Úvod > Aktuality > Lyžařské středisko Pustevny na zimní sezonu připravilo řadu novinek a akcí

Lyžařské středisko Pustevny na zimní sezonu připravilo řadu novinek a akcí

Vydáno 16. ledna 2016 Zimní sporty
Pustevny jsou krásné, velmi přitažlivé místo s dalekým výhledem a jedinečnou architekturou. Mimořádně silný genius loci Pusteven je proměnil v nejnavštěvovanější místo Beskyd. Lyžařské terény moravských Beskyd jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře. V okolí Pusteven jsou upravovány také lyžařské běžecké tratě jak pro klasiku, tak i pro bruslení. Aktuálně můžete navštívit také výstavu Ledové sochy na Pustevnách. Provozní doba vleků je od 8:30 do 16:00.
Lyžařské středisko Pustevny se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Středisko Pustevny je vybaveno 2,8 km sjezdových tratí, má k dispozici 1 lanovku a 3 vleky. Do střediska pravidelně zajíždí Beskydský skibus, který jezdí po trase z Nového Jičína a který končí na parkovišti u hotelu Ráztoka. Odtud vás převeze náš skibus do spodní stanice lanovky a zpět.

K nejvyhledávanějším běžeckým trasám patří nenáročná hřebenová trasa s výhledy do okolí, směrem na Radhošť (1129 m n. m.) nebo na opačnou stranu směřující trasa na Martiňák. V okolí Pusteven pravidelně upravují až 74 km běžeckých tratí (tam i zpět, v jednom směru 53 km), vhodných jak pro klasiku, tak i bruslení.

Ledové sochy tradičně v lednu na Pustevnách lákají návštěvníky. Sochy po tři lednové víkendy zhotovují přímo na horách, umístěny jsou ve speciálních stanech. Mezi sněhovými a ledovými díly v nadživotní velikosti nebude chybět ledový bar i dětská ledová a sněhová dílna. Svou nezapomenutelnou stopu budou moci návštěvníci otisknout do ledové stěny, děti si zkusí malování do sněhu. Metr vysoké ledové kvádry, ze kterých ledové sochy vzniknou, váží 150 kg a pro krásnou průzračnost soch se na ně používá filtrovaná voda. Akce probíhá od soboty 9. ledna a potrvá do 24. ledna.
Lyžařské středisko Pustevny

Lyžařské středisko Pustevny

Lyžařské středisko Pustevny se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Lyžařské terény jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře.

Zima v Horní Bečvě

Zima v Horní Bečvě

Horní Bečva, vesnička ležící v CHKO Beskydy, je ideálním místem pro odpočinek. Pro vyznavače sjezdového lyžování je zde připraveno šest lyžařských areálů s celkem 14 vleky a jedna sedačková lanovka. Na své si přijdou jak nejnáročnější lyžaři, tak také rodiny s dětmi.

Běžkování v golfovém resortu Čeladná

Běžkování v golfovém resortu Čeladná

Zimní sezóna v golfovém resortu Čeladná, to jsou tři běžecké okruhy se stopou pro klasické běžkování, které se nacházejí v samotném areálu golfového hřiště. Stopy s mírným klesáním či stoupáním a převýšením max. 45 m jsou vhodné zejména pro děti a začínající běžkaře.

Hotel Prosper v Čeladné

Hotel Prosper v Čeladné

Rozhodujete se, kam letos na dovolenou? Zavítejte k nám. Čeladná je ideálním místem, kde strávit báječnou dovolenou. Můžete se koupat v krytém vyhřívaném bazénu v řeckém stylu, navštívit finskou saunu, infra saunu nebo se objednat na sportovní či relaxační masáže.

Bečva Villa Resort - komfort - relax - zážitky

Bečva Villa Resort - komfort - relax - zážitky

Rekreační zařízení nabízející luxus, pohodlí, relax a zážitky uprostřed nádherné divoké přírody beskydských hor. Naším přáním je vaše spokojenost během pobytu v Beskydech. Náš přátelský profesionální tým je vám plně k dispozici a vyhoví veškerým vašim přáním tak, abyste se k nám vždy rádi vraceli.

Naučná stezka Radegast

Naučná stezka Radegast

Naučná stezka Radegast má 9 zastavení pojednávajících o přírodě, krajině i historii tohoto krásného, a všeobecně známého koutu Beskyd.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Ledové sochy na Pustevnách 2017

Ledové sochy na Pustevnách 2017

Pokud už přemýšlíte nad lednovým programem, měli byste si určitě do kalendáře poznamenat data. 7.-8. 1., 14.-15. 1. a 21.-22. 1. 2017. Oblíbený cíl turistů z celé Moravy a Slezska, horské sedlo Pustevny, oživí po celý leden sochy z ledu a sněhu od profesionálních sochařů.

Další aktuality

16.11.
2016
Skiregion Valašsko - to je osm areálů na jeden skipas

Skiregion Valašsko - to je osm areálů na jeden skipas

Východní Morava | Zimní sporty
17.10.
2016
Čtvrtý ročník Valachy Tour skončí v sobotu

Čtvrtý ročník Valachy Tour skončí v sobotu

Východní Morava | Zimní sporty
26.2.
2016
Startuje čtvrtý ročník seriálu závodů Valachy Tour

Startuje čtvrtý ročník seriálu závodů Valachy Tour

Východní Morava | Zimní sporty