Úvod > Aktuality > Kláštery v Českém Krumlově zvou o Velikonocích na speciální prohlídky, řemesla i pohádky

Kláštery v Českém Krumlově zvou o Velikonocích na speciální prohlídky, řemesla i pohádky

Vydáno 9. března 2016 Zážitky
Unikátní komplex klášterů v Českém Krumlově, veřejnosti poprvé zpřístupněný na sklonku loňského roku, se na Velikonoce stane dějištěm bohatého programu pro děti i dospělé. Těšit se můžete na speciální prohlídky, koncerty, lidová řemesla, tvoření i pohádky.
Areál klášterůPředzvěstí svátků bude koncert barokní hudby Antonio Caldara: Madrigali Spirituali v podání špičkového souboru Hof Musici ve velkém sále bývalého konventu klarisek, a to 13. 3. od 17.00 hodin. Celý areál českokrumlovských klášterů si budete moci prohlédnout během nevšedních večerních prohlídek s průvodcem a živou hudbou – 23. a 24. 3., vždy od 17.00 do 18.30 hodin.

Přednáška 200 let hořických pašijových her, která se koná 25. 3. od 18.00 ve velkém sále bývalého konventu klarisek, seznámí posluchače s neuvěřitelnou historií tohoto kulturně-historického fenoménu. Na Klášterním dvoře bude k vidění ukázka lidových řemesel, která můžete nejen obdivovat, ale také vlastnoručně vyzkoušet – 25. a 26. 3., a to od 11.00 do 17.00 hodin.

VelikonoceBohatý program je připraven také o Velikoncích. Na Velký pátek 25. 3. se dějí zázraky, otvírají se brány k nejrůznějším pokladům, všechny šikovné a zvídavé děti jsou proto zvány na společné hledání klášterního pokladu, a to od 13.00 do 14.30 a od 16.00 do 17.00 hodin. Ve velkém sále bývalého konventu klarisek se v 15:00 odehraje divadelní představení pro děti, pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký v podání Studia dell´arte. Stejný sál bude hostit netradiční čtení pohádek, kdy známá krumlovská kapela Chlapi v sobě přečte dětem každého věku pohádku na dobrou noc. Na Bílou sobotu 26. 3. vypukne v Klášterech Český Krumlov pravé velikonoční tvoření. Tradice jako pletení pomlázek, barvení vajíček nebo velikonoční pečení připomene nedělní Velikonoční slavnost s folklórním souborem Jitřenka a Dudáckou kapelou na Klášterním dvoře.

Rozsáhlý soubor klášterních budovČeském Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Historický komplex je interaktivním prostorem pro poznání a zážitky. Stálé expozice jsou otevřeny denně, stejně jako klášterní zahrady, na začátku jara obzvláště příjemné místo k odpočinku a relaxaci.
Kláštery Český Krumlov - moderní kulturně vzdělávací centrum

Kláštery Český Krumlov - moderní kulturně vzdělávací centrum

Nově zrekonstruovaným areálem klášterů získává město Český Krumlov moderní kulturně vzdělávací centrum a veřejnosti se zpřístupňuje unikátní kulturní dědictví v samotném historickém jádru města.