Úvod > Aktuality > Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

Vydáno 31. ledna 2016 Zážitky
V sobotu 6. 2. 2016 se od 9.00 do 16.00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. Masopustních obchůzek se letos ujmou folklorní soubory „Javořina“ a „Soláň“. Masopust ve slovenské obci Prečín přiblíží folklorní skupina „Limbora“. Po celý den bude hrát dechová hudba „Záhořané“ z Prostřední Bečvy. Návštěvníci se mohou těšit na lidovou hru o svaté Dorotě v podání Farního společenství dětí a mládeže Zašová. Na závěr programu vystoupí veterán klub folklorního souboru Radhošť z Rožnova s pásmem pochování basy. Můžete se nejen zúčastnit masopustních obchůzek z Valašska, ale i ochutnat z pestré nabídky zabijačkových výrobků, kterou pro vás připravili mistři řeznického řemesla.

Masopust v Rožnově pod RadhoštěmBěhem programu masopustu mohou návštěvníci ochutnat širokou nabídku zabíjačkových výrobků. Celý areál provoní výrobky řeznických mistrů, kterých se letos sjede na patnáct. Návštěvnici mohou ochutnávat z pestré nabídky zabijačkových výrobků a v laické anketě hlasovat „O nejlepší řeznický stánek“. Z lístků vhozených ve stáncích budou v 14.00, po vyhlášení výsledku soutěží, vylosováni výherci z řad návštěvníků a obdrží uzenou kýtu či šunku.

Současně se uskuteční 19. ročník soutěže „O nejlepší valašskou klobásku“ a 9. ročník soutěže „O nejlepší valašskou tlačenku“. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodne pětičlenná odborná porota, složená z vylosovaných zástupců zúčastněných firem. Vzorky do soutěže mohou přihlášené firmy nosit od 7.30 do 9.00, 6. února 2016, na ředitelství muzea.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Městečko pod Radhoštěm - pohled do historie

Městečko pod Radhoštěm - pohled do historie

Novou expozici s názvem Městečko pod Radhoštěm připravilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Další aktuality