Úvod > Aktuality > Mezinárodní den archeologie oslaví i na hradě Landštejn

Mezinárodní den archeologie oslaví i na hradě Landštejn

Vydáno 13. října 2017 Památky
Česká republika se stejně jako v loňském roce připojuje sérií aktivit k Mezinárodnímu dni archeologie, který připadá na víkendy 14. a 15. října a 21. a 22. října 2017. Po oba víkendy bude slavit také jihočeský hrad Landštejn. Pro své návštěvníky si připravil komentované prohlídky s kastelánkou na téma nalezených kamenných artefaktů.
LandštejnBěhem dvou víkendů, 14. - 15. října a 21. - 22. října 2017, se na hradě Landštejně konají, v rámci Mezinárodního dně archeologie, speciální prohlídky s kastelánkou na téma nalezených kamenných artefaktů. Prohlídka začíná vždy ve 14 hodin u pokladny hradu. Pro děti budou celý den připraveny archeologické bedýnky, u kterých si mohou zahrát na archeology.

Lidé se dozvědí, jak vypadá archeologická sonda, co předchází jednotlivým výkopům nebo jaký je výsledek archeologického výzkumu. Návštěvníci tak uvidí originální místa, kde byly nalezeny exponáty tvořící jádro nové archeologické expozice hradu Landštejn.

Mezinárodní den archeologie se v České republice koná teprve počtvrté. Jeho smyslem je zvýšit všeobecné povědomí o archeologii jako takové a motivovat veřejnost k poznávání a objevování. Zároveň si klade za cíl upozornit na myšlenku, že archeologie je všude kolem nás. Mezinárodní den archeologie byl poprvé slaven v USA v roce 2011, v roce 2013 se do něj zapojilo přes 70 tisíc lidí z různých koutů světa. Česká republika se poprvé přidala k aktivitám v roce 2014.
Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Českou Kanadou je nazývána příhraniční oblast mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Její rozloha činí cca 250 km². Přírodní park Česká Kanada zde byl vyhlášen roku 1994.

Hrad Landštejn - unikátní hrad z doby románské

Hrad Landštejn - unikátní hrad z doby románské

Při prohlídce areálu dnešní zříceniny hradu Landštejn můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším. Vystoupat lze také na vyhlídkovou věž, odkud se vám naskytne nádherný výhled na široké okolí.

Mezinárodní den archeologie 2018

Mezinárodní den archeologie 2018

Mezinárodní den archeologie (MDA) je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Každoročně třetí sobotu v říjnu různé archeologické organizace napříč celým světem nabízejí archeologický program a aktivity návštěvníkům všeho věku a všech zájmů.