Úvod > Aktuality > Máte rádi kuriozity a rekordy? Zavítejte do muzea v Pelhřimově

Máte rádi kuriozity a rekordy? Zavítejte do muzea v Pelhřimově

Vydáno 21. února 2016 Zážitky
Třímetrový zubní kartáček, pyžamo dlouhé devět metrů, do kterého se vejde až devadesát osm spáčů, šaty ze známek i ze spínacích špendlíků a další předměty, které splňují kategorie typu největší, nejmenší, nejdelší či nejtěžší – to je stručné představení jednoho neobyčejného muzea v Pelhřimově – městě rekordů.
Až se za vámi zavřou dveře této expozice a dáte-li se doprava podél říčky Bělé po Nábřeží rekordů a kuriozit, čeká vás kilometrová Procházka Českou knihou rekordů. Stezka spojující Muzeum rekordů a kuriozit s expozicí Zlaté české ručičky – to jsou desítky rekordů na info-tabulích, obří poštovní schránka, největší spínací špendlík a další obří exponáty i mluvící Česká kniha rekordů v trojím provedení. Stezka vás dovede zpět do historického centra města rekordů.

Do archivů celoročně otevřeného Muzea rekordů a kuriozit v únoru 2016 zapsali nový krásný výkon: Členové orchestru České filharmonie věnovali svému šéfdirigentovi a hudebnímu řediteli panu Jiřímu Bělohlávkovi k 70. narozeninám dort ve tvaru pódia Dvořákovy síně Rudolfina o rozměrech 130 cm x 80 cm a hmotnosti 87 kg. Na něj autorky umístily 123 fondánových figurek, ztvárňujících všechny členy filharmonie s hudebními nástroji i pana dirigenta. Dort byl předán oslavenci po gratulačním koncertu v sobotu 13. února 2016.
Dům dobrých dnů - expozice Zlaté české ručičky

Dům dobrých dnů - expozice Zlaté české ručičky

Expozice Zlaté české ručičky zahrnuje na 80 unikátních exponátů vyrobených ze sirek - kytary, housle, mandolíny, vázy, obrazy. Je to krásný starý dům, ve kterém se budete cítit jako doma.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů.