Úvod > Aktuality > Jemnice se opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest

Jemnice se opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest a slávu

Vydáno 9. srpna 2017 Zážitky
Jemnická bitva, v roce 2017 už sedmá v pořadí, nabídne 12. srpna program pro celou rodinu. V odpoledním programu budou k vidění šermířská, divadelní, taneční, kejklířská, hudební a ohnivá vystoupení skupin a umělců z různých koutů republiky, historické tržiště a další aktivity pro děti i dospělé. Vrcholem programu bude VII. Jemnická bitva. Tím ale program nekončí... Do setmění bude program pokračovat dalšími vystoupeními.
Už pošesté se v zámeckém parkuJemnici odehraje letní Jemnická bitva, a to od pátku 11. do soboty 12. srpna. Středověké městečko zaplní rytíři, vojáci a vojenská ležení, znít bude dobová hudba, zatančíte si historické a orientální tance, k vidění bude i fakír.

Kulisou bitvy budou slaměné hradby, večerní program uzavře ohňová show. Pokud se sem vypravíte s potomky, čeká vás malá kuriozita u vchodu: děti do výše meče totiž mají vstup zdarma!
 
VIII. Jemnická bitva

VIII. Jemnická bitva

Zámecký park v Jemnici opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest a slávu.

Muzeum Jemnice věnované historii zpracování čaje

Muzeum Jemnice věnované historii zpracování čaje

Muzeum sídlí na náměstí v měšťanském domě, původně patřícím manželům Dusíkovým. V zadní části zůstala zachována stáj a hospodářské budovy z přelomu 19. a 20. století. Nabízí dvě stálé expozice, dlouhodobou výstavu o historii zpracování čaje.

Zámek Jemnice

Zámek Jemnice

Zámek Jemnice vznikl přestavbou zeměpanského hradu založeného patrně v první polovině 13. století. Dochované části nárožních věží poskytují důkazy, že původní hrad měl pravidelnou dispozici typu francouzského kastelu.