Úvod > Aktuality > Oslavte výročí narození Napoleona Bonaparta ve Slavkově u Brna a na Mohyle míru

Oslavte výročí narození Napoleona Bonaparta ve Slavkově u Brna a na Mohyle míru

Vydáno 9. srpna 2017 Zážitky
Napoleonské dny 2017 se ponesou v duchu 220. výročí konce prvního italského tažení generála Bonaparta (1796–1797), čemuž účastníci podle svých možností přizpůsobí svou ústroj. Na setkání klubů vojenské historie k výročí narozenin císaře Napoleona, nácvik manévrů jednotek a bitevní ukázky u Mohyly míru můžete zavítat od 11. do 13. srpna. Sobota 12. srpna bude ve Slavkově u Brna patřit dobovému táboru vojáků. V zámeckém parku budete mít příležitost vidět výcvik jednotlivých armád a jezdectva zakončený bitevní ukázkou. Večer celý zámecký park ožije empírovou slavností.
Zámek ve Slavkově u Brna se stane kulisou pro dobový život počátku 19. století, ale také život vojáků v táboře v zámeckém parku. Zde budete mít příležitost vidět výcvik jednotlivých armád a jezdectva zakončený bitevní ukázkou. Večer celý zámecký park ožije empírovou slavností.

Napoleonské dny jsou znovu obnovenou tradicí z období první republiky, kdy si obyvatelé připomínali události z roku 1805 a Napoleonův pobyt ve městě.
Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru byl postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova (2. 12. 1805) podle záměru kněze A. Slováka jako naplnění jeho myšlenky učinit z centra někdejšího bojiště pietní "místo světla", memento válek.

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.

Virtuální bitva Austerlitz 1805 - virtuální realita na zámku Slavkov u Brna

Virtuální bitva Austerlitz 1805 - virtuální realita na zámku Slavkov u Brna

Návštěvník v atraktivní a pro výstavnictví neobvyklé formě, dostane základní informace o bitvě u Slavkova.

Památník návrší Žuráň u Podolí

Památník návrší Žuráň u Podolí

Návrší Žuráň v katastru obce Podolí, známé a historicky ceněné místo památné bitvy, bylo polním velitelským stanovištěm francouzského císaře Napoleona I. Bonaparta. Odtud vydal 2. prosince 1805 v 8:30 hodin rozkaz k útoku na Pratecké výšiny.

Muzeum Brněnska ve Šlapanicích

Muzeum Brněnska ve Šlapanicích

Muzeum ve Šlapanicích je součástí organizace Muzeum Brněnska. V muzeu najdete etnografické sbírky, pozůstalost malíře Aloise Kalvody, výšivková tiskátka nebo koněspřežné kočáry.