Úvod > Aktuality > Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou připomenou Napoleona Bonaparta

Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou připomenou Napoleona Bonaparta

Vydáno 31. července 2019 Kultura
Již devatenáctý ročník Historických slavností vás v sobotu 3. srpna 2019 zavede na přelom 18. a 19. století, do doby v níž žil slavný vojevůdce a státník, Napoleon Bonaparte. Připraven bude dobový jarmark, lidové písně, historické tance, šermířská vystoupení, pohádka pro děti a večer Koncert v Barvách SeMaForu.
Napoleonští vojáciVcelku nevinně znějící název Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou skrývá akci, kde nebude nouze o překvapení a dobrodružství. Historické slavnosti ve Zruči se budou letos odehrávat v duchu empíru, jehož představitelem byl právě Napoleon Bonaparte, od jehož úmrtí uplynulo letos rovných 250 let.

V zámecké zahradě si v sobotu 3. srpna užijete dobový jarmark, kejklíře, mušketýry, dobové vojáky a nebudou chybět samozřejmě ani divadelní společnosti. Slavnosti začnou v 10 hodin průvodem na zámek. Program pak bude pokračovat v zámecké zahradě. Po skončení slavností bude v 18 hodin následovat koncert v barvách SeMaForu. Kdo by si nechtěl zanotovat známé melodie jako je "Tereza", "Pramínek vlasů", "Macie Messer" a řadu dalších. Milovníky romantiky jistě potěší i promítání v letním kině. Tentokráte se bude promítat film "Bohemian Rhapsody".
Království panenek na zámku Zruč nad Sázavou

Království panenek na zámku Zruč nad Sázavou

Občanské sdružení Klub panenky ČR zve na výlet autem nebo vláčkem do malebné krajiny řeky Sázavy. V městečku Zruč nad Sázavou ve starém parku stojí nově opravený zámek se stálou výstavou a galerií panenek.

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.

Muzeum vodáctví v Čechách

Muzeum vodáctví v Čechách

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.