Úvod > Aktuality > Festival Theatrum Kuks přichystal opravdu nevšední program

Festival Theatrum Kuks přichystal opravdu nevšední program

Vydáno 20. srpna 2017 Zážitky
Hledáte festival, který se koná v neobvyklém prostředí? Kde bude vyvážené množství kultury a zábavy? Kam budete moci přijet s celou rodinou a užijete si všichni? Čekáte od festivalu prostě něco trochu víc než jen sérii koncertů a divadel? Bojíte se, že barokní festival bude nudná jízda na mrtvém koni? Myslíte, že tenhle festival není pro vás, protože vy baroku nerozumíte a je to nuda? Letos festival Theatrum Kuks proběhne od 23. do 27. srpna a nabídne opravdu často bizarní kousky.
KuksVypravte se do Kuksu za jedinečným zážitkem! Od středy 23. do neděle 27. srpna tu bude probíhat festival Theatrum Kuks, který letos slaví již 16. sezonu.

Letošní ročník festivalu obohatí tři pětidenní umělecké dílny (odkaz na stránku s workshopy) - land artová pod vedením Abbé Libanskeho, loutkoherecká pod vedením Matiji Solceho a hudební pod vedením Ondřeje Macka. Nově pořadatelé chystají víkendové výtvarné dílny pro děti a “dětský koutek”. V něm můžete vaše ratolesti svěřit lektorce, která pro děti přichystá hry a výtvarné aktivity.

KuksMůžete se těšit také na v historii festivalu první tištěný zpravodaj, který bude v redakci studentů Katedry divadelní vědy na FF UK. Multižánrový festival je určen pro všechny se zájmem o kvalitní kulturní zážitek – jak odborníky, tak laiky, kteří mají rádi živé a současné umění a nebojí se poznávat nové nebo objevovat aktuálnost něčeho, co může být považováno za staré a mrtvé.
 
Lázeňský areál v Kuksu

Lázeňský areál v Kuksu

Velkolepý projekt tvorby lázeňského areálu s mnoha uměleckými díly, citlivě zakomponovaný do krajiny, vypracoval zřejmě italský architekt G. B. Alliprandi na objednávku hraběte F.A.Sporcka.

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum v Kuksu

V Českém farmaceutickém muzeu, jež nese název Kouzlo apatyky, v Hospitálu Kuks ve východních Čechách představuje stálá expozice Národního muzea Dittrichovu lékárnu z domu U zlatého lva čp. 219 v Nerudově ulici na Malé Straně.

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck - 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.

Hostinec u Zlatého slunce v barokním Kuksu

Hostinec u Zlatého slunce v barokním Kuksu

Hostinec u Zlatého slunce byl založen hrabětem F. A. Sporckem v r. 1699. Aktuálně je hostinec uzavřen a probíhá jeho rekonstrukce.