Úvod > Aktuality > Hrad Kost ožije velikonočními zvyky, potkat zde můžete i kata Heřmana

Hrad Kost ožije velikonočními zvyky, potkat zde můžete i kata Heřmana

Vydáno 19. března 2016 Zážitky
Hrad Kost má pro své návštěvníky připraveny nevšední prohlídky. Přichystány jsou zde velikonoční prohlídky, které se zaměří na zvyky a obyčeje. Těšit se můžete na velikonoční výzdobu v interiérech hradu i zajímavosti o původu Velikonoc a tradičních pokrmech. Mimo to zde budou probíhat prohlídky s tajemným průvodcem, kterým není nikdo jiný než kat Heřman.

KostNa hradě Kost máte od 25. do 28. března možnost navštívit velikonoční prohlídky, které jsou zaměřené na zvyky a obyčeje. Těšit se můžete na velikonoční výzdobu v interiérech hradu, dozvíte se něco o původu Velikonoc a o tradičních velikonočních pokrmech. V rámci prohlídkového okruhu je také možné navštívit vyhlídkový ochoz, který vám poskytne krásný výhled z hradu do okolí.

Je známou věcí, že na Bílé věži hradu Kost straší. Tam se nejspíš nedostanete, ale kousek níž, na parkánu, nebo v hradní kuchyni, kam zachází za svou manželkou – kuchařkou, můžete spatřit kata Heřmana. Upozorňujeme ale raději předem, že setkání s ním je jen pro otrlé: každého, koho potká, totiž zavádí silou zvyku a své svalnaté pravice, chtě nechtě, do hradní mučírny, kde si rád zkouší na pocestných účinnost nových mučících nástrojů. Máte-li pro strach uděláno, nesmíte na Kosti chybět.

Kat během svých vystoupení seznámí obecenstvo jak s projektem 13. komnaty, tak se sebou samým a předvede ukázky katovského řemesla. Dozvíte se zde také proč v kulaté Červené věži zazdil tucet císařských vojáků nebo co čekalo cizoložnici Annu a jejího milence Vavřince z Valečova.

Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Otevřete třináctou komnatu

Otevřete třináctou komnatu

Kasteláni českých hradů a zámků připravili pro návštěvníky nové interaktivní prohlídky s názvem Otevřete 13. komnatu. Po památkách vás provede tajemná postava z minulosti v atraktivním kostýmu. Do prohlídky se můžete sami zapojit formou tajenkového rébusu a vyřešit jistou historickou záhadu.

Prohlídky hradu Kost s katem Heřmanem

Prohlídky hradu Kost s katem Heřmanem

Na hradě Kost vás v rámci projektu Otevřte 13. komnatu čeká prohlídka s tajemným průvodcem, kterým není nikdo jiný než kat Heřman. Jestliže nechcete být jen pasivními účastníky prohlídky, rádi řešíte hádanky a prostředí hradní mučírny vás neděsí vydejte se za nevšedním zážitkem na Kost.

Velikonoční prohlídky na hradě Kost (2)

Velikonoční prohlídky na hradě Kost

Na hradě Kost máte možnost od 14. 4. do 17. 4. 2017 navštívit velikonoční prohlídky, které jsou zaměřené na zvyky a obyčeje. Těšit se můžete také na velikonočně vyzdobený hrad.