Úvod > Aktuality > Korzo Národní odhaluje program oslav 17. listopadu

Korzo Národní odhaluje program oslav 17. listopadu

Vydáno 15. listopadu 2017 Zážitky
Národní třída, symbol sametové revoluce, bude si bude i letos připomínat 17. listopad. Kromě tradiční piety zde v tento svátek proběhne velká pouliční slavnost s názvem Korzo Národní, kterou pořádá skupina studentů pražských vysokých škol. Revoluci ani totalitu nezažili, a tak chtějí poděkovat za svobodou společnost, ve které žijí. Program Korza začíná ve 13:00 po projevech studentů a akademiků na Albertově, kde po celý den probíhá také již tradiční Uctění památky 17. listopadu. Po desáté hodině večer se pak program z Národní přesune do klubu Rock Café, kde bude pokračovat koncerty až do ranních hodin.
Národní třídaTak trochu jiná oslava Listopadu 1989 se pod názvem Korzo Národní s podtitulem “Díky, že můžem!” odehraje 17. 11. 2017 na Národní třídě od 13.00 do 22.00 hodin. Místo ožije bohatým kulturním programem, jehož součástí bude hudba, divadlo, pouliční performance, výstava a další žánry. Po desáté hodině večer se pak program z Národní přesune do klubu Rock Café, kde bude pokračovat koncerty až do ranních hodin. 
 
Hudba je od nepaměti součástí všech oslav. Organizátoři akce vám ji představí hned v několika formách. Na podiu, v klubu, na ulici. Na místech, kde byste ji nečekali. Zazní hudba všech generací, stejně jako se tu tyto generace budou setkávat.

Na několika pódiích vystoupí jména jako Kieslowski, +-0, Acute Dose, Jiří Schmitzer, Buty, Klara & The Pops nebo také např. frontman skupiny Please the Trees Václav Havelka se svým synem a sborem seniorů Elpida. Dále vystoupí např. i dechový orchestr Pralinka Praha nebo 170členný sbor studentů z celé republiky pod hlavičkou festivalu Festa Academica. Hudební program připravují studenti ve spolupráci s klubem Rock Café, který sám vznikl krátce po revoluci jako spontánní reakce hudebníků a umělců z bývalého disentu na nově vzniklou svobodu na hudební scéně.


Pomyslné tramvajové linky ‘39 a ‘89 i Obývák Václava Havla

Korzo NárodníVedle hudebního a divadelního programu organizátoři chystají různorodý vzdělávací program. Ve spolupráci s o.p.s. Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů připravují na Národní velkou venkovní výstavu s názvem Události listopadové nebo výukové programy ve dvou zastavených tramvajích (podle dvou Listopadů zde budou stát pomyslné tramvajové linky ‘39 a ‘89). Během samotné slavnosti pak budou dobrovolníci po vzoru projektů "Humans of…" zaznamenávat osobní příběhy návštěvníků. Na Korzu se budou prezentovat také na dvě desítky neziskových organizací.

Znovu také vznikne tzv. Obývák Václava Havla, který studenti připravují ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla. V prostoru nabízejícím příjemné posezení se budou střídat významné osobnosti a předčítat zde přímo z Havlových nebo svých děl. Pozvání letos přijali: Tomáš Sedláček, Jan Sokol, Martin C. Putna, Monika MacDonagh-Pajerová a další.
Národní třída v Praze

Národní třída v Praze

Národní třída je jednou z nejznámějších a nejstarších pražských ulic. Nachází se na rozhraní Starého a Nového Města, a vede od Jungmannova náměstí až k mostu Legií. Ve středověku, stejně jako v ulici Na Příkopě, zde stály hradby Starého města.

Netradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě: Díky, že můžem!

Netradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě: Díky, že můžem!

Národní třída se už počtvrté promění v korzo, pěší zónu, plnou pouličního umění, koncertů a dalšího kulturního programu, jenž připomene důležitost listopadu 1989. Tak trochu jiná oslava Listopadu ‘89 se pod názvem Korzo Národní odehraje 17. 11. 2018 nejenom na Národní třídě.

Sametové posvícení

Sametové posvícení

Události roku 1989 připomíná Sametové posvícení, satirický průvod masek inspirovaný tradiční slavností Fasnacht. Masky v nadživotní velikosti symbolizují současné kulturní, politické a sociální problémy, zapojit se můžete jako jednotlivci i s partou přátel.

Další aktuality