Úvod > Aktuality > Zámecká pouť na Kačině otevře letošní sezónu

Zámecká pouť na Kačině otevře letošní sezónu

Vydáno 19. dubna 2018 Gurmánská turistika
Jedna z perel tuzemského klasicismu – zámek Kačina – zahajuje letošní turistickou sezónu celou řadou novinek. Stálí návštěvníci i ti nově příchozí se mohou těšit na nečekané zážitky a spoustu překvapení v neděli 22. dubna na oblíbené akci pod názvem „Zámecká pouť“.

Zámek KačinaTradiční Zámecká pouť na zámku Kačina je zaměřena k pobavení velkých i malých návštěvníků. Stejně jako v předešlých letech se návštěvníci mohou těšit na velkou porci zábavy pro děti i dospělé. O zábavu se postará kouzelník a iluzionista Pavel Dolejška, akrobacie na laně Tety v zápletu a koncertní vystoupení Pískomil se vrací. Netradiční vystoupení Slackshow, které doplní skvělou atmosféru této akce, je vystoupení dvojice mladých atletů, kteří vystupují na slackline (popruhu). Jsou to účastníci televizní show Česko Slovensko má talent 2016.

Dále vystoupení společnosti Jane Austen, ta vás zavede do dob dávno minulých se svým bohatým programem, mezi který patří taneční ukázky, komponovaný program tance a dramatizované konverzace o životě, etiketě, tanci a společnosti 19. století a rukodělné aktivity jako je vyšívání, kreslení siluet dobovou technikou, vytvoření dobového účesu, vějířomluva, napsání galantního dopisu a podobně. Milovníci květin potěší výstava orchidejí.  Děti se mohou těšit na pohádku, tvořivé dílny, motokáry a svezení na koních.

Prohlídka na zámku KačinaSamozřejmostí jsou také prohlídky zámku Kačina, které jsou zahrnuty ve vstupném na zámecké slavnosti. Navštívit můžete stálé expozice, v nichž je možné dozvědět se nejen ledacos zajímavého o
proměnách českého venkova
v průběhu staletí, ale pomyslně se přenést přímo do života našich předků a zjistit, jak žili, vařili, stravovali se, šatili, prali, uklízeli a pečovali o své příbytky, včetně těch zámeckých. Milovníci historie se samozřejmě mohou seznámit i s dějinami zámku a rodu Chotků a nahlédnout do jejich impozantní knihovny.

Program Zámecké pouti je koncipován tak, aby se ani chvíli nenudili návštěvníci jakéhokoliv věku i zaměření. Součástí poutě bude tržiště s rozmanitým zbožím pro radost i domácnost a různými dobrotami. Akce je bezbariérová a program se koná venku před zámkem. Vstup do zámku bude v ceně vstupenky na akci (100 Kč, snížené 50 Kč).

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Divadlo na zámku Kačina bylo slavnostně otevřeno 4. listopadu 1851. Intenzivní provoz trval téměř dvacet let, během kterých se zde hrály mimo jiné hry Rudolfa Karla Chotka, pravnuka stavebníka zámku a hlavního hybatele zdejšího divadelního dění.

Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Interaktivní expozice představuje chod zámecké konírny a její fungování za časů šlechtického rodu Chotků. Zažijete zde jedinečný výlet do historie a navíc na vlastní oči spatříte historického osminásobného dostihového šampiona, plnokrevného hřebce Gradiva!

Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Přijďte se projít krásným kačinským parkem, který je starší než samotný kačinský zámek a relaxovat uprostřed nádherné přírody tvořené historickými úpravami majitelů panství.

Další aktuality

24.5.
2018
Pivovar Ferdinand v Benešově otevře v pátek své brány

Pivovar Ferdinand v Benešově otevře v pátek své brány

Střední Čechy | Gurmánská turistika
11.5.
2018
Dobříš se o víkendu stane rybím rájem

Dobříš se o víkendu stane rybím rájem

Střední Čechy | Gurmánská turistika
11.5.
2018
Ochutnejte chřest ve všech jeho podobách na slavnostech v Hostíně

Ochutnejte chřest ve všech jeho podobách na slavnostech v Hostíně

Střední Čechy | Gurmánská turistika