Úvod > Aktuality > Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží

Vydáno 12. března 2017 Zážitky
Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. Březnová edice festivalu představí mimo jiné vůbec první přehlídku vysoké krejčoviny, tzv. haute couture v České republice. V rámci druhého exkluzivního benefičního večera MBPFW a magazínu Hospodářských novin Proč ne?! pro Nadaci Terezy Maxové dětem, který proběhne 18. března 2017, předvede svou jarní kolekci italský designér Francesco Scognamiglio.
ModaJeště než se v sobotu v Kotvě rozběhne maraton přehlídek návrhářů, mají všichni módy chtiví možnost si pořídit zcela mimořádné kusy do svého šatníku. V pátek 17. března odpoledne totiž bude Prahou jezdit tramvaj plná módy – Harper’s Bazaar Charity Tram. V té budou známé osobnosti, čeští a slovenští módní návrháři a šéfredaktorka magazínu Harper’s Bazaar prodávat poklady ze svých skříní. Veškerý výtěžek z prodeje oblečení bude převeden Nadačnímu fondu Bazaar Charity. Jízda v této speciálně vypravené tramvaji je zdarma. Tramvaj vyjíždí v 17:00 a bude městem putovat do osmé hodiny večerní.
 
Mercedes Benz fashion weekSobota a neděle 18. a 19. března budou patřit veletrhu udržitelné módy Sustainable Fashion Day. Již počtvrté a tentokrát v prostorách holešovického Vnitroblocku čeká všechny návštěvníky pop-up store značek, designérů a výrobců, kteří své podnikání staví na budoucnosti a respektují životní prostředí. Kromě marketu naplní víkend bohatý program, na kterém se podílí Center of Sustainability Management pražské VŠE. Nabídne semináře a panelové diskuze například o osudu oblečení odloženého do kontejneru nebo o udržitelných strategiích nadnárodních korporací, dokumentární filmy o tom, jak současný módní průmysl funguje a co to znamená pro planetu i společnost. Zajímavostí je první SWAP party (v sobotu od 18:00), na které je možné vyměnit své nenošené oblečení za nenošené oblečení někoho jiného. Novinkou SFD je také soutěž S-brand o nejlepší udržitelný fashion start-up.


Módní zázraky Francesca Scognamiglia

Francesco ScognamiglioRafinované róby Francesca Scognamiglia rodáka z Pompejí patří mezi ten nejokázalejší luxus, jaký móda nabízí. Právě díky tomu se Scognamiglio stal minulý rok hostujícím členem Chambre Syndicale de la Haute Couture. Scognamigliovy jedinečné kreace, jako róby utkané ze zlatých vláken či kompletně pošité Swarovského křišťály, s oblibou nosí také nejpopulárnější osobnosti z řad mezinárodních celebrit v čele s Madonnou, Rihannou či Lady Gaga. Fotografie z loňského udílení cen MTV Video Music Awards, kdy zpěvačka Beyoncé vynesla Scognamigliovu róbu s křídly formovanými z peříček, obletěla celý svět. Českému publiku se Scognamiglio představil poprvé se svou prêt-à-porter kolekcí podzim/zima 2010, kterou zde předvedl v rámci benefičního projektu Fashion for Kids pořádaného Nadací Terezy Maxové dětem. Výjimečně talentovaný návrhář, kterého s Terezou Maxovou pojí dlouholeté přátelství, je také autorem svatebních šatů Maxové.

Mercedes Benz Prague Fashion WeekNa nadcházející dobročinný večer 18. března pořádaný pro Nadaci Terezy Maxové přiveze Scognamiglio svou poslední kolekci jaro/léto 2017. Kromě mimořádné módní přehlídky se v rámci večera odehraje také dobročinná dražba ve prospěch nadace. Aukční katalog přitom tvoří výhradně unikáty. Mezi draženými předměty je například umělecký objekt výtvarníka Davida Černého, fotografie Miloše Formana od Bryana Adamse, jedinečné kolo Festka vyrobené z recyklovaných kapslí kávy Nespresso či vstupenky na baletní vystoupení Sergeje Polunina včetně večeře s tanečníkem.
 
Po skončení přehlídkové části Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se kolekce všech návrhářů opět představí zblízka. Ve čtvrtek 23. března je totiž od 10:00 do 17:00 ve třetím patře Kotvy na programu celodenní výstava kolekcí vrámci akce _Re-See Showroom supported by Nespresso & Ell_e. Výstava nabídne jedinečnou možnost pod jednou střechou zhlédnout reprezentativní tvorbu současné české módy. Designéři budou navíc přítomni osobně, je možné se s nimi seznámit a dozvědět se více o jejich tvorbě přímo od nich. Nespresso v tento den otevře jedinečnou stylovou kavárnu, jejíž realizace se ujalo.
Mercedes-Benz Prague Fashion Week - jarní edice 2018

Mercedes-Benz Prague Fashion Week - jarní edice 2018

Mercedes-Benz Prague Fashion Week představuje tvorbu pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska. Jarní edice se uskuteční 16. - 20. března 2018 v unikátních prostorách barokního Clam-Glassova paláce v Praze.