Úvod > Aktuality > Deset zimních gastronomických akcí s dobrým jídlem, vínem a pivem

Deset zimních gastronomických akcí s dobrým jídlem, vínem a pivem

Vydáno 20. ledna 2017 Gurmánská turistika
Je úplně jedno, kolik nám je let, jaké máme vzdělání a co děláme. Dobré jídlo zkrátka milujeme všichni a gastronomické akce mají na portálu Kudy z nudy vždy zelenou. Už teď si můžete do kalendářů zapsat několik TOP gastronomických slavností, na nichž byste na začátku roku 2017 neměli chybět!

Zimní Praha bude opět patřit vínu

Festival vín, vinařství a gastronomie Prague Wine Week 2017 se po roce vrací zpět do Prahy a během předposledního lednového týdne nabídne degustace vín, setkání vinařů i milovníků vín a prezentace vinařství i dovozců. Od pondělí 30. ledna do neděle 5. února chystají vyhlášené pražské restaurace, vinné bary a vinotéky pro Prague Wine Week 2017 speciální týdenní menu nebo degustace. Program festivalu vyvrcholí ve čtvrtek 2. února 2017 Galadegustací v Jalta Boutique Hotelu na Václavském náměstí. Začíná se v 16 hodin a čeká vás mimo jiné degustace medailových vín oceněných v soutěži Prague Wine Trophy. Ve vinném baru Vinograf Wine Bar na Senovážném náměstí bude po celou dobu festivalu možnost degustovat medailová vína Prague Wine Champion z mezinárodní soutěže Prague Wine Trophy. Za poplatek 300 Kč si budete moci vybrat 12 vín z celkového množství 32 Championů. Degustace se someliérem bude probíhat každý den od 17:00 - 19:00 hod. Vstupenky na Galadegustaci stojí 1 000 korun a seženete je přes portál TicketPro.
 

Tradiční domácí zabíjačka v Plzni

Nádvoří jedné z dominant Plzně, Kalikovského Mlýna, se o třetím lednovém víkendu 21. a 22. ledna promění ve staročeský dvorek, který provoní jitrnice, jelita, teplý ovar nebo zabijačková polévka.
Pro zájemce bude připravena i ochutnávka domácí škvarkové pomazánky a proběhne také degustace nových piv zdejšího "mlýnského" pivovaru. Ke všem výše jmenovaným zabijačkovým specialitám bude podáván chléb pečený na dubovém uhlí. K dispozici bude samozřejmě posezení a široký výběr teplých nápojů včetně svařeného vína a domácího punče.
 

Slavnostní zahájení Salonu vín 2017

V podzemí valtického zámku na jižní Moravě se v sobotu 4. února otevře nová expozice Salonu vín České republiky se stovkou nejlepších vín aktuálního ročníku. V tento den můžete poprvé ochutnat novou kolekci 100 vín oceněných zlatou medailí Salon vín České republiky 2017. Vína je v Salonu vín možné zvědavě okukovat, ochutnávat, nebo i nakupovat po jednotlivých láhvích podle toho, jaký program zvolíte. Je na vás, zda se spolehnete jen na vlastní smysly, nebo se necháte provést zkušeným sommelierem, který přidá i nějakou tu zajímavost o vínech, vinařích i vinařství dnes i v minulosti.
 

Špičkoví šéfkuchaři ve stejné době a na jediném místě

U zrodu pražského festivalu Chef Time Fest stála snaha sezvat dohromady nejlepší české šéfkuchaře a všechny, kdo milují skvělé jídlo. Akce má zimní a letní variantu; ta zimní odstartuje 8. února a potrvá celé tři týdny až do soboty 25. února. Osobně poznáte nejlepší kuchaře z předních pražských restaurací, ochutnáte jedinečná menu a můžete se zúčastnit i škol vaření, tematických workshopů Michelin Star Menu nebo Master Chef Menu, kuchařských duelů a dalších akcí. Místem konání většiny z nich je pořádající pražská restaurace AvantGarde na Evropské ulici.
 

Pivní festival v Českých Budějovicích

PivoDruhý nejstarší český pivní festival se už vloni přestěhoval z centra Tábora do nového multifunkčního pavilonu T na českobudějovickém výstavišti. Degustační soutěže budou probíhat už od pondělí 13. února 2017, a to v pavilonech R1 a R2. Samotný pavilon T se pro veřejnost otevře ve čtvrtek 16. února a skvělé pivo tam poteče proudem až do soboty 18. února, kdy v rámci slavnostního večera budou oceněni všichni vítězové.

Návštěvníkům se bude prezentovat více než 50 pivovarů. Labužníci mohou ochutnat to nejlepší z českých i světových pivovarů a minipivovarů, vyzkoušet nejen známé a oblíbené ležáky, ale i méně obvyklé pivní speciály, svrchně kvašené stouty, portery, „ejly”, lambiky, anebo třeba piva pšeničná. Festival zpestří série hudebních koncertů.
 

Čtyři pozvánky na čokoládu

Skvělá zpráva pro milovníky čokolády a sladkostí všeho druhu: vyzkoušejte některý z čokoládových festivalů. Pořádá je agentura ChrisFromParis a užijete si na nich čokoládové workshopy, sladké degustace, výstavy o historii cukrovinek i vaření s čokoládou, k dispozici budou stánky s mnoha dobrotami. Od pátku 20. do neděle 22. se koná Čokoládový festival ve Zlíně, o týden později od pátku 27. do neděle 29. ledna se přestěhuje do libereckého OC Nisa. Od 10. do 12. února se v čokoládě bude topit obchodní centrum Galerie Šantovka v Olomouci a na konci měsíce, od pátku 24. do neděle 26. února, se odehraje Čokoládový festival v Teplicích.
 

Slavnosti moravského uzeného

O víkendu 4. a 5. března provoní hrad Veveří nad Brněnskou přehradou vůně moravského uzeného. Na Slavnostech moravského uzeného neochutnáte jen voňavé maso od několika uzenářských firem, ale také uzené pivo, klobásy, šunky a zabíjačkové speciality. Doprovodný program nabídne farmářské a řemeslné trhy, workshopy, kuchařské show, muziku, hry a soutěže pro děti i masopustní zábavu. Kdo se stane vaším králem moravských uzenářů?
 

Jídlo z vozu vám nabídne první Food Truck Show

Setkání občerstvovacích restaurací na čtyřech kolech proběhne v Praze již tradičně na Smíchovské náplavce, a to v sobotu 18. března 2017. Kromě klasických vozů tu uvidíte také občerstvovací tříkolky, rikši, přívěsy, obří grily či polní kuchyně. Pokud to počasí dovolí, možná budou k vidění i americké automobily a veteráni – právě v Americe se totiž tradice občerstvení nabízeného z vozu zrodila.

Setkání restaurací na čtyřech kolech se uskuteční nejen v březnu, ale také 28.10.2017, a to na stejném místě, tedy na Smíchovské náplavce v Praze. Nejen, že budete moci ochutnat speciality jednotlivých účastníků, ale také budete moci obdivovat nápaditost a kreativitu jednotlivých food trucků s jakou jsou postaveny a vyzdobeny.
Čokoládový festival ve Zlíně

Čokoládový festival ve Zlíně

Agentura ChrisFromParis vás srdečně zve do Zlína na Čokoládový Festival, který se bude konat v termínu od 26. do 28. ledna ve Sportovní hale Euronics.

Čokoládový festival v Olomouci 2018

Čokoládový festival v Olomouci 2018

Máte rádi čokoládu a další sladká potěšení? Tak je tato olomoucká akce v Galerii Šantovka stvořena přímo pro vás!

Čokoládový festival v Teplicích 2018

Čokoládový festival v Teplicích 2018

Čokoládový veletrh je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Přijeďte od pátku 9. do neděle 11. února 2018 do Teplic do Obchodního centra Galerie Teplice.

Zlatá pivní pečeť - mezinárodní pivní festival v Českých Budějovicích 2018

Zlatá pivní pečeť - mezinárodní pivní festival v Českých Budějovicích 2018

Zveme vás na 28. ročník Mezinárodního pivního festivalu do multifunkčního Pavilónu T na výstavišti v Českých Budějovicích. Největší akce svého druhu v České republice, která navazuje na čtvrtstoletí dlouhou tradici táborských reprezentačních slavností, se uskuteční od 12. do 17. února 2018.