Úvod > Aktuality > Tradiční ohňostroj v Praze opět uvidíte na Nový rok

Tradiční ohňostroj v Praze opět uvidíte na Nový rok

Vydáno 30. prosince 2015 Zážitky
Letošní slavnostní ohňostroj v hlavním městě proběhne v již tradičnímu termínu a to 1. ledna v 18 hodin. Z Letné se ohnivá show letos přesune na vrchol Vítkova, do prostoru Národního památníku.
Ohňostroj bude trvat 10 minut a bude se skládat ze šesti částí, které budou evokovat vliv devíti múz na osobnosti pražské historie.

Rakety a petardy budou létat přímo z prostranství u bronzové sochy Jana Žižky z Trocnova. Památník se nachází ve výšce 261 metrů nad mořem, a je tak jedním z nejvýše položených míst v užším centru Prahy.

Vzhledem k množství míst, odkud je možno ohňostroj sledovat, bude hudba k ohňostroji přenášena přes rádio KISS 98 a digitální radio ČRo REGINA. Hudbu můžete poslouchat na normálních vlnách FM i s přijímačem DAB nebo přes internetové streamy obou rádií. Jedná se o pyromuzikál a hudební doprovod je jeho součástí.

Pro sledování ohňostroje se hodí nejlépe:
Pyromuzikální show představuje v šesti obrazech devět sesterských bohyní vnuknutí - kterými jsou takzvané Múzy. Každá z Múz, jak známe z mytologie, může smrtelníkům propůjčit něco ze svých schopností. Celý koncept a myšlenka ohňostroje jsou založeny na příběhové linii, kdy Múzy Kleió – historická, Urania – nebešťanka, Erató a Melpomené - láskyplná a tragická, Terpsichoré – tančící, Euterpé a Polyhymnia – obveselující a mnohozpěvná, Kalliopé – hrdinská, společně či samostatně podle svých vlastností ovlivnily mysl pražských nebo českých velikánů. Jednotlivé obrazy ohňostroje jsou nazvány podle jmen Múz.
Národní památník na Vítkově v Praze

Národní památník na Vítkově v Praze

Od roku 2000 spravuje Historické muzeum Národního muzea v Praze Národní památník na Vítkově se známou sochou Jana Žižky na vrcholu. Památník je nyní muzeem moderních dějin s multimediální expozicí. V podzemí najdete expozici na téma Laboratoř moci.

Park Parukářka na pražském Žižkově

Park Parukářka na pražském Žižkově

Poměrně rozsáhlý park Parukářka se nachází na kopci mezi nedalekým vrchem Vítkovem a Olšanskými hřbitovy. Vrch má parkovou až lesoparkovou úpravu a kromě legendární undergroundové hospůdky se zde nachází také tři dětská hřiště. V podzemí je bývalý protiatomový kryt Bezovka zvaný též bunkr Parukářka.