Úvod > Aktuality > Oslavte výročí narození Napoleona Bonaparta ve Slavkově u Brna a na Mohyle míru

Oslavte výročí narození Napoleona Bonaparta ve Slavkově u Brna a na Mohyle míru

Vydáno 9. srpna 2017 Zážitky
Napoleonské dny 2017 se ponesou v duchu 220. výročí konce prvního italského tažení generála Bonaparta (1796–1797), čemuž účastníci podle svých možností přizpůsobí svou ústroj. Na setkání klubů vojenské historie k výročí narozenin císaře Napoleona, nácvik manévrů jednotek a bitevní ukázky u Mohyly míru můžete zavítat od 11. do 13. srpna. Sobota 12. srpna bude ve Slavkově u Brna patřit dobovému táboru vojáků. V zámeckém parku budete mít příležitost vidět výcvik jednotlivých armád a jezdectva zakončený bitevní ukázkou. Večer celý zámecký park ožije empírovou slavností.
Zámek ve Slavkově u Brna se stane kulisou pro dobový život počátku 19. století, ale také život vojáků v táboře v zámeckém parku. Zde budete mít příležitost vidět výcvik jednotlivých armád a jezdectva zakončený bitevní ukázkou. Večer celý zámecký park ožije empírovou slavností.

Napoleonské dny jsou znovu obnovenou tradicí z období první republiky, kdy si obyvatelé připomínali události z roku 1805 a Napoleonův pobyt ve městě.
Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru byl postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova (2. 12. 1805) podle záměru kněze A. Slováka jako naplnění jeho myšlenky učinit z centra někdejšího bojiště pietní "místo světla", memento válek.

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.

Virtuální bitva Austerlitz 1805 - virtuální realita na zámku Slavkov u Brna

Virtuální bitva Austerlitz 1805 - virtuální realita na zámku Slavkov u Brna

Návštěvník v atraktivní a pro výstavnictví neobvyklé formě, dostane základní informace o bitvě u Slavkova.

Památník návrší Žuráň u Podolí

Památník návrší Žuráň u Podolí

Návrší Žuráň v katastru obce Podolí, známé a historicky ceněné místo památné bitvy, bylo polním velitelským stanovištěm francouzského císaře Napoleona I. Bonaparta. Odtud vydal 2. prosince 1805 v 8:30 hodin rozkaz k útoku na Pratecké výšiny.

Muzeum Brněnska ve Šlapanicích

Muzeum Brněnska ve Šlapanicích

Muzeum ve Šlapanicích je součástí organizace Muzeum Brněnska. V muzeu najdete etnografické sbírky, pozůstalost malíře Aloise Kalvody, výšivková tiskátka nebo koněspřežné kočáry.

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

213. výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2018 - bitva pod Santonem

213. výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2018 - bitva pod Santonem

Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne ve Slavkově a na slavkovském bojišti. Hlavními body programu budou sobotní bitevní ukázka pod kopcem Santon a nedělní pietní akt na Mohyle míru, místě nejtěžších bojů bitvy tří císařů.