Úvod > Aktuality > Na Křivoklátě se chystá Královský advent

Na Křivoklátě se chystá Královský advent

Vydáno 5. prosince 2017 Památky
Vánočně vyzdobený a zasněžený Křivoklát zve tento i příští víkend na tradiční akci, letos s názvem Královský advent. Vánoční jarmark s lidovou zábavou v duchu vůně adventního času protkanou vánoční atmosférou hradu bude probíhat 9. - 10. a 16. - 17. prosince, vždy od 10 do 17 hodin.
Křivoklát zimaO víkendech se Adventní brána hradu otvírá od 10 hodin a zavře o 5. hodině večerní. Velký řemeslnický jarmark bude probíhat v prostorách celého dolního nádvoří, ve vnitřních prostorách dolního hradu – v lednicích a v bývalém pivovaru. Uvidíte mnoho zručných řemeslníků při práci, kováře, košíkáře, pekaře, svíčkaře, hrnčíře a mnoho dalších.

Nebudou chybět ani předvánoční dobroty: sušené ovoce, trdelník, horalské oštěpky, svařené víno, medovina, sladkosti, čokoláda, vánoční cukroví, klobásky a paštiky, placky slané i sladké, sýry, oříšky nebo čerstvě upražená káva.

Krásným zážitkem je Královská audience s koncertem, která proběhne 9. a 10. 12. 2017 vždy od 14 hod. Vstupné činí 100 Kč.
 

Na hrad stylově parním vlakem

ŠlechtičnaJako každý advent se na hrad Křivoklát můžete svézt historickým vlakem - letos v sobotu 9. prosince vás poveze vlak Křivoklátský Expres z Prahy-Smíchova. Nostalgický vlak sestavený z historických vagonů má kapacitu kolem 800 míst a do vlaku bude zařazen i bufetový vůz s točeným pivem

Vlak pojede z Prahy přes Beroun rovnou na Křivoklát. Předprodej jízdenek a rezervací na pražském Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně a v osobní pokladně na nádraží Praha-Braník.
Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností. Rozkládá se uprostřed Čech a téměř dvě třetiny rozlohy území pokrývají listnaté a smíšené lesy.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.