Úvod > Aktuality > Kam s dětmi o jarních prázdninách? Do zoo, aquaparku nebo za dinosaury?

Kam s dětmi o jarních prázdninách? Do zoo, aquaparku nebo za dinosaury?

Vydáno 5. února 2018 Zážitky
Jarní prázdniny doslova číhají za rohem, pro půlku Prahy a spoustu dalších měst začínají už 5. února. Na portálu Kudy z nudy jsme vybrali řadu zajímavých tipů kam se vydat a co podniknout. Speciální programy nachystala science centra, aquaparky, zoologické zahrady i pražské letiště.

Jarní prázdniny v Praze

V době od 6. února až do 19. března zve Letiště Václava Havla v Praze na prohlídky o jarních prázdninách; chce to jen vybrat si vhodnou trasu a rezervovat si včas vstupenky. Téměř kdykoliv můžete přijít do Zoologické zahrady v Praze-Troji. Ta v době jarních prázdnin chystá kromě komentovaných krmení také oblíbenou akci Happy Mondays, při níž mají každé pondělí všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč. Možná jsou jarní prázdniny skvělou příležitostí pro návštěvu Mořského světa, největšího mořského akvária v Česku; mohlo by vás zajímat, že každé úterý, středu a čtvrtek odpoledne probíhá krmení ryb a žraloků a vždy poslední pátek v měsíci atraktivní noční prohlídka.

Nezapomínejte ani na zajímavá místa kolem Prahy, například na Hornický skanzen Mayrau je otevřen i v únoru. Můžete se vypravit také na zámek Loučeň. Na předjarní prohlídky zámek láká děti i dospělé až do 18. února každý den.
                         

Jarní prázdniny ve vodě

K tradičním slevovým akcím na jarní prázdniny patří vstup pro děti do Aquapalace Praha za 1 korunu. Akce platí od začátku února až do konce března pro děti do 150 cm výšky v doprovodu platícího dospělého, děti do tří let mají do Aquapalace Praha vstup zdarma. Prodlouženou otvírací dobu během jarních prázdnin obvykle nabízí aquacentrum ŠutkaPraze, Tipsport laguna v Berouně nebo aquapark v Olomouci. Pokud se jarní prázdniny chystáte trávit v Jeseníkách, dopřejte si po lyžování blahodárnou péči v termálním parku Velké Losiny. Lákavým cílem pro výlet se může stát i Aquaforum ve Františkových Lázních, které se označuje za největší a nejkrásnější akvapark českých lázní, anebo Aqualand MoraviaPasohlávkách.
 

Jarní prázdniny v muzeu

Během jarních prázdnin můžete zavítat do Muzea papírových modelů v Polici nad Metují, až do 2. března muzeum pro návštěvníky připravilo výstavu exponátů, které získalo do svého užívání v roce 2017. Vybrané modely jsou představeny v podobě, v jaké se do Muzea dostaly. Řadu zvýhodněných vstupenek, dětských klubů a kroužků nabízí rovněž Pradědovo dětské muzeumBludově.
 

Jarní prázdniny v zoo

Hravé a zábavné programy plné soutěží nachystaly na jarní prázdniny také zoologické zahrady. Například zoo Děčín zve školáky od 10. do 18. února na zajímavou soutěž s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích, od 19 do 23. února nabízí program na jarní prázdniny plný kreativních dílen a vědomostního soutěžení (a navíc za zvýhodněné zimní vstupné) zoo Zlín a od 6. února až do 16. března vás zveme na jarní prázdniny v zoo Dvůr Králové.

Neobvyklý program vymysleli v zoo Olomouc, kde pravidelně začátkem roku probíhá Zoohra. Kdo se chce zapojit, ten si na pokladně zoo musí vyzvednout kvízový lístek, vyplnit všechny soutěžní otázky a při odchodu ze zoo jej zase odevzdat. Času máte habaděj, hra končí 28. února a ti nejlepší z vás získají skvělé ceny.
 

Jarní prázdniny ve science centrech

Volné dny jsou samozřejmě báječnou příležitostí k návštěvě míst, na která jindy nezbývá čas. Liberecká science centra iQlandia a iQpark mají od 2. února do 17. března nejenom rozšířenou otevírací dobu od 9 do 19 hodin, ale nachystala také zajímavé workshopy, zábavné dílny a programy pro školy i dovolenkáře na jarních prázdninách; navštívit je můžete zdarma v rámci vstupného do obou expozic. Obnovená expozice Sexmisie vám velmi názorně, zábavně, a přitom citlivě odpoví na všechny otázky kolem sexuálního života.

Zábavní vědecký park VIDA!Brně nabízí zvýhodněnou odpolední vstupenkou za 90 Kč; platí pro každého od úterý do pátku od 16 do 18 hodin. Až do konce února tu navíc můžete navštívit víkendové labodílny Zimní království.

Většina center nabízí na jarní prázdniny v příslušných městech příměstské tábory, ale ty mají omezený počet míst a bývají hned vyprodané. Zapište si je případně do plánů na příští rok!