Úvod > Aktuality > Muzejní kostýmovaná prohlídka v Táboře u husitů vás nadchne

Muzejní kostýmovaná prohlídka v Táboře u husitů vás nadchne

Vydáno 3. března 2016 Zážitky
Již tuto sobotu 5. března se od 13:00 hodin můžete těšit na sličnou průvodkyni, její krásnou staročeskou mluvu a na neobvyklé seznámení s budovou staré radnice a se středověkým podzemím v Táboře. Na cestu si budete svítit lucerničkami, vrátíte se do doby končícího 16. století a vychutnáte si chloubu tehdejšího stavitelství města Tábora. Vstupné je 60 Kč a snížené 40 Kč.

Užijte si impozantní gotický sál staré radnice na Žižkově náměstí 1, druhý největší svého druhu v ČR. Ještě větším dobrodružstvím bude cesta středověkým podzemím. Prohlídky probíhají vždy na začátku měsíce, o letních prázdninách pak můžete přijít dokonce každou sobotu. 

Zájemcům o prohlídku doporučujeme se předem objednat, neboť kapacita prohlídky je omezená (tel.: 381 254 286).
Husitské muzeum - za Husity do Tábora

Husitské muzeum - za Husity do Tábora

Jednou z nejvýznamnějších památek pozdní gotiky v českých městech je radnice v jihočeském Táboře. Sály radnice dnes slouží Husitskému muzeu, které zde nabízí prohlídku stálých expozic týkajících se husitství, v přízemí budovy je vstup do sítě podzemních chodeb.

Trocnov - rodiště Jana Žižky

Trocnov - rodiště Jana Žižky

Oblíbené výletní místo najdete 3 km od Borovan. Jedná se o rodiště Jana Žižky, obec Trocnov. Trocnovským areálem lze projít po značeném okruhu.

Muzejní kostýmované prohlídky v Táboře 2017

Muzejní kostýmované prohlídky v Táboře 2017

Každou první sobotu v měsíci, o letních prázninách každý týden pořádá táborské Husitské muzeum kostýmované prohlídky. Přijďte se netradičně seznámit se středověkým podzemím!

Další aktuality