Úvod > Aktuality > Na oslavách města Mikulova se pokusí o rekord v psaní ódy

Na oslavách města Mikulova se pokusí o rekord v psaní ódy

Vydáno 18. května 2017 Zážitky
Přijďte nasát současnou i historickou vůni města jihu, přijďte prožít Slavnosti města Mikulova. Od 19. do 21. května zveme všechny generace na pestrý víkendový program plný dobrého jídla, pití, zábavy a také prvních open air koncertů sezóny mikulovského amfiteátru. Těšit se můžete na oblíbenou Muzejní noc, dobový jarmark či Mikulovské vinné trhy.
Novinkami letošních oslav jsou oživlá křížová cesta na Svatý kopeček, hudební alternativní scéna na Kozím hrádku a ve městě se pokusí o rekord v psaní ódy. Samozřejmě nechybí ani program pro děti a koncerty v amfiteátru, na kterých vystoupí místní kapely Mech, Chameleon Groove, KazBand, dále David Kraus a skupina Skyline.

Pokud milujete město s jeho atmosférou, vínem a lidmi, můžete se zúčastnit v pátek 19. 5. od 18,00 do 21,00 a sobotu od 10,00 do 15,00 hod. pokusu o rekord o sepsání nejdelší ódy na město psané nejvíce autory. Stačí přijít na náměstí a u stánku Městské knihovny popustit uzdu fantazii.

Ve městě se budou pohybovat také barokní písaři, kteří vám nabídnou archy k tvorbě. Možná již nějaké verše máte v hlavě, možná již máte sepsanou báseň. V tom případě se přijďte podělit s ostatními a přepsat je. Pokusu se mohou zúčastnit všichni bez rozdílu věku, neboť každá kniha si žádá i ilustrace, proto malé děti mohou malovat.
Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.

Dietrichsteinská hrobka v Mikulově

Dietrichsteinská hrobka v Mikulově

Hrobka Dietrichsteinů bývala dříve kostelem, který však roku 1784 vyhořel. Stavba tak byla přestavěna na hrobku v níž je nyní uloženo 45 rakví a 3 urny s ostatky příslušníků rodu Dietrichsteinů. Exteriéry i interiéry prošly rekonstrukcí a dnes slouží také jako galerie.