Úvod > Aktuality > Národní hřebčín Kladruby nad Labem o novoročním víkendu opět otevře návštěvníkům

Národní hřebčín Kladruby nad Labem o novoročním víkendu opět otevře návštěvníkům

Vydáno 31. prosince 2015 Letní sporty
Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem připravuje 2.1 a 3. 1. 2016 prohlídky stájí, historické postrojovny a kočárovny. Zajímavostí hřebčína je např. prezidentský kočár, který používal Tomáš G. Masaryk. Sbírka kočárů obsahuje asi 15 kočárů, mimo to obsahuje i několikery saně, do nichž se zapřahali koně.
Nestihli jste vánoční prohlídku Národního hřebčína? Nevadí. Pro velký zájem veřejnosti Národní hřebčín připravuje opakování akce Zimní království kladrubských koní a hřebčín zůstává otevřen veřejnosti i o tomto víkendu (2. a 3. ledna 2016). Prohlídky stájí, historické postrojovny a kočárovny probíhají od 11:00 do 15:00 hod. Vedle ustájení koní, stáje plemenných hřebců, kryté jízdárny mohou návštěvníci vidět stále vystavený kočár z pohádky Tři oříšky pro Popelku, kočár císaře Ferdinanda I. Dobrotivého či dva kočáry, s kterými jezdil první československý prezident T. G. Masaryk.

Přijďte popřát starokladrubským koním nový rok a vezměte jim nějaký pamlsek. Pokud děti přinesou koním pamlsek v podobě jablíček, mrkve či tvrdého chleba, získávají vstup zdarma.
Zámek a hřebčín Kladruby nad Labem

Zámek a hřebčín Kladruby nad Labem

Hřebčín v Kladrubech nad Labem prošel náročnou rekonstrukcí. Ve čtvrtek 24. 9. 2015 proběhla závěrečná tisková konference k ukončení rekonstrukce a slavnostní otevření hřebčína v Kladrubech nad Labem.

Velký jezdecký den Kladruby nad Labem

Velký jezdecký den Kladruby nad Labem

Velký jezdecký den v Kladrubech nad Labem. Prohlédněte si hřebčín po ukončení rekonstrukce.

Hubertova jízda v Kladrubech nad Labem pro veřejnost

Hubertova jízda v Kladrubech nad Labem pro veřejnost

Národní hřebčín vás srdečně zve na tradiční podzimní Hubertovu jízdu, které se zúčastní zaměstnanci Národního hřebčína 28. října.

Muzeum starokladrubského koně ve Slatiňanech

Muzeum starokladrubského koně ve Slatiňanech

V budově Švýcárny u Slatiňan můžete navštívit nové muzeum starokladrubského koně. Můžete si zde prohlédnout dokumenty a exponáty mapující chov koní, kteří byli zapsáni na seznam UNESCO. Část expozice je věnována zachránci plemene Františku Bílkovi.

Den koní v Kladrubech nad Labem 2016

Den koní v Kladrubech nad Labem 2016

V Národním hřebčíně Kladruby nad Labem oslaví Den starokladrubského koně. Dopoledneproběhne prohlídka stájí s průvodcem, odpoledne je připraven bohatý program na nádvoří hřebčína a večer Muzejní noc.

Další aktuality