Úvod > Aktuality > Lyžařské středisko Pustevny na zimní sezonu připravilo řadu novinek a akcí

Lyžařské středisko Pustevny na zimní sezonu připravilo řadu novinek a akcí

Vydáno 16. ledna 2016 Zimní sporty
Pustevny jsou krásné, velmi přitažlivé místo s dalekým výhledem a jedinečnou architekturou. Mimořádně silný genius loci Pusteven je proměnil v nejnavštěvovanější místo Beskyd. Lyžařské terény moravských Beskyd jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře. V okolí Pusteven jsou upravovány také lyžařské běžecké tratě jak pro klasiku, tak i pro bruslení. Aktuálně můžete navštívit také výstavu Ledové sochy na Pustevnách. Provozní doba vleků je od 8:30 do 16:00.
Lyžařské středisko Pustevny se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Středisko Pustevny je vybaveno 2,8 km sjezdových tratí, má k dispozici 1 lanovku a 3 vleky. Do střediska pravidelně zajíždí Beskydský skibus, který jezdí po trase z Nového Jičína a který končí na parkovišti u hotelu Ráztoka. Odtud vás převeze náš skibus do spodní stanice lanovky a zpět.

K nejvyhledávanějším běžeckým trasám patří nenáročná hřebenová trasa s výhledy do okolí, směrem na Radhošť (1129 m n. m.) nebo na opačnou stranu směřující trasa na Martiňák. V okolí Pusteven pravidelně upravují až 74 km běžeckých tratí (tam i zpět, v jednom směru 53 km), vhodných jak pro klasiku, tak i bruslení.

Ledové sochy tradičně v lednu na Pustevnách lákají návštěvníky. Sochy po tři lednové víkendy zhotovují přímo na horách, umístěny jsou ve speciálních stanech. Mezi sněhovými a ledovými díly v nadživotní velikosti nebude chybět ledový bar i dětská ledová a sněhová dílna. Svou nezapomenutelnou stopu budou moci návštěvníci otisknout do ledové stěny, děti si zkusí malování do sněhu. Metr vysoké ledové kvádry, ze kterých ledové sochy vzniknou, váží 150 kg a pro krásnou průzračnost soch se na ně používá filtrovaná voda. Akce probíhá od soboty 9. ledna a potrvá do 24. ledna.
Lyžařské středisko Pustevny

Lyžařské středisko Pustevny

Lyžařské středisko Pustevny se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Lyžařské terény jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře.

Zima v Horní Bečvě

Zima v Horní Bečvě

Horní Bečva, vesnička ležící v CHKO Beskydy, je ideálním místem pro odpočinek. Pro vyznavače sjezdového lyžování je zde připraveno šest lyžařských areálů s celkem 14 vleky a jedna sedačková lanovka. Na své si přijdou jak nejnáročnější lyžaři, tak také rodiny s dětmi.

Běžkování v golfovém resortu Čeladná

Běžkování v golfovém resortu Čeladná

Zimní sezóna v golfovém resortu Čeladná, to jsou tři běžecké okruhy se stopou pro klasické běžkování, které se nacházejí v samotném areálu golfového hřiště. Stopy s mírným klesáním či stoupáním a převýšením max. 45 m jsou vhodné zejména pro děti a začínající běžkaře.

Hotel Prosper v Čeladné

Hotel Prosper v Čeladné

Rozhodujete se, kam letos na dovolenou? Zavítejte k nám. Čeladná je ideálním místem, kde strávit báječnou dovolenou. Můžete se koupat v krytém vyhřívaném bazénu v řeckém stylu, navštívit finskou saunu, infra saunu nebo se objednat na sportovní či relaxační masáže.

Bečva Villa Resort - komfort - relax - zážitky

Bečva Villa Resort - komfort - relax - zážitky

Rekreační zařízení nabízející luxus, pohodlí, relax a zážitky uprostřed nádherné divoké přírody beskydských hor. Naším přáním je vaše spokojenost během pobytu v Beskydech. Náš přátelský profesionální tým je vám plně k dispozici a vyhoví veškerým vašim přáním tak, abyste se k nám vždy rádi vraceli.

Naučná stezka Radegast

Naučná stezka Radegast

Naučná stezka Radegast má 9 zastavení pojednávajících o přírodě, krajině i historii tohoto krásného, a všeobecně známého koutu Beskyd.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Další aktuality

17.10.
2016
Čtvrtý ročník Valachy Tour skončí v sobotu

Čtvrtý ročník Valachy Tour skončí v sobotu

Východní Morava | Zimní sporty
26.2.
2016
Startuje čtvrtý ročník seriálu závodů Valachy Tour

Startuje čtvrtý ročník seriálu závodů Valachy Tour

Východní Morava | Zimní sporty
22.1.
2016
Razula láká na výborné lyžařské podmínky

Razula láká na výborné lyžařské podmínky

Východní Morava | Zimní sporty