Úvod > Aktuality > Klatovské katakomby zvou na návštěvu i v zimě

Klatovské katakomby zvou na návštěvu i v zimě

Vydáno 28. prosince 2015 Památky
Katakomby v Klatovech se poprvé ve své historii před čtyřmi lety otevřely veřejnosti i v zimních měsících. Nabízí tak prohlídku expozice, která je oproti té původní třikrát větší a bohatší i mimo hlavní sezonu. Návštěvníky čeká, kromě prohlídky mumií ze 17. století a jejich příběhu, také přiblížení doby velkého vzestupu Klatov za jezuitů. Otevřeno je až do konce března ve všední dny 11.00–16.30 a víkendy a svátky 9.00–17.00.
V rozsáhlém podzemí bylo od druhé poloviny 17. století do roku 1783 pohřbeno 200 lidí. Těla uložená na hoblinách v dubových rakvích a obložená chmelem se mumifikovala díky proudění vzduchu.

Když byl větrací systém později zasypán, část těl se nenávratně poškodila a musela být pohřbena. Do dneška se zachovalo jen 36 mumií, v kryptách jsou uloženy i dvoje kosterní pozůstatky.
Katakomby Klatovy - tajemství ukryté pod jezuitským kostelem

Katakomby Klatovy - tajemství ukryté pod jezuitským kostelem

V Klatovech najdete raritu evropského charakteru - krypty pod klatovským jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi, dnes známé jako klatovské katakomby. Podle plánů stavitelů se staly pohřebištěm příslušníků jezuitského řádu, šlechty, vojska i měšťanů.