Úvod > Aktuality > Muzeum Karla Zemana připravilo Velikonoce ve světě fantazie

Muzeum Karla Zemana připravilo Velikonoce ve světě fantazie

Vydáno 21. března 2016 Kultura
Od 25. – 28. března 2016 proběhnou již tradiční oslavy jara v Muzeu Karla Zemana. Návštěvníci se mohou těšit na velkou velikonoční soutěž o hodnotné ceny a bohatý program ve znamení kreativních a animačních dílen, které vedou zkušení lektoři. Nebude chybět ani malování obřího dinosauřího vejce!

Muzeum Karla ZemanaAčkoliv je stálá expozice Muzea Karla Zemana koncipovaná tak, aby si ji návštěvníci mohli plně vychutnat samostatně, muzeum nabízí i komentované prohlídky.

Pro nadcházející víkend tu navíc připravili velkou velikonoční soutěž. Stačí vyrobit z kraslice vlastní ponorku nebo vzducholoď a přinést ji do 27. března do Muzea Karla Zemana. Všichni účastníci soutěže mají vstup do muzea zdarma a na velikonoční pondělí budou ponorky vystaveny v expozici muzea.
 

MuzeumPro návštěvníky, kterým "pouhá" prohlídka muzea nestačí a rádi by do tajů filmové tvorby pronikli na vlastní kůži, je připravena řada workshopů a dílen.

Tematické workshopy animace budou probíhat vždy od 10:00 – 12:00, a to v sobotu 26. 3., v neděli 27. 3. a o velikonočním pondělí 28. 3. 2016. Děti mohou navštívit velikonoční výtvarné dílny, kde si vyzkouší výrobu velikonočních ozdob z filmových pásů nebo oblíbených filmových lampiček. Kreativní výtvarné dílny jsou otevřeny od 25. – 28. 3. 2016, 13:00 – 17:00.
 
Po prohlédnutí expozice si návštěvníci mohou vychutnat jarní plavbu lodí po Čertovce a Vltavě, která nabízí unikátní zážitky při poznávání Prahy z vodní hladiny. Plavba trvá asi 45 minut a zahrnuje výklad kapitána lodi.

Elektro Nemo - vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Elektro Nemo - vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Vydejte se na výpravu nejkrásnější částí Prahy po vodní hladině ve stylu Julese Vernea. Přivítá vás kapitán, který jako by z oka vypadl kapitánu Nemovi, a vezme vás na dobrodružnou plavbu do tajuplných zákoutí Čertovky a okolí Karlova mostu. Plavby jsou součástí prohlídky Muzea Karla Zemana.

Muzeum Karla Zemana v Praze - filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze - filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.