Úvod > Aktuality > Křivoklát jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Křivoklát jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Vydáno 3. února 2016 Památky
Již osmým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor je hrad Křivoklát otevřený každou sobotu odpoledne, prohlídky odcházejí ve 12 a 14 hodin. Valentýnské prohlídky si tu můžete užít o víkendu 13. a 14. 2. 2016, připraveno bude i originální svatovalentýnské menu v hradní krčmě.
Na hradě Křivoklát je otevřena během února každou sobotu prohlídková trasa Gotické paláce, s prohlídkami od 12 a od 14 hodin.

Pro objednané skupiny je otevřeno v pracovní dny denně včetně pondělí, minimální počet osob v jedné prohlídce je 10 platících osob.

Prohlídku hradu můžete spojit s vycházkou po čtyřech značených vycházkových okruzích k nejkrásnějším vyhlídkám na hrad Křivoklát a nejzajímavějších míst v jeho okolí.
Královským Křivoklátskem s průvodcem v zelené kamizole

Královským Křivoklátskem s průvodcem v zelené kamizole

Lesní správa Křivoklát provádí turisty nejzajímavějšími místy Křivoklátska, k tomu nabízí zajímavý doplňkový program, stylové ubytování v několika lokalitách.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.