června 2017 Lázně a wellness
Zpříjemněte si letní dny u vody - ačkoli se přírodní koupaliště na plavánímohou ještě zdát příliš studená, můžete v těchto dnech vyrazit za koupáním třeba k termálnímu bazénu, kde je voda příjemně teplá a minerální voda dodá vašemu tělu mimořádné relaxační účinky.

Osvěžení a relaxace ve Velkých Losinách

Velké LosinyOsvěžte se ve vždy vyhřátém venkovním bazénu v Termálních lázních Velké Losiny. Místní sirná voda v novém Termálním parku patří mezi nejkvalitnější v České republice a může být prospěšná každému člověku – i docela zdravému a aktivnímu sportovci. Přispívá totiž k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje křeče ve svalech a upravuje termoregulaci. Účinek podporuje také teplota vody okolo 36 stupňů Celsia.
 

Slaná voda v Horalu

Wellness HoralTermální bazény Wellness Horal ve Velkých Karlovicích jsou plněny vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů. Ta se vzhledem k vysoké kvalitě před použitím chemicky neupravuje, je pouze vyhřívána na teplotu termálních pramenů - plavecká část na 28°C a relaxační na 36°C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kůži. Blahodárný vliv ještě násobí použití soli, které denně spotřebujeme až 70 kilogramů.
 

Termální bazén v Děčíně

Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších komplexů s termální vodou v ČR. Návštěvníkům aquaparku je zde k dispozici také sportoviště na beachvoleybal, plážový fotbal, streetball a hřiště na petanque. Díky termální vodě je možno využívat venkovní bazény i při chladnějším počasí.
 

Voda z geotermálního vrtu Aqualandu Moravia

Aqualand MoraviaAqualand Moravia je nejmodernějším aquaparkem s největším počtem zastřešených atrakcí v České republice. Jen 20 minut jízdy od Brna, na břehu Novomlýnských nádrží a na místě původních římských lázní, najdete 20 tobogánů, 12 bazénů, 24 saun a procedur. Pro relaxační bazény a wellness procedury se využívá voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek z geotermálního vrtu Mušov dosahující teploty až 46°C.
 

Relaxace v Aquacentru Teplice

Aquacentrum TepliceVyzkoušet můžete také plavecký a rekreační bazén s termální vodou v Aquacentru Teplice. Kromě rozsáhlého vodního světa s 61 metrů dlouhým toboganem, perličkami, protiproudem a masážními tryskami, přináší teplický aquapark možnost venkovního slunění, využití sauny a parní lázně i infrakabiny. Základem celého areálu je 25 metrů dlouhý plavecký bazén, kde nechybí oblíbený tobogan. Pro děti je v aquacentru připraven mělký bazének se skluzavkou. S prázdnými žaludky můžete navštívit místní mokrý bar či restauraci v areálu.
 

Termální voda v Letních lázních Karlova Studánka

Bazén s termální vodou o teplotě 32 - 34°C najdete také v budově Letních lázní v Karlově Studánce. Čelní stěna bazénu po vstupu nabízí 3 šíjové chrliče (k masáži krční páteře). Na podélné bazénové stěně jsou různě vysoko trysky a nástěnné zábradlí k masáži zad, pánve, trupu a končetin dle vlastní volby.
Bazénový komplex v Karlově Studánce

Bazénový komplex v Karlově Studánce

Lázně Karlova Studánka zbudovaly pro veřejnost nový bazén s teplou vodou a řadou vodoléčebných atrakcí v budově Letních lázní, který je prvním bazénem tohoto typu v ČR.

Aquacentrum Teplice - plavecký areál  s termální vodou

Aquacentrum Teplice - plavecký areál s termální vodou

Vyzkoušejte plavecký a rekreační bazén s termální vodou v Aquacentru Teplice. Využít můžete nejen aktivity spojené s koupáním, ale také řadu doplňkových sportovních a relaxačních aktivit. S prázdnými žaludky můžete navštívit místní mokrý bar či restauraci v areálu.

Aquapark Děčín - sportovní komplex s termální vodou

Aquapark Děčín - sportovní komplex s termální vodou

Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších rekreačně-sportovních komplexů s termální vodou v České republice. Zahrnuje krytou a venkovní část. Díky termální vodě je možno využívat venkovní bazény celoročně.

Termální bazény Wellness Horal -

Termální bazény Wellness Horal - "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Aqualand Moravia - u nás léto nekončí

Aqualand Moravia - u nás léto nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice - 12 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur. K tomu kryokomora, římské lázně a restaurace pro 480 hostů. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Termální park - Termály Losiny

Termální park - Termály Losiny

Unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody - jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby. Venkovní areál termálního parku nabízí 4 venkovní bazény a vevnitř naleznete dalších pět.