Úvod > Aktuality > Tradiční ohňostroj v Praze opět uvidíte na Nový rok

Tradiční ohňostroj v Praze opět uvidíte na Nový rok

Vydáno 30. prosince 2015 Zážitky
Letošní slavnostní ohňostroj v hlavním městě proběhne v již tradičnímu termínu a to 1. ledna v 18 hodin. Z Letné se ohnivá show letos přesune na vrchol Vítkova, do prostoru Národního památníku.
Ohňostroj bude trvat 10 minut a bude se skládat ze šesti částí, které budou evokovat vliv devíti múz na osobnosti pražské historie.

Rakety a petardy budou létat přímo z prostranství u bronzové sochy Jana Žižky z Trocnova. Památník se nachází ve výšce 261 metrů nad mořem, a je tak jedním z nejvýše položených míst v užším centru Prahy.

Vzhledem k množství míst, odkud je možno ohňostroj sledovat, bude hudba k ohňostroji přenášena přes rádio KISS 98 a digitální radio ČRo REGINA. Hudbu můžete poslouchat na normálních vlnách FM i s přijímačem DAB nebo přes internetové streamy obou rádií. Jedná se o pyromuzikál a hudební doprovod je jeho součástí.

Pro sledování ohňostroje se hodí nejlépe:
Pyromuzikální show představuje v šesti obrazech devět sesterských bohyní vnuknutí - kterými jsou takzvané Múzy. Každá z Múz, jak známe z mytologie, může smrtelníkům propůjčit něco ze svých schopností. Celý koncept a myšlenka ohňostroje jsou založeny na příběhové linii, kdy Múzy Kleió – historická, Urania – nebešťanka, Erató a Melpomené - láskyplná a tragická, Terpsichoré – tančící, Euterpé a Polyhymnia – obveselující a mnohozpěvná, Kalliopé – hrdinská, společně či samostatně podle svých vlastností ovlivnily mysl pražských nebo českých velikánů. Jednotlivé obrazy ohňostroje jsou nazvány podle jmen Múz.
Park Parukářka na pražském Žižkově

Park Parukářka na pražském Žižkově

Poměrně rozsáhlý park Parukářka se nachází na kopci mezi nedalekým vrchem Vítkovem a Olšanskými hřbitovy. Vrch má parkovou až lesoparkovou úpravu a kromě legendární undergroundové hospůdky se zde nachází také tři dětská hřiště. V podzemí je bývalý protiatomový kryt Bezovka zvaný též bunkr Parukářka.

Národní památník na Vítkově v Praze

Národní památník na Vítkově v Praze

Od roku 2000 spravuje Historické muzeum Národního muzea v Praze Národní památník na Vítkově se známou sochou Jana Žižky na vrcholu. Památník je nyní muzeem moderních dějin s multimediální expozicí. V podzemí najdete expozici na téma Laboratoř moci.

Pražský novoroční ohňostroj 2019

Pražský novoroční ohňostroj 2019

Novoroční ohňostroj v hlavním městě proběhne již tradičně na Nový rok 1. ledna v 18 hodin.