Úvod > Aktuality > Oslavte 16. narozeniny s berounskými medvědy!

Oslavte 16. narozeniny s berounskými medvědy!

Vydáno 11. ledna 2016 Příroda
Medvědí bratři Matěj, Vojta a Kuba právě slaví 13. ledna své šestnácté narozeniny! Přijďte se za nimi podívat - oslava medvědích narozenin proběhne od 13:00 hodin na Městské hoře v Berouně u medvědária. Účast již tradičně přislíbil i televizní „otec“ medvědů, režisér Václav Chaloupek.
MedvědKdyby to byli lidé a ne medvědi, šli by si sourozenci Vojta, Matěj a Kuba v lednu pro občanské průkazy. Právě v úterý 13. 1. totiž oslaví huňáči své 16. narozeniny. Město k tomu chystá patřičnou oslavu. Tentokrát se bude konat u medvědária i v berounském kině.

Biograf nabídne o 10 do 11 hodin dopolední program pohádek pro děti z berounských mateřinek.

Oslava u medvědária začne ve 13 hodin a všichni jsou na ni srdečně zváni. Pro nejmenší zde budou ve spolupráci se studenty berounské Pedagogické školy připravené hry, soutěže i medvědí kvíz. Účast již tradičně přislíbil i televizní „otec“ medvědů, režisér Václav Chaloupek. Návštěvníci se mohou těšit na jeho milé povídání a autogramiádu u medvědária i následnou besedu v kině. Beseda s režisérem Václavem Chaloupkou začne v kině v 16.30 hodin a bude doplněna promítáním ukázek z cyklu pohádek Méďové na cestách, které režisér natáčel v Berouně. 

Roztomilá trojčata se narodila medvědici Kateřině v roce 2000 v Českém Krumlově, která se však o ně odmítla starat. Mláďata tak skončila u medvědáře Jiřího Černého a posléze i u Václava Chaloupka, který s nimi natočil již zmíněný populární večerníček. Dnes šelmy žijí poklidným životem v městském lesoparku v Berouně.
Městské medvědárium v Berouně - navštivte medvědy z večerníčku

Městské medvědárium v Berouně - navštivte medvědy z večerníčku

Méďové ze stejnojmenného večerníčku od dob natáčení už vyrostli. Vidět je můžete kousek od centra Berouna, na zdejší Městské hoře, kde mají vybudováno volně přístupné medvědárium.