Úvod > Aktuality > Kam s dětmi o jarních prázdninách? Do zoo, aquaparku nebo za dinosaury?

Kam s dětmi o jarních prázdninách? Do zoo, aquaparku nebo za dinosaury?

Vydáno 5. února 2018 Zážitky
Jarní prázdniny doslova číhají za rohem, pro půlku Prahy a spoustu dalších měst začínají už 5. února. Na portálu Kudy z nudy jsme vybrali řadu zajímavých tipů kam se vydat a co podniknout. Speciální programy nachystala science centra, aquaparky, zoologické zahrady i pražské letiště.

Jarní prázdniny v Praze

V době od 6. února až do 19. března zve Letiště Václava Havla v Praze na prohlídky o jarních prázdninách; chce to jen vybrat si vhodnou trasu a rezervovat si včas vstupenky. Téměř kdykoliv můžete přijít do Zoologické zahrady v Praze-Troji. Ta v době jarních prázdnin chystá kromě komentovaných krmení také oblíbenou akci Happy Mondays, při níž mají každé pondělí všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč. Možná jsou jarní prázdniny skvělou příležitostí pro návštěvu Mořského světa, největšího mořského akvária v Česku; mohlo by vás zajímat, že každé úterý, středu a čtvrtek odpoledne probíhá krmení ryb a žraloků a vždy poslední pátek v měsíci atraktivní noční prohlídka.

Nezapomínejte ani na zajímavá místa kolem Prahy, například na Hornický skanzen Mayrau je otevřen i v únoru. Můžete se vypravit také na zámek Loučeň. Na předjarní prohlídky zámek láká děti i dospělé až do 18. února každý den.
                         

Jarní prázdniny ve vodě

K tradičním slevovým akcím na jarní prázdniny patří vstup pro děti do Aquapalace Praha za 1 korunu. Akce platí od začátku února až do konce března pro děti do 150 cm výšky v doprovodu platícího dospělého, děti do tří let mají do Aquapalace Praha vstup zdarma. Prodlouženou otvírací dobu během jarních prázdnin obvykle nabízí aquacentrum ŠutkaPraze, Tipsport laguna v Berouně nebo aquapark v Olomouci. Pokud se jarní prázdniny chystáte trávit v Jeseníkách, dopřejte si po lyžování blahodárnou péči v termálním parku Velké Losiny. Lákavým cílem pro výlet se může stát i Aquaforum ve Františkových Lázních, které se označuje za největší a nejkrásnější akvapark českých lázní, anebo Aqualand MoraviaPasohlávkách.
 

Jarní prázdniny v muzeu

Během jarních prázdnin můžete zavítat do Muzea papírových modelů v Polici nad Metují, až do 2. března muzeum pro návštěvníky připravilo výstavu exponátů, které získalo do svého užívání v roce 2017. Vybrané modely jsou představeny v podobě, v jaké se do Muzea dostaly. Řadu zvýhodněných vstupenek, dětských klubů a kroužků nabízí rovněž Pradědovo dětské muzeumBludově.
 

Jarní prázdniny v zoo

Hravé a zábavné programy plné soutěží nachystaly na jarní prázdniny také zoologické zahrady. Například zoo Děčín zve školáky od 10. do 18. února na zajímavou soutěž s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích, od 19 do 23. února nabízí program na jarní prázdniny plný kreativních dílen a vědomostního soutěžení (a navíc za zvýhodněné zimní vstupné) zoo Zlín a od 6. února až do 16. března vás zveme na jarní prázdniny v zoo Dvůr Králové.

Neobvyklý program vymysleli v zoo Olomouc, kde pravidelně začátkem roku probíhá Zoohra. Kdo se chce zapojit, ten si na pokladně zoo musí vyzvednout kvízový lístek, vyplnit všechny soutěžní otázky a při odchodu ze zoo jej zase odevzdat. Času máte habaděj, hra končí 28. února a ti nejlepší z vás získají skvělé ceny.
 

Jarní prázdniny ve science centrech

Volné dny jsou samozřejmě báječnou příležitostí k návštěvě míst, na která jindy nezbývá čas. Liberecká science centra iQlandia a iQpark mají od 2. února do 17. března nejenom rozšířenou otevírací dobu od 9 do 19 hodin, ale nachystala také zajímavé workshopy, zábavné dílny a programy pro školy i dovolenkáře na jarních prázdninách; navštívit je můžete zdarma v rámci vstupného do obou expozic. Obnovená expozice Sexmisie vám velmi názorně, zábavně, a přitom citlivě odpoví na všechny otázky kolem sexuálního života.

Zábavní vědecký park VIDA!Brně nabízí zvýhodněnou odpolední vstupenkou za 90 Kč; platí pro každého od úterý do pátku od 16 do 18 hodin. Až do konce února tu navíc můžete navštívit víkendové labodílny Zimní království.

Většina center nabízí na jarní prázdniny v příslušných městech příměstské tábory, ale ty mají omezený počet míst a bývají hned vyprodané. Zapište si je případně do plánů na příští rok!
 
Jarní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Jarní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Na jarní prázdniny jsou připraveny individuální exkurze na Letišti Václava Havla Praha.V únoru a březnu i ve všední dny. Uvidíte nejen starty a přistání a odbavení letadel, ale případně i odmrazování letadel před startem, úklid ploch od sněhu. Fotografování dovoleno. Začátek exkurzí v Terminálu 3.

Jarní prázdniny v Aqualandu Moravia

Jarní prázdniny v Aqualandu Moravia

Mírná zima venkovním radovánkám nepřeje? Navštivte o jarních prázdninách nejmodernější český aquapark Aqualand Moravia. Těšit se můžete na zcela nové venkovní bazény s termální vodou i novinky v gastro provozu. Děti pak ocení pravidelné víkendové animace na téma pirátské výpravy.

Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Pojďte do pohádky zachránit princeznu Laskonku! Na hradě se usídlili draci - skalní, ohnivý, vodní, lesní, noční, bahenní, písečný, sněžný, hromový, zlatý, sklepní drak a mnoho pohádkových bytostí, strašidýlek a skřítků z pohádek čaroděje Archibalda I.

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Hrad Kašperk bude otevřen po celou dobu jarních prázdnin (3. 2. - 17. 3.) a to každou středu a sobotu od 10.00 do 16.30.

Jarní prázdniny v Pradědově muzeu

Jarní prázdniny v Pradědově muzeu

Po celé jarní prázdniny budeme v pondělí vyrábět ve tvořivé dílničce a ve čtvrtek se převlečeme za princezny, zvířátka a spidermany a čeká nás řádění na domečcích v maskách. (od 5.2. - 15.3.).

Jarní prázdniny v termálním parku v srdci Jeseníků (1)

Jarní prázdniny v termálním parku v srdci Jeseníků

Jarní prázdniny jsou tady co nevidět. Už jste přemýšleli, kam s dětmi vyrazíte? Pokud jste vyznavači zimních radovánek, relaxace a Vaše děti milují řádění v bazénu, přijeďte do termálního parku TERMÁLY LOSINY. Děti si užijí moře zábavy ve vodě a vy si odpočinete a načerpáte novou energii.

Jarní prázdniny v Zoo Dvůr Králové

Jarní prázdniny v Zoo Dvůr Králové

Každé úterý a pátek v 13:00 bude pro návštěvníky královédvorské zoo k dispozici u hlavního vchodu odborný průvodce zdarma. Skupinu, maximálně 25 zájemců, čeká přibližně hodinová procházka se zajímavým výkladem. V případě většího zájmu bude připraveno i více průvodců.

Večerní prohlídky Stezky korunami stromů v Janských Lázních

Večerní prohlídky Stezky korunami stromů v Janských Lázních

Stezka se návštěníkům nově nabídne noční prohlídky. Vyhlídková věž, která nabídne rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Celá trasa je bezbariérová. Nevšední zážitek si budou moci užít návštěvníci každou středu.