Úvod > Aktuality > Orchidej s dvoumetrovými listy či milimetrovými kvítky objevíte ve skleníku Fata Morgana

Orchidej s dvoumetrovými listy či milimetrovými kvítky objevíte ve skleníku Fata Morgana

Vydáno 12. března 2016 Příroda
Dvoumetrové listy orchideje i krásky s květy od jednoho milimetru do patnácti centimetrů můžete obdivovat v trojské botanické zahradě. Na výstavě s názvem Orchideje – královny opylovacích triků, která trvá do 20. března, uvidíte přes tisíc orchidejí.
orchideje2.JPGVýstava orchidejí je v plném proudu a skleník Fata Morgana ukrývá opravdové skvosty. Nejdelší listy či nejmenší kvítka rozhodně stojí za návštěvu. Tak například podivuhodná Paraphalaenopsis labukensis má ze všech orchidejí nejdelší listy.

Ta trojská je má téměř dva metry dlouhé. Temně zelené listy jsou pevné, kožovité, mají kulatý průměr asi jeden centimetr a tvarem se podobají silným zeleným provazům. Nejdelší listy, které kdy byly u této rostliny změřeny, dosahovaly délky těsně přes tři metry.
 

Načerpejte o víkendu inspiraci

Orchodeje drobná kvítkaVýstava není jen o krásných orchidejích, ale i o jejich aranžování. Svěží nápady, jak z orchideje udělat unikátní dekoraci, měli studenti České zahradnické akademie v Mělníku. Ti se také postarali o celé aranžmá výstavy. Kdo se chce inspirovat a zjistit, jak na to, ať přijde o víkendu 12. a 13. března (od 14. hodin) na ukázku aranžování.

O víkendu 19. a 20. března proběhnou ve skleníku od 14 hodin zajímavé přednášky. Sobotní se bude věnovat orchidejím a jejich opylovačům, a v neděli se návštěvníci dozví zajímavosti o přírodě Vietnamu. Orchideje jsou oblíbenou rostlinou dnešních domácností. Návod, jak o ně správně pečovat, si odnesete domů v podobě letáku.

A nakonec dobrá zpráva pro ty, kteří se do skleníku o víkendu nedostanou - s výjimkou pondělí, kdy je zavřeno, byla prodloužena otevírací doba, a to až do 18 hodin!
Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.