Úvod > Aktuality > Vydejte se se svou láskou na most zamilovaných v Sokolově

Vydejte se se svou láskou na most zamilovaných v Sokolově

Vydáno 8. února 2016 Památky
Na svátek zamilovaných ožije opět v Sokolově most lásky. Dvojice tu mohou zamknout svůj visací zámek a klíč jako symbol věrnosti hodit do řeky. Podobné mosty zamilovaných lze nalézt v celé Evropě, například v Miláně, Paříži, Londýně nebo v Moskvě. Slavnost zamilovaných začne ve 14 hodin 14. 2. 2016.
S myšlenkou založit sokolovský most lásky přišla místní básnířka Lisa Gaman, pomohla církev adventistů a město. Nápad je starý, funguje v Paříži, Londýně i Praze. Na lanko v Sokolově mohou podle tibetského vzoru zavazovat červené pentle ale i ti, kteří po lásce touží a čekají na ni.

V Čechách mosty zamilovaných najdete i v Děčíně či v Praze na Kampě.

Když už budete se svou láskou procházet Sokolovem, můžete navštívit třeba Muzeum techniky a časů našich babiček.
Most lásky v Sokolově

Most lásky v Sokolově

V roce 2012 byl v Sokolově otevřen most lásky. Dvojice tu mohou zamknout svůj visací zámek a klíč jako symbol věrnosti hodit do řeky. Podobné mosty zamilovaných lze nalézt v celé Evropě, například v Miláně, Paříži, Londýně nebo v Moskvě.

Oblastní muzeum Most

Oblastní muzeum Most

Oblastní muzeum na úpatí hradu Hněvín v Mostě. Sbírky oblastního muzea se nacházejí v rekonstruovaných prostorách původního německého reálného gymnázia. Samotné muzeum bylo založeno roku 1888.

Další aktuality