Úvod > Aktuality > Na pražské náplavce najdete originální Lázně na Lodi

Na pražské náplavce najdete originální Lázně na Lodi

Vydáno 14. prosince 2017 Lázně a wellness
Fenomén lázeňství má v Praze, zejména v okolí Vltavy, velkou tradici. Lázně na Lodi nabízí finskou saunu s jedinečným výhledem na Hradčany. Kapacita je 15 osob, k dispozici je i hygienické zázemí a vnitřní i venkovní odpočívárna. Lázně najdete na parníku zakotveném na náplavce na úrovni tramvajové zastávky Výtoň.
Lázně na lodiLázně na Lodi fungují již od roku 2012. Těšily se velké oblibě a tak od loňského roku nabízí větší kapacitu i vyšší komfort.

Možná je on-line rezervace na webových stránkách lázní. Lokalita náplavky se v poslední době řadí mezi nejoblíbenější místa pro trávení volného času v celé metropoli a projekt Lázně na lodi nabízí možnost využití tohoto oblíbeného místa i v zimním období.

Lázně na Lodi budou od poloviny prosince do jara v provozu každý den od 18 do 23 hodin. Po dohodě je možné, podobně jako minulý rok, Lázně na Lodi užívat i soukromě. Milovníci saunování si budou moci vypůjčit od obsluhy sauny ručník i prostěradlo nebo zakoupit drobné občerstvení.

Studio H3T architekti se věnují projekci i realizaci různých neobvyklých saun již několik let. Jejich sauna na piazettě Národního divadla se těšila velkému zájmu odborné i laické veřejnosti. Pozornost zaujala i sauna plovoucí, létající (vysutá) nebo cyklosauna. Většina projektů vzniká nízkonákladově a za přispění sponzorů.
Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor u řeky Vltavy. Nachází se v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Je zde krásný prostor na procházky, jízdu na kole konají se zde velmi oblíbené Farmářské trhy.