Úvod > Aktuality > Léčebné lázně Bohdaneč zvou na slavnostní otevírání lázeňské sezóny

Léčebné lázně Bohdaneč zvou na slavnostní otevírání lázeňské sezóny

Vydáno 18. května 2017 Lázně a wellness
Jarní měsíce jsou historicky spjaty s čištěním studánek a obřady zahánění zlé moci. Nevinné dívky se v tomto čase vydávaly ke studánkám a po jejich vyčištění se pořádaly "muziky ze studny". A protože jsou lázně úzce spojeny nejen s vodou, ale v přeneseném slova smyslu i onou očistou, dostala se tato tradice i do lázeňských areálů, které každoročně v těchto dnech oficiálně zahajují své sezóny. Ne jinak tomu je v Léčebných lázních Bohdaneč, které zahájí již 120. lázeňskou sezonu v sobotu 20. května. Akce se koná za každého počasí! Vstup zdarma.

Lázně Bohradeč120. sezónu odstartují Léčebné lázně Bohdaneč již tuto sobotu 20. května tradiční kulturní akcí určenou nejen pro lázeňské hosty, ale i pro širokou veřejnost. Na bohdanečském náměstí a v různých částech lázeňského areálu bude připraven bohatý multižánrový program, z kterého si každý vybere své favority.

Letos se můžete těšit na program s moderátorem Pavlem Cejnarem a kapelami Inflagranti, Burma Jones a Sto zvířat.
 

Poznejte architektonické klenoty bohdanečských lázní

BohdanečV průběhu dne se návštěvníci mohou těšit i na vystoupení muzikoterapie, výstavu veteránů, řemeslné stánky, stánky zdravotních pojišťoven, u kterých bude možné si nechat bezplatně změřit tělesné hodnoty, a lázeňský stánek, u kterého bude možné získat informace o lázeňské péči.

Pro děti bude připraveno nespočet her, soutěží o ceny, tvořivých dílen, budou se moci projet na koních nebo zaskákat si na nafukovacích hradech.

Pozornost návštěvníků bude soustředěna i na jednu z nejvýznamnějších staveb 20. století - pavilon Gočár, který dodnes nese jméno svého tvůrce Josefa Gočára.
 

Do lázní celoročně

Lázně BohdanečDo Léčebných lázní Bohdaneč se můžete vydat kdykoliv - areál je pro veřejnost otevřen celoročně. Při cestě z Pardubic navíc stačí zdolat pouhých 8 kilometrů, z Hradce Králové rovný dvojnásobek. S Pardubicemi je lázeňské město spojeno rovněž městskou hromadnou dopravou (trolejbusová linka č. 3).

Lázně Bohdaneč - slatinné lázně v těsné blízkosti Pardubic

Lázně Bohdaneč - slatinné lázně v těsné blízkosti Pardubic

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Wellness de luxe je unikátní odpočinkový program zaplněný špičkovými procedurami. Skladba procedur je navržena s důrazem na relaxaci a vaši celkovou regeneraci.

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka se rozprostírá na ploše zhruba 250 hektarů severně od Lázní Bohdaneč. Toto území představuje komplex vodních a mokřadních biotopů vytvořených kolem jednoho z největších existujících rybníků bývalé pernštejnské soustavy.

Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Finskou saunu, masáže, parní lázeň, vířivku, aromaterapii a mnoho dalších procedur pro zdraví, relax a dobrou kondici nabízí Wellness centrum v objektu Léčebných lázní Bohdaneč.

Další aktuality

26.4.
2016
V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

Východní Čechy | Lázně a wellness
10.2.
2015
Léčebné lázně Bohdaneč otevřou pavilon Bílý

Léčebné lázně Bohdaneč otevřou pavilon Bílý

Východní Čechy | Lázně a wellness
9.3.
2014
Lázně Bohdaneč opět otevřely Gočárův pavilon

Lázně Bohdaneč opět otevřely Gočárův pavilon

Východní Čechy | Lázně a wellness