Úvod > Aktuality > Odměňte své děti za pololetní vysvědčení, vezměte je do zoo i do Ledové Prahy

Odměňte své děti za pololetní vysvědčení, vezměte je do zoo i do Ledové Prahy

Vydáno 25. ledna 2016 Zážitky
Jedničkáři i ti, kterým se na vysvědčení krčí nějaká ta horší známka. Pololetní prázdniny patří všem dětem. Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na místa, kde vaše ratolesti za vysvědčení odmění. Zapomeňte na chvíli na denní shon a vyrazte s dětmi za pololetní zábavou.

Stezka korunami stromů

Jedničkáře zve k procházce jedinečná Stezka korunami stromů u Lipna nad Vltavou. V pátek 29. ledna se mohou děti, které ukáží vysvědčení se samými jedničkami, projít po oblíbené a bezbariérové atrakci Stezka korunami stromů zcela zdarma. Po vychutnání krásné vyhlídky ze 40 metrů vysoké věže, která je vrcholem stezky, si mohou také nejlepší žáčci a studenti zalyžovat ve skiareálu Lipno. Pokud jejich pololetní vysvědčení obsahuje samé jedničky, kterými se pochlubí při koupi vstupného, mohou lyžovat za pouhých 20 korun! Bez premiantského vysvědčení stojí vstupné na Stezku korunami stromů 190 korun pro dospělého a 120 korun pro dítě do 15 let. Cena skipasu na den ve skiareálu Lipno je 660 korun pro dospělého a 440 korun pro dítě.  
 

S vysvědčením do Zoo Zlín

Do zoo se za odměnu můžete vydat i v chladnějším počasí. Program pro žáky a studenty pořádá od 29. ledna do 31. ledna například zlínská zoo, která patří k nejnavštěvovanějším v Česku. Vstup zdarma a malý dárek si zaslouží každý, kdo na pokladně předloží letošní pololetní vysvědčení nebo jeho kopii. A nebude litovat. Ve svých výbězích budou k vidění tygři, nosorožci, velbloudi, klokani i pandy červené, jejichž domovinou je předhůří Himalájí, takže jsou na nižší teploty přímo stavěné. Pokud ale nejste na zimní procházky připraveni vy, navštivte tropickou halu Yucatan. Bez ohledu na to, jak velký mráz je venku, uvnitř teploměr stále ukazuje příjemných 21 stupňů.  Ohřejete se i v dalších pavilonech – slonů, afrických kopytníků a v teráriích. Pokud vám vyhládne, navštivte denně otevřenou restauraci Limpopo nedaleko zámku Lešná. Také samotná zoologická zahrada ve Zlíně je otevřená denně, do konce února od 8:30 do 16 hodin, v březnu potom až do 17 hodin. Pro návštěvu bez vysvědčení stále můžete využít snížené zimní vstupné – dospělí zaplatí 80 korun, studenti a senioři 60 korun a děti od 3 do 15 let pořídí vstupenku za 40 korun.
 

Pololetní prázdniny v Aquacentru Šutka

Preferují-li vaše děti skotačení ve vodě, vezměte je v sobotu 30. ledna do Aquacentra ŠutkaPraze, kde nehledí na známky. Do bazénu skočí za symbolickou 1 korunu každé dítko, které prokáže, že je mladší 15 let. Ale pozor! Pokud byste chtěli vyslat za odměnou ratolesti samotné, vězte, že pokud jsou mladší 12 let, musí je doprovázet někdo zletilý. A jaké atrakce vás čekají? V areálu naleznete dva tobogány, 50 metrů dlouhý bazén, divokou řeku, skluzavky, brouzdaliště pro ty nejmenší i vodopád. Dospělí za vstup zaplatí 125 korun za hodinu nebo 350 korun za celodenní vstupné. V sobotu je otevřeno od 10 do 22 hodin, poslední koupání chtivý zákazník je do areálu vpuštěn v 20:45.
 

Ledová Praha

Pro zvědavce, kteří se chtějí i o pololetních prázdninách něčemu přiučit, je tu už po šetnácté akce Ledová Praha. Ta nabízí od 29. do 31. ledna možnost vstupů zdarma či za zvýhodněné ceny do pražských muzeí a galerií. Pokud chcete tuto výhodu při svém víkendovém výletu využít, stačí si vyzvednout Ledovou kartu v sídle pořadatele, pražského Pionýra. S ní potom můžete vy i vaše děti využít například vstupy zdarma v Náprstkově muzeu, Českém muzeu hudby nebo v Národním památníku na Vítkově. Děti mají zdarma také vstup na Pražský hrad, do Židovského muzea, do Muzea Karlova mostu či do Botanické zahrady hl. m. Prahy. Další slevy potom nabízí Muzeum pražských pověstí a strašidel, Muzeum hraček, Staroměstská radnice i pražská Loreta. Více informací o jednotlivých akcích a dalších institucí, které jsou zapojeny do programu Ledové Prahy, naleznete na webových stránkách akce.
Ledová Praha

Ledová Praha

Chcete se o pololetních prázdninách nejen bavit, ale také se něco dozvědět, navštívit zajímavá místa, projít se historickými částmi Prahy? Ledová Praha vám otevírá dveře muzeí, památek a dalších zajímavostí zdarma nebo za výrazně zlevněné vstupy.

Lyžování na Monínci zdarma

Lyžování na Monínci zdarma

V průběhu sezóny na Monínci pro veřejnost proběhne celá řada akcí. Například v rámci akce Monínec patří dětem, která zde bude 3. února, budou moci děti oslavit pololetní vysvědčení. Všichni jedničkáři do 14 let si díky tomu zalyžují zdarma. Chybět nebude ani zábavný doprovodný program.

Za vysvědčení do Zoo Dvůr Králové za 10 korun

Za vysvědčení do Zoo Dvůr Králové za 10 korun

Žáci a studenti za vysvědčení s jedničkami a nejhůře dvojkami mohou přijít do zoo jenom za deset korun.

Lyžování a koupání za vysvědčení

Lyžování a koupání za vysvědčení

Resort Valachy Velké Karlovice si připravil dárek pro všechny vzorné školáky. Za dobré známky je čeká sleva na skipas do Ski areálu Razula nebo vstupenka do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal v hotelu Horal za korunu.

Oslavte vysvědčení v Zoo Zlín - s vysvědčením zadarmo do zoo

Oslavte vysvědčení v Zoo Zlín - s vysvědčením zadarmo do zoo

Při příležitosti pololetního vysvědčení nabízí zlínská zoo oblíbenou akci. Každý žák základní nebo střední školy, který předloží letošní pololetní vysvědčení nebo jeho kopii v pokladně zoo, bude mít vzajištěn volný vstup do zoo.