Úvod > Aktuality > Několik voňavých tipů, kam se vypravit na jablečné slavnosti

Několik voňavých tipů, kam se vypravit na jablečné slavnosti

Vydáno 13. září 2018 Gurmánská turistika
Slavností jídla není nikdy dost a fandí jim i nadcházející podzim. Portál Kudy z nudy vás proto zve na záplavy dobrot z jablek. Že podzim voní a chutná po jablkách se přesvědčíte hned na několika místech.
Čerstvě lisované jablečné mošty, pečené i nepečené jablečné dobroty a další pochoutky z jablek ochutnáte například na Jablkobraní, které se koná v sobotu 15. září v zámeckém areálu Ctěnice na okraji Prahy. Zámecká zahrada poskytne letošní úrodu tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice, které můžete ochutnat, a to i ve formě čerstvě lisovaného moštu. Cukrářská řemeslná dílna nabídne zajímavý doprovodný program pro děti i dospělé návštěvníky. 

O týden později, v neděli 23. září, pořádá občanské sdružení Tradice Bílých Karpat a Ekologický institut Veronica Jablečnou slavnostHostětíně. Kromě řemeslného jarmarku a ochutnávek domácích jablečných moučníků a čerstvého moštu si nenechte ujít přehlídku regionálních odrůd ovoce a procházku ukázkovým sadem a zahradou. Obě akce, ve Ctěnicích a Hostětíně, jsou zdarma.

K oblíbeným událostem podzimu v Českém středohoří patří Ploskovické jablko. To letošní se bude konat od 19. do 27. září. Jedná se o prezentaci místních ovocnářů, jejichž výpěstky budou vystaveny v zámeckých grottách.

štrůdlPěkným tipem, kam se ještě vypravit za jablky, je Jablečný den na zámku Krásný Dvůr, který se koná v sobotu 6. října 2018. Návštěvníci se mohou těšit na jarmark na zámeckém nádvoří a mnoho hudebních a divadelních představení. Nebudou chybět ani tradiční soutěže o nejlepší jablečný produkt a jablečný štrůdl. Klasické prohlídky zámeckých interiérů doplní dětské prohlídky s komtesou Marií Gabrielou.

Ve stejný den se konají také Slavnosti jablek na Krasíkově, nedaleko Konstantinových Lázní. Na jarmarku se představí dvacet řemeslníků z okolí, kteří nabídnou šperky, dekorace a bytové doplňky, keramiku ale i ručně šité a pletené oděvy.
Ploskovické jablko na zámku Ploskovice

Ploskovické jablko na zámku Ploskovice

Srdečně zveme na tradiční akci "Ploskovické jablko". Jedná se o prezentaci místních ovocnářů, jejichž výpěstky budou vystaveny v zámeckých grottách.

Jablečná slavnost v Hostětíně (3)

Jablečná slavnost v Hostětíně

Vůně jablečných moučníků, chuť čerstvého jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, velmi bohatý program pro děti, divadlo a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně. Oslava jablíček, na kterou nezapomenete.

Slavnosti jablek na Krasíkově (1)

Slavnosti jablek na Krasíkově

Vrch Krasíkov na Konstantinolázeňsku přivítá návštěvníky Slavností jablek.

Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Pravidelné Farmářské trhy se budou konat na náměstí Jiřího z Poděbrad i v roce 2018. Dodavatelé se budou průběžně obměňovat, ty nejoblíbenější ale na trzích zůstanou celou sezónu. Naplánované jsou i tematické dny, které se vždy budou zaměřovat na konkrétní období.

Hody s plody podzimu v Borovanech

Hody s plody podzimu v Borovanech

Gastornomicko - kulturní akce Hody s plody podzimu v areálu kláštera Borovany. Je pro vás připraven bohatý kulturní program, tvořivé dílny pro děti, včelí hrátky a jarmark, celé odpoledne koštování, moštování, pečení v peci, otevřené středoevropské vinné sklepy.

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrůdlování

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrůdlování

Hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z Pohádkové kovárny v Selibově vás srdečně zvou v sobotu 22. září 2018 od 14 hodin na tradiční akci.

Víkend jablek v Zahradách pod Pražským hradem (1)

Víkend jablek v Zahradách pod Pražským hradem

Víkend jablek v Zahradách pod Pražským hradem“.

Den venkova na Zámku Žďár nad Sázavou

Den venkova na Zámku Žďár nad Sázavou

Lesy, rybníky, pole, louky, ale také živá kultura a kreativní lidé... To vše patří ke žďárskému zámku (bývalém klášteru) už od jeho založení ve 13. století. Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku dnešního života na venkově. Letos s aktuálním tématem sucha!

Jablečný den na Krásném Dvoře

Jablečný den na Krásném Dvoře

Jarmark na zámeckém nádvoří, hudební a divadelní vystoupení, prohlídky zámeckých interiérů.