Úvod > Aktuality > Ostravská zoo láká na roztomilá mláďata a snížené vstupné

Ostravská zoo láká na roztomilá mláďata a snížené vstupné

Vydáno 20. listopadu 2015 Příroda
Nebývale teplé podzimní počasí už bude brzy minulostí, využijte tedy posledních teplých dnů a vydejte se do Zoo Ostrava, která je nyní plná mláďat. Od začátku listopadu mohou navíc návštěvníci využít levnějšího vstupu.
Hlavní návštěvnická sezóna sice skončila, zoologická zahrada se však k zimnímu spánku nechystá. Je otevřena každý den v roce. A i v chladnějším období má co nabídnout. Lidé mají možnost vidět téměř všechny druhy chovaných zvířat, pouze s výjimkou několika teplomilných druhů, které ve výbězích nemají vyhřívané prostory.
 


Podzim patří mláďatům

Těšit se mohou i z řady mláďat – např. mláděte pandy červené, které se už odvážně pohybuje po výběhu, nebo pardálů obláčkových. Několik mláďat je k vidění ve výbězích kopytníků – u jelenů wapiti sibiřských nebo axisů indických. V pavilonu Tanganika jsou to mláďata štětkounů kamerunských, v pavilonu afrických zvířat mládě žirafy Rothschildovy. Přírůstky jsou i u primátů – u hulmanů posvátných v expozici Čitván, u kočkodanů Dianiných v Pavilonu evoluce, u mandrilů a makaků lvích v pavilonu primátů.

A protože je v chladnějším období provoz zoo přeci jen trochu omezený a některá zvířata jsou ze svých letních příbytků přestěhována do teplého zázemí, kde je návštěvníci bohužel neuvidí, platí od 1. listopadu mimosezónní vstupné. Až do 31. března příštího roku dospělý návštěvník zaplatí 80,- Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak 50,- Kč, tedy o 30 Kč méně než během hlavní sezony.
Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Zoo Ostrava se také, jako jediné u nás, podařilo odchovat mládě slona indického.

Další aktuality

7.12.
2016
Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava

Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava

Severní Morava a Slezsko | Příroda
3.11.
2016
Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava proběhne tuto sobotu

Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava proběhne tuto sobotu

Severní Morava a Slezsko | Příroda