Úvod > Aktuality > Od shonu a ruchu velkoměsta uniknete na zámečku Mcely

Od shonu a ruchu velkoměsta uniknete na zámečku Mcely

Vydáno 27. února 2016 Životní styl
Pětihvězdičkový zámecký hotel se nachází necelou hodinu jízdy z Prahy, mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví, daleko od všedních starostí. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek a relaxaci i pro rodiny s dětmi. Kromě skvělého odpočinku nabízí také nejrůznější zajímavé akce – nejbližší z nich se bude konat o víkendu 11. – 13. března a nese název Slet bohyň.
Zámek McelyKompletně zrekonstruovaný zámek Chateau Mcely je původně venkovská usedlost šlechtického rodu Thurn-Taxisů, kteří žili na zámku Mcely do roku 1947. Zámek se nachází uprostřed legendárního Svatojiřského lesa na Viničním vrchu nad malou vesničkou Mcely, v sousedství přírodního parku Jabkenice. Působivým ubytováním může být letošní novinka – mezonetové Prezidentské apartmá Agape o 111 metrech čtverečných s nejkrásnějším výhledem do rovinaté polabské krajiny, které se nachází v samotné věži zámku, vysoko nad okolními lesy.

Točité designové kované schodiště hosty uvede do útulného prostoru mezonetového ochozu nad obývacím pokojem, ideálního ke čtení oblíbené knihy. Dvě ložnice, plně vybavená kuchyň s jídelnou potěší zejména rodiny s dětmi a hořící krb doplněný dlažbou z původního zámku ocení zamilované páry toužící po dokonalé romantice. To je stylově a komfortně zařízené Agape, který již svým názvem k lásce přímo vyzývá.


Slet bohyň a další zajímavé jarní akce

JaroOd pátku 11. do neděle 13. března se v zámečku bude konat oblíbená akce Slet bohyň - je určena ženám, dívkám, matkám, dcerám, ale vítány jsou i drahé mužské polovičky či přátelé. Těšit se můžete na Báru Nesvadbovou, která bude číst ze svých knih; Lucii Kolaříkovou, průvodkyni osobním rozvojem, jejíž vizí je dělat svět šťastnějším; Markétu Motlovou umělkyni na poli květinového designu a dekorací a Lenku Náměstkovou, autorku hubnoucího systému z nedaleké Loučeně.
 
Prodloužený velikonoční víkend 24. - 28. března přinese na Chateau Mcely tradiční velikonoční zvyky a příjemnou rodinnou atmosféru, ve které si můžete vychutnat sváteční dny v kruhu svých nejbližších. Ani letošní rok nebudou chybět sezónní speciality šéfkuchaře Honzy Štěrby v podobě velikonočního menu a speciálního menu na Velikonoční pondělí s jarním sweetbarem pro nejmenší hosty. 
 
Od 1. do 30. dubna bude zámek nabízet výhodné relaxační balíčky s vůní mandarinek. Ty si vychutnáte prostřednictvím koktejlu nebo uklidňujícího výživného tělového peelingu. Navíc si lze objednat také zvýhodněné degustační menu.
Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Jedním z nejatraktivnějších míst pro pořádání svatebních obřadů, firemních akcí, školení, konferencí, loveckých i jiných venkovních aktivit je zámek Chateau Mcely. Rekonstruovaný zámek nabízí moderní komfort v neoklasicistním romantickém stylu.

Zámecká restaurace Piano Nobile

Zámecká restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely je otevřena sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Menu je postaveno na kvalitních surovinách tak, aby gastronomický zážitek pomohl hostům dosáhnout rovnováhy těla a duše.