Úvod > Aktuality > Hrad Křivoklát láká k jarnímu výletu

Hrad Křivoklát láká k jarnímu výletu

Vydáno 4. března 2016 Památky
Oblíbený středočeský hrad Křivoklát je během března všem zájemcům o historii otevřen vždy v sobotu. Vychutnejte si procházky po místech kudy vedly kroky králů a skutečných velikánů historie po více než 900 let a pozorně se dívejte, možná se s některými z nich i setkáte...
KřivoklátNa Křivoklátu je v březnu otevřeno každou sobotu a od 25. 3. budou otevřeny všechny prohlídkové okruhy denně kromě pondělí. Březnové prohlídky začínají vždy ve 14 hodin. Milovníci hostorických památek tak mohou nahlédnout do hradních interiérů pomocí hlavního prohlídkového okruhu.

Od 25. do 27. března můžete na nádvoří hradu  navštívit velikonoční jarmark a zhlédnout bohatý kulturní program. Hlavním bodem programu bude příjezd krále Václava IV. na hrad a poskytnutí audience purkrabím okolních hradů.

Areál hradu od loňského roku nabízí také dobrodružnou zážitkovou hru pro 2 - 6 lidí.  Jedná se o hru typu "Real Escape Game". Postupným luštěním hádanek a šifer, ve snaze získat klíč od vstupních dveří, získáváte možnost otevírat jednotlivé skrýše. Ocitnete se ve středověké cele, ve které byl v 16. století Rudolfem II. vězněn alchymista magistr Edward Kelley. Vydáte se na cestu do tajemné minulosti, zapojíte svůj důvtip, budete řešit hádanky a šifry, hledat souvislosti mezi nalezenými artefakty a postupně otevírat skrýše, z nichž v poslední se nalézá klíč pro cestu na denní světlo.

KřivoklátPřímo v prostorách královského hradu Křivoklátu v zrekonstruované budově bývalé četnické stanice umístěné v těsné blízkosti hlavní brány najdete i originální ubytování.

Návštěvu hradu lze i v tomto období spojit s vycházkou po okolí, stromy jsou bez listí, takže se naskýtají opravdu nevšední výhledy. Ne nadarmo patřilo okolí hradu po mnoho století k nejoblíbenějším výletním místům příslušníků šlechtických stavů.
Kellyho Žalář - dobrodružná zážitková hra na hradě Křivoklátě

Kellyho Žalář - dobrodružná zážitková hra na hradě Křivoklátě

Zaklapnou za vámi těžké dveře a ocitnete se ve středověké cele, ve které byl v 16. století Rudolfem II. vězněn alchymista magistr Edward Kelley.Vydejte se na cestu do tajemné minulosti, zapojte svůj důvtip, řešte hádanky a pokuste se během 69 minut dostat zpět na denní světlo.

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností. Rozkládá se uprostřed Čech a téměř dvě třetiny rozlohy území pokrývají listnaté a smíšené lesy.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Noc na Křivoklátě - ubytujte se jako hradní páni

Noc na Křivoklátě - ubytujte se jako hradní páni

Hrad Křivoklát nabízí ubytování přímo v prostorách královského hradu v nově zrekonstruované budově bývalé četnické stanice umístěné v těsné blízkosti hlavní brány.

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Otevřeno většinou o víkendech v časech od 10:00 - 15:00 hodin. V zimě je možné přijít na prohlídkový okruh: Gotické paláce, jehož délka je 80 minut. V únoru a březnu je otevřeno jen v sobotu od 11 do 14 hodin.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.