Úvod > Aktuality > Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na rodinné lyžování, na své si přijdou i běžkaři

Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na rodinné lyžování, na své si přijdou i běžkaři

Vydáno 15. ledna 2018 Zimní sporty
Rodinný lyžařský areál Myšák v Karlově pod Pradědem má na sjezdovkách v průměru 40 - 60 cm převážně technického sněhu. Vhodné podmínky jsou i pro běžkaře. V provozu jsou dvě sjezdovky obsluhované dvousedačkovou lanovkou včetně 1 100 metrů dlouhé nejdelší sjezdovky v karlovském údolí a lyžařský svah s vlekem poma pro děti a začátečníky.
Ski KarlovBezplatné parkoviště přímo u dolní stanice sedačkové lanovky a sjezdovky vhodné pro děti a rodinné lyžování plus vyhřívané zázemí, lyžování bez front - to je pohoda ve Ski Aréně Karlov. Dále zde funguje i půjčovna lyžařského vybavení, snowboardů, dětských sněžných skútrů a lyžařská škola. Sněhu pro sjezdové lyžování je aktuálně 40 až 60 cm, teplota vzduchu se pohybuje okolo - 6°C. Celodenní skipas pro dospělého (společné jízdné platné pro lanovky a vleky Ski Aréna Karlov a pro areál Klobouk) stojí 550 Kč, pro děti či seniory 400 Kč.

Běžkování JeseníkyNa své si v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem přijdou i běžkaři, pro které sněhová rolba zde pravidelně upravuje více než 80 kilometrů běžeckých tratí. Díky zabudovanému GPS lokalizátoru je na webové stránce Bílé stopy možné sledovat pohyb rolby, nebo zjistit, kdy byly jednotlivé trasy naposledy upravovány. Běžkaři mají možnost vyjet lanovkou na kopec, odkud se po vrstevnici rychle a pohodlně dostanou na začátek upravovaných běžeckých stop. Výška sněhu je nyní (pondělí 15. ledna 2018) od 5 do 50 cm. Strojově upravená je trasa Karlov - Alfrédka - Ztracené Kameny - Skřítek - Zelené kameny (28 km), Okruh kolem Ostružné (6 km) a Alfrédka – Anenská Huť (4 km).

Oblast Jeseníků v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem vykazuje navíc dlouhodobě nejkvalitnější hodnoty kvality ovzduší v celé Evropě.
Ski Aréna Karlov - zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov - zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování - okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák, součást Ski Arény Karlov, leží jen několik kilometrů od nejvyšší hory Jeseníků Praděd 1491 m.n.m. v údolí řeky Moravice v nádherném prostředí obce Karlov pod Pradědem - Malá Morávka. Karlovské ski středisko je zvlášť vhodné pro rodiny s dětmi.

Ski centrum Malá Morávka

Ski centrum Malá Morávka

Horská obec Malá Morávka je spolu s Karlovem jedna z největších turistických a lyžařských oblastí v Jeseníkách. Středisko nabízí 22 sjezdovek od méně náročných terénů až po náročné, které jsou vzájemně propojeny a jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Jesenická lyžařská magistrála

Jesenická lyžařská magistrála

Magistrála Hrubého Jeseníku nabízí holé pláně, hluboké lesy, daleké výhledy z vrcholu i náročné sjezdy a výstupy. Navíc je trasa dobře značena a lyžařská stopa bývá prakticky vždy dobře projeta. Celkově je propojeno cca 300 km tras na 12 lokalitách.

Další aktuality