Úvod > Aktuality > Na Křivoklátě se chystá Královský advent

Na Křivoklátě se chystá Královský advent

Vydáno 5. prosince 2017 Památky
Vánočně vyzdobený a zasněžený Křivoklát zve tento i příští víkend na tradiční akci, letos s názvem Královský advent. Vánoční jarmark s lidovou zábavou v duchu vůně adventního času protkanou vánoční atmosférou hradu bude probíhat 9. - 10. a 16. - 17. prosince, vždy od 10 do 17 hodin.
Křivoklát zimaO víkendech se Adventní brána hradu otvírá od 10 hodin a zavře o 5. hodině večerní. Velký řemeslnický jarmark bude probíhat v prostorách celého dolního nádvoří, ve vnitřních prostorách dolního hradu – v lednicích a v bývalém pivovaru. Uvidíte mnoho zručných řemeslníků při práci, kováře, košíkáře, pekaře, svíčkaře, hrnčíře a mnoho dalších.

Nebudou chybět ani předvánoční dobroty: sušené ovoce, trdelník, horalské oštěpky, svařené víno, medovina, sladkosti, čokoláda, vánoční cukroví, klobásky a paštiky, placky slané i sladké, sýry, oříšky nebo čerstvě upražená káva.

Krásným zážitkem je Královská audience s koncertem, která proběhne 9. a 10. 12. 2017 vždy od 14 hod. Vstupné činí 100 Kč.
 

Na hrad stylově parním vlakem

ŠlechtičnaJako každý advent se na hrad Křivoklát můžete svézt historickým vlakem - letos v sobotu 9. prosince vás poveze vlak Křivoklátský Expres z Prahy-Smíchova. Nostalgický vlak sestavený z historických vagonů má kapacitu kolem 800 míst a do vlaku bude zařazen i bufetový vůz s točeným pivem

Vlak pojede z Prahy přes Beroun rovnou na Křivoklát. Předprodej jízdenek a rezervací na pražském Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně a v osobní pokladně na nádraží Praha-Braník.
Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností. Rozkládá se uprostřed Čech a téměř dvě třetiny rozlohy území pokrývají listnaté a smíšené lesy.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Královský advent na hradě Křivoklát (3)

Královský advent na hradě Křivoklát

Vánoční atmosféra čeká na naše návštěvníky i letos. Nebudou chybět tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří.