Úvod > Aktuality > Hlavními hvězdami Colours Of Ostrava je letos kapela N.E.R.D

Hlavními hvězdami Colours Of Ostrava je letos kapela N.E.R.D

Vydáno 15. července 2018 Kultura
Největší hvězdou letošního festivalu Colours Of Ostrava je kapela N.E.R.D, z jejíž členů nejvíce poutá pozornost proslulý raper, zpěvák a producent Pharrell Williams. Oblíbený hudební festival Colours Of Ostrava bude ve slezské metropoli probíhat od 18. do 21. července 2018. Areál ostravských Dolních Vítkovic nabídne letos na 21 venkovních i krytých scénách přes 350 programových bodů.
NERDKapela N.E.R.D zahraje v České republice vůbec poprvé. Stane se tak ve středu 18. července ve 22:45
na Česká spořitelna stage. V Ostravě bude mít koncert N.E.R.D. podobu velké hip hop-rockové show, v níž základní trio doprovodí osmičlenná kapela včetně vokalistek. Dalším aktuálně ohlášeným headlinerem festivalu Colours of Ostrava je norský producent, DJ a skladatel Kygo, který se stal jednou z nejrychleji rostoucích hvězd současné globální hudby. Jeho skladby dosáhly v šestnácti zemích na zlaté či platinové ocenění a se dvěma alby bodoval na předních místech v hitparádách mnoha zemí.

The Night SweatsStranou zájmu letošní dramaturgie nezůstal ani soul a rhythm & blues. Z USA jej přiveze divoký zpěvák Nathaniel Rateliff s kapelou The Night Sweats a z britské scény těchto žánrů přijede na Colours zpěvák s drsně vášnivým hlasem Jacob Banks. Specifické bluesové písničkářství a „velký hlas“ přiveze do Ostravy (a poprvé do ČR) Američanka Ruthie Foster.

Mezi již dříve oznámenými jmény jsou Grace Jones, Joss Stone, George Ezra, Cigarettes After Sex, Kaleo, Future Islands, Calexico, Beth Ditto, Aurora, Seasick Steve, GusGus nebo Slaves.
 

Reprezentativní výběr africké hudby

Dobet GnahoréFestival letos vůbec nabídne široký a velmi reprezentativní výběr osobností africké hudby bodující s aktuálními alby v nejprestižnějších světových anketách. Vystoupí například zpěvačka, bubenice a tanečnice Dobet Gnahoré z Pobřeží slonoviny, oceněná Grammy a BBC Awards for World Music. Zazpívá také Senegalec Cheikh Lô, v jehož hudbě se prolíná senegalský mbalax, nigerijský afrobeat, konžská rumba, ale i funky, kubánská salsa, karibské a brazilské rytmy, dále akustické Trio Da Kali tvořící nové dějiny malijské hudby. Opravdovou hvězdou černého kontinentu je i Grammy a dalšími cenami ověnčená malijská zpěvačka Oumou Sangaré.

Seckou KeitaZcela mimořádný hudební zážitek na pomezí world music a jazzu nabídne společný koncert zpívajícího hráče na koru Seckou Keity ze Senegalu s proslulým kubánským jazzovým klavíristou Omarem Sosou.


Fresh a alternativní scéna

Fresh stage se stane tradičně domovem zahraničních umělců, jejichž jména ještě možná nepronikla do širokého povědomí, ale která přesto nabídnou skvělé hudební zážitky. Výjimkou je velmi známá americká experimentálně-rocková kapela Algiers, jež má za sebou koncerty na prestižních světových festivalech, ale i předskakování velké části posledního stadionového turné Depeche Mode.

Alice MertonNa tzv. „frešce“ zazpívá také kanadsko-německá písničkářka Alice Merton, britský indie-popař Declan McKenna, který se objevil ve výběru BBC Music Sound 2017 nebo kanadská kapela Black Pistol Fire s přímočarou a energickou směsí jižanského bluesrocku a garážového punku. Doplní je německá písničkářka Lilly Among Clouds s nevšedním hlasem, míchající klavírní intimitu s elektronikou, kytarami a efektně tepajícími rytmy, jihoafrický písničkář s kytarou a loopstationem Jeremy Loops, neobyčejný britský písničkář Nick Mulvey nebo elektrorockerka Morgane Ji z ostrova Réunion.

Nově oznámenými jmény na krytou scénu Gong, která nabízí koncerty vyžadující posluchačské soustředění, jsou například fenomenální íránský zpěvák Alireza Ghorbani nebo australský klavírní písničkář Martin Craft.

Zvíře jménem podzimAlternativní hudbě všech podob bude tradičně věnována scéna, dramaturgovaná redakcí hudebního měsíčníku Full Moon. V sále Gong bude také během Colours of Ostrava v premiéře uvedena hudební adaptace Kafkova románu Amerika kapely Kafka Band. Mezi dalšími jmény české scény, která pořadatelé zmínili na středeční tiskové konferenci, jsou například projekty Zvíře jménem podzim nebo Beránci a vlci, zpěvačka Lenka Dusilová, raper Marpo nebo legenda českého rocku Michal Ambrož s kapelou Jasná páka (s Davidem Kollerem za bicími). Na hlavní festivalové scéně vystoupí veteránka ostravského popu a soulu Marie Rottrová.
 

Doprovodný program, hlídání dětí a další služby

Colours of OstravaKoncerty doplňuje neobyčejně bohatý doprovodný program: v rámci divadelních představení vystoupí Divadlo Bolka Polívky s inscenací Šašek a syn, představení Čtyři dohody Jaroslava Duška, Cirk La Putyka s “divadelním setkáním hrdinů filmových včerejšků” Biograf, divadlo VOSTO5 s improvizovaným Stand’artním kabaretem i soubor Tři tygři s show plnou improvizace, komických výstupů... to jsou hlavní lákadla letošního divadelního programu.

Nebudou chybět ani projekce filmů. Uvidíte například takové snímky jako Nico 1988 o legendární zpěvačce, dokumenty Eric Clapton a Červená, čerstvé evropské počiny Tom of Finland, Na konci světa nebo Rock´n´roll i zajímavé české a slovenské dokumenty Nic jako dřív a Mečiar.

MeltingpotNa programu budou také diskuse se zajímavými světovými i domácími osobnostmi v rámci mezinárodního fóra Meltingpot. Uměleckou tvorbu z oblasti designu, módy a výtvarného umění představí zvláštní Design zóna. V areálu festivalu proběhne řada výstav a výtvarných aktivit.
 
Děti i jejich rodiče se můžou těšit na rodinnou zónu s bohatým programem nebo přímo s hlídáním dětí a maminky ocení také kojící stan. V ČEZ Family Parku nebude již tradičně chybět hlídaná Dětská scéna, kde se dětem budou věnovat zkušení promotéři. O zábavu dětí bude postaráno díky Jinálkovi a Áji, Klaunům na volné noze a bubenickému workshopu. Pro nejmenší návštěvníky je nachystána spousta her a hraček, vodní hry, balónkové jezírka a rukodělné dílničky. Hlídání dětí je placeno 50 Kč/hod.

K tradičnímu návštěvnickému servisu dále patří patří bankomat České spořitelny přímo v areálu a také směnárna, pitná voda v areálu zdarma, speciální vlak Colours Expres Českých drah, rezervace míst do sálu Gong předem, velkoplošné projekce, půjčovna kol společnosti Kola pro Afriku, tribuny, vratné kelímky NickNack apod.


Ubytujte se v luxusních stanech Chill Village

FestivalKdo ještě nemá zajištěné ubytování na letošní ročník, pozor! Letos je připravena novinka: možnost se ubytovat ve velkých luxusních pětimístných stanech, které budou postaveny v zeleni cca 100 metrů od hlavního vchodu do areálu festivalu

Stany Chill Village nabídnou dostatek prostoru pro spaní, odpočinek nebo třeba rodiny s dětmi. V noci jsou hřejivé a útulné, přes den pak svěží a vzdušné. Zároveň díky vodotěsné podlážce nepropustí vlhko, v případě horka se dá podlážka srolovat. Stany mají i okna a jsou pokryté moskytiérou

Stany budou vybaveny nafukovacími jednolůžkovými a dvoulůžkovými matracemi s bavlněným prostěradlem a polštářem. Doporučujeme přivézt si vlastní spací pytel pro osobní pohodlí. Přikrývky budou k dispozici k pronájmu na místě. Ve stanu také najdete malý stůl, nízké pohodlné sezení (podle obsazenosti) a příjemné noční LED osvětlení. V Chill Village budou k dispozici uzamykatelné skřínky pro cenné věci, toalety, sprchy a areál bude hlídán bezpečnostní službou.
Dolní oblast Vítkovic - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní oblast Vítkovic - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovic. Ta je v současnosti nejvyšším geografickým bodem ve městě. Po okolí se odtud rozhlédnete z téměř 80 metrů.

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly.

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower, neboli šroubová věž. To je kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolních Vítkovicích, která povyrostla o zhruba 25 metrů a stala se tak nejvyšším geografickým bodem ve městě.

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.

Další aktuality

28.6.
2018
Ostrava ožije Festivalem v ulicích

Ostrava ožije Festivalem v ulicích

Severní Morava a Slezsko | Kultura
15.6.
2018
Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinu

Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinu

Severní Morava a Slezsko | Kultura