Úvod > Aktuality > Jak na Nový rok, tak po celý rok - s tipy portálu Kudy z nudy se nudit nebudete!

Jak na Nový rok, tak po celý rok - s tipy portálu Kudy z nudy se nudit nebudete!

Vydáno 30. prosince 2015 Kultura
Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Pokud ještě nevíte, co s volným časem první den nového roku 2016, inspirujte se našimi tipy, vždyť Nový rok si lze užít příjemněji, než jen s mokrým hadrem na hlavě. Vydejte se na novoroční procházku, chopte se vesel, užijte si prohlídku zámku nebo zoologické zahrady.
Proč nezkusit na Nový rok něco neobvyklého? Originální program připravili na Dolní Moravě, kde na vás čeká i řada novinek. Tou nejžhavější je celoročně otevřená stezka v oblacíchNa Nový rok se můžete těšit také na tradiční novoroční výstup na Stezku korunami stromů na Lipně.
 
Velmi oblíbené jsou turistické novoroční výšlapy. Se stejně naladěnými lidmi můžete, tak jako každý rok můžete pokořit Ještěd, Říp nebo Lovoš a mezi tradiční cíle společných novoročních výletů patří také rozhledny. Letos se můžete připojit k výstupu na Štěpánku, Černou Studnici nebo Andrlův Chlum. 
 
Pokud dáváte přednost pohodovějšímu výletu projeďte se po historické úzkorozchodné řepařské trati. Vláček na Nový rok vyrazí na trasu Kolín - Sendražice - Výrovna - Na Mlejnku a zpět. 
 
Nová kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku  je velkým lákadlem turistické letní i zimní sezony v Krkonoších, jezdí denně v závislosti na počasí. Na první ledárium v České republice láká naopak Špindlerův Mlýn. Krkonošské ledové skulptury vzdají hold především 700. výročí narození císaře Karla IV., které připadá na rok 2016. Hlavní dominantou kruhového ledária na Pláni na Svatém Petru bude samozřejmě socha panovníka Karla IV., kterého po vzoru sochy z pražské Mostecké věže posadili umělci na trůn. Mezinárodní sochařské sympozium Sněhové království láká do Rožnova pod Radhoštěm.

Milým a příjemným vykročením do nového roku může být novoroční neděle strávená prohlídkou zámku. V Dětenicích bude od 10 do 16 hodin otevřen nejen zámek, ale také středověká krčma a pivovar, kde můžete ochutnat například dětenické pivo lásky.
 
Tradiční novoroční výstup na hrad Helfštýn organizuje správa hradu více jak tři desetiletí. 42 ledna si tak můžete památku naposledy prohlédnout. Po akci totiž hrad nadobro uzavře své brány, aby je otevřel až se zahájením letní sezony. Trasa výstupu povede z Lipníku n. B. po červené tur. značce přes Týn n. B. na Helfštýn (5 km).
 
plzeňské zoologické zahradě připravili na Nový rok pro své návštěvníky tradiční bonusovou akci, při které můžete za zvířátky za levnější vstupné. Do zoo v Děčíně budete mít na Nový rok vstup zcela zdarma. Zpřístupněn bude ale pouze areál zoo, Expozice Rajské ostrovy zůstane v tyto dva dny zavřená. 
Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Lovoš – čedičová dominanta Českého středohoří

Lovoš – čedičová dominanta Českého středohoří

Jednou z nepřehlédnutelných dominant Českého středohoří je čedičový kopec, majestátně se tyčící nedaleko severočeského městečka Lovosice. Lovoš (570 m.n.m) určitě poznáte už zdaleka podle typického tvaru se dvěma vrcholy - Velkým a Malým Lovošem zvaným též Kybička.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Novoroční pochod Stezkou Vojty Náprstka (1)

Novoroční pochod Stezkou Vojty Náprstka

Trasa - z Berouna po červené turistické značce do Svatého Jana pod Skalou, Bubovické vodopády, Dub sedmi bratří a Karlštejn. Start na Husově náměstí v Berouně. Pochod je individuální. Cíl je v Karlštejně v restauraci Pod Dračí skálou. 40. ročník!

Novoroční výstup na Ještěd

Novoroční výstup na Ještěd

Tradice novoročních výstupů na Ještěd přetrvává již přes 40 let. Pořádá jej Klub českých turistů – TJ Lokomotiva Liberec, jehož členové patří mezi příznivce a vyznavače zdravého pohybu v nádherné přírodě.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Novogotická Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor stojící na vrcholu Hvězda. Její stavba byla zahájena knížetem Camillem Rohanem roku 1847. V tomtéž roce probíhala dole v údolích stavba císařské Krkonošské silnice, jejímž patronem byl arcivévoda Stephan - Štěpán, který na vrch vystoupil.

Zoo Děčín - unikátní expozice Rajské ostrovy

Zoo Děčín - unikátní expozice Rajské ostrovy

Unikátní expozice s velkým akváriem, která nemá v našich končinách obdoby. Celkem 4 patra nové zrekonstruované budovy nabízí návštěvníkům pohled na vybrané světové oblasti, jejich faunu i floru. Představuje ohrožené druhy plazů, obojživelníků, ryb a bezobratlých.

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí.

Novoroční zpřístupnění Kunětické hory

Novoroční zpřístupnění Kunětické hory

Straší Kuňce ve věži? Upadá drak do zimního spánku? Jak vypadá hrad mimo hlavní sezonu? Bude se linecké cukroví usazené v těle během vánočních svátků kamarádit s více než 130 schody? Odpovědi na otázky se dozvíte u nás v pátek na Nový rok.

Silvestr a Nový rok v ZOO Plzeň

Silvestr a Nový rok v ZOO Plzeň

Zoologická a botanická zahrada města Plzně nabízí program, z něhož si vybere určitě každý. Silvestrovský dopolední program – Chyťte si zlatou rybku (soutěžní program), silvestrovská stezka o ceny, přivítání symbolického posledního návštěvníka roku 2017.

Novoroční výstup na Lovoš

Novoroční výstup na Lovoš

1. 1. 2018, čas: libovolný, místo startu: libovolné, konec akce: 16.00 h chata na Lovoši.

Novoroční výstup na Praděd - nejvyšší horu Moravy

Novoroční výstup na Praděd - nejvyšší horu Moravy

44. ročník Novoroční výstup na Praděd! Od 10.00 do 14.00 hod. budete mít možnost na Pradědu zakoupit novoroční pohlednice, upomínkové listy, pro sběratelé i ostatní bude připravena spousta pěkných razítek. Účastníci mohou přispět finanční částkou 20 Kč na akci „Novoroční čtyřlístek".

Novoroční výstup na Stezku korunami stromů

Novoroční výstup na Stezku korunami stromů

Na Nový rok se můžete těšit na tradiční novoroční výstup na Stezku korunami stromů. Pro všechny návštěvníky bude připravený pamětní list a malé překvapení.

Novoroční výstup na Říp

Novoroční výstup na Říp

Zahajte Nový rok výstupem na horu Říp.

Novoroční výstup na Radobýl

Novoroční výstup na Radobýl

1. ledna proběhne již 53. novoroční výstup na Radobýl (399 m n. m.), výšlap je zařazen mezi významné celostátní akce Klubu českých turistů.

Novoroční výstup na haldu Ema

Novoroční výstup na haldu Ema

Další ročník výstupu na haldu Ema. Vydejte se na nejvyšší bod Ostravy – ostravský Mount Everest!

Novoroční výstup na Štěpánku

Novoroční výstup na Štěpánku

27. ročník Novoročního výstupu na Štěpánku pořádá KČT Tanvald. Obliba rozhledny Štěpánka je po celou dobu její existence obrovská - s jejím obrázkem bylo vydáno rekordní množství pohlednic.