Úvod > Aktuality > Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech je tu!

Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech je tu!

Vydáno 13. září 2017 Příroda
Oblíbený podzimní veletrh Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech, vstupuje letos do svého 41. ročníku. Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude tradičně trvat 9 dní - od 15. 9. do 23. 9. 2017. Návštěvníci se mohou těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program.
Zahrada ČechCelý areál Zahrady Čech v Litoměřicích bude během výstavy rozdělen do několika sekcí – nosnou částí bude sektor A/B, kde pořadatelé připravují hlavní expoziční část výstavy. Speciální expozici naleznete hned při vstupu hlavní branou z ulice Českolipské v pavilonu A. Za Estrádou je vytvořena expozice s přírodními a betonovými prvky o velikosti více jak 1.600m2 od partnera Zahrady Čech společnosti CS BETON.

Výstava Zahrada Čech nabídne tradiční prodejní sortiment: sazenice, ovocné stromky i okrasné stromky, květiny, trvalky, bylinky, ovoce, zeleninu, cibuloviny, bonsaje, skleníky, novinky v zahradní technice od sekaček, křovinořezů, po pily, rekultivátory, traktůrky nebo kompostéry, zahradní nábytek, domácí potřeby a řadu dalšího.
 

Doprovodný program Zahrady Čech

LitoměřiceCelý týden bude výstavu provádět bohatý a zajímavý doprovodný program složený s umělců, tradičních soutěží či úplných novinek. Významní partneři Zahrady Čech opět vyhlásili soutěže, které se budou v rámci akce finálně vyhodnocovat. Hned první den se ujme Regionální agrární komora Most slavnostního vyhlášení soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje a Potravinářského výrobku Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče. Sobotní den bude patřit časopisu Receptář, který bude vyhodnocovat nejlepší recept ze Zahrady Čech. V úterý proběhne semifinále a finále soutěže Zelí roku 2017, kdy Zelinářská unie Čech a Moravy již po deváté vybere z výrobců kysaného zelí celé ČR.

Zahrada ČechV rámci ostatních dnů budou probíhat soutěže pod hlavičkou jednotlivých partnerů – proběhne Den s CS Betonem, Den se Stromem Praha, Den s Armex Energy, Den s Českým rozhlasem nebo Den s časopisem Zahrádkář. Každý návštěvník tak bude mít možnost si odnést řadu zajímavých cen.

Veletrh v Litoměřicích bude přístupný každý den od 9 do 17 hodin. Vstupné činí 135 Kč pro dospělého, děti, studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a TP zaplatí 100 Kč, rodinné vstupné dva dospělí a dvě děti činí 300 Kč. Povolen vstup sem mají i vaši čtyřnozí kamarádi.
Chráněná krajinná oblast České středohoří

Chráněná krajinná oblast České středohoří

CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.

Výstava Zahrada Čech 2018

Výstava Zahrada Čech 2018

42. ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech je zaměřen na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Letos bude probíhat vše ve velkém stylu!

Další aktuality

31.5.
2018
Kam v Děčíně na Den dětí? Do zoo!

Kam v Děčíně na Den dětí? Do zoo!

Severozápadní Čechy | Příroda
18.4.
2018
České Švýcarsko vítá novou sezónu

České Švýcarsko vítá novou sezónu

Severozápadní Čechy | Příroda
16.4.
2018
Děčínská zoo zahájí v sobotu 69. návštěvnickou sezonu

Děčínská zoo zahájí v sobotu 69. návštěvnickou sezonu

Severozápadní Čechy | Příroda