Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít jedinečný festival současné fotografie Fotoexpo 2017

Nenechte si ujít jedinečný festival současné fotografie Fotoexpo 2017

Vydáno 18. října 2017 Kultura
Pátý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie Fotoexpo 2017 bude zahájen v sobotu 21. října 2017 v Národním domě na Vinohradech. Ve dvou sálech s fototechnikou se představí nejvýznamnější firmy z oboru, připraveny budou exkluzivní besedy, audiovizuální projekce fotografů, jedinečné workshopy, tematické stage a mnoho dalšího!
KosatkaV Národním domě na Vinohradech bude v sobotu 21. října zahájen již pátý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie Fotoexpo 2017. Letos si přijdou na své milovníci přírody i ženského aktu.

V hlavním přednáškovém sále se hned v úvodu představí Miloš Fic s fotografiemi z dostihového prostředí; následovat bude Ondřej Prosický, jehož vášní je fotografování živé přírody, kdy na svých snímcích nápaditě zaznamenává chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Legenda české fotografie Prof. Jindřich Štreit povypráví, jaké to je dokumentovat život pomocí fotografie. George Karbus se podělí o své zážitky z cest po světových oceánech, kde se setkává tváří v tvář s kosatkami drsné Arktidy a nebo s obřími keporkaky Jižního Pacifiku. Krásy panoramatické fotografie, ať už denní či noční krajiny, přiblíží Jan Šmíd; Michael Hanke předvede jeho fotografie ze série šachových turnajů mládeže, které byly oceněny v letošním ročníku nejprestižnější světové fotožurnalistické soutěže World Press Photo.

FotoexpoO zkušenosti s fotografováním krás ženského těla se podělí Petr Jedinák, jehož hlavními fotografickými tématy jsou lidská těla, sexualita a sexuální emoce. Jak zachytit realitu ženské siluety lépe, než ji dokáže vykreslit skutečnost sama – to je hlavní téma přednášky Jana Svobody, který zakončí program ve velkém přednáškovém sále.

V dalším přednáškovém sále si nenechejte ujít Foto Fresh, projekci fotografií mladých zahraničních fotografů. Mezi nimi své dílo představí dva fotografové z Francie –  Guillaume Flandre, Brice Portolano, Tommasso Sacconi z Itálie, Alejandro Chaskielberg z Brazílie, Andrew Scriven z Británie a americký fotograf a instagramista vystupující pod pseudonymem Trashhand. Dále se osobně představí výběr předních slovenských fotografů, držitelů nejvyššího evropského titulu pro profesionální fotografy Master QEP.
 

Besedy, semináře, workshopy

fotoexpo-burning-man.jpgNedílnou součástí veletrhu Fotoexpo 2017 jsou žhavé novinky vystavovatelů, odborné poradenství a speciální akce. V rámci festivalu se můžete těšit na 43 exkluzivních besed, worskhopů, audiovizuálních projekcí známých fotografů. Dále vás čeká prezentace novinek 40 předních značek fotografické techniky a příslušenství, tematické stages s možností volného fotografování exotic a glamour modelek nebo Foto Fresh – projekce fotografií originálních a úspěšných zahraničních fotografů. A zajímavé bude také ojedinělé představení předních slovenských fotografů, držitelů nejvyššího evropského titulu pro profesionální fotografy MQEP.

Národní dům na VinohradechInspirujte se na exkluzivních seminářích a workshopech a kupte si na ně vstupenky, protože kapacita účastníků je výrazně omezena. Týkat se budou například svatební reportáže, panoramatické fotografie krajiny, focení architektury, produktové a makro fotografie, výběru monitorů, zábleskové techniky, focení pro sociální sítě, portrétní fotky, efektivní webové prezentace, fotografování akce a foto-make upu. Balkón bude již tradičně patřit světlům a dokonalým aktům.

Základní vstupné na Fotoexpo na místě stojí 250 - 350 Kč, v předprodeji je o sto korun levnější.
Národní dům na Vinohradech

Národní dům na Vinohradech

Novorenesanční Národní dům na Vinohradech vybudovaný v roce 1894, patří společně s Divadlem na Vinohradech a kostelem svaté Ludmily k dominantám náměstí Míru.