Úvod > Aktuality > Mariánskolázeňský vánoční trh zaplní kolonádu

Mariánskolázeňský vánoční trh zaplní kolonádu

Vydáno 4. prosince 2017 Kultura
Mariánskolázeňský vánoční trh se bude tradičně konat během druhého adventního víkendu na Kolonádě. Trh bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 7. prosince v 17:00 a až do neděle 10. prosince se můžete těšit na bohatý kulturní program.
Tradiční trhVe čtvrtek 7. prosince po zahájení trhů se můžete těšit nejen na přední umělce z celé ČR, ale především na mnoho místních souborů a spolků. Nebudou chybět samozřejmě stánky s rozmanitým zbožím a adventními specialitami, ukázky řemesel, výtvarné dílny a výstavy děl dětí místních škol.

Pro děti bude připraven, jako každý rok, kolotoč, divadelní představení a další nejrůznější atrakce.

vystoupení na šáláchNa programu bude ve čtvrtek po 17. hodině například akrobatické vystoupení na chůdách a vzdušná akrobacie souboru Žongléros Amsámbl z Plzně nebo koncert kapely Zrní. V pátek v 16:30 předvede Folklórní soubor Marjánek živý Betlém, od 19 hodin vystoupí skupina Jablkoň a od 20 hodin skupina Cajk.

V sobotu od 15:30 čeká duchovně naladěné návštěvníky adventní koncert v kostele Nanebevzetí panny Marie, v 16 hodin rozhýbe kolonádu Dixieland Planá. V 17. a 19. hodin se předvede Arte Levite s akrobacií na šálách. Den zakončí kapela Stan & Tonny Revival. V neděli se můžete těšit například na Vánoční Quintetus Cantorus ve 13 hodin, swing Sester Havelkových od 15:30 nebo ohnivou show Agnisons v 18 hodin.
Lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních

Lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních

Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Hlavní kolonáda Mariánských Lázní je novobarokní stavba z let 1888-1889, která se stala dominantou lázeňské promenády.