Úvod > Aktuality > Festival světla rozsvítí Plzeň

Festival světla rozsvítí Plzeň

Vydáno 3. března 2016 Kultura
Plzeň se stejně jako vloni zařadí mezi evropské metropole, které v zimních měsících lákají návštěvníky na ojedinělý zážitek v ulicích. Desítka umělců z Česka, Slovenska, Francie, Německa a Japonska rozsvítí město k magickým zážitkům. V pátek a sobotu 18. - 19. března proběhne Festival světla podruhé, tentokrát pod názvem „BLIK BLIK“ na trase od Lochotínského amfiteátru na sídliště Lochotín, kde bude cesta u OC Atom končit.
Festival světla PlzeňKaždý z nás může objevit ještě neobjevené. Příležitost nabízí právě Festival světla, který se v letošním roce přesouvá z centra mezi vily a paneláky na Severní Předměstí a prostřednictvím světelných uměleckých kreací upozorní na místní zajímavosti. A těm, pro něž jsou každodenní samozřejmostí, je ukáže navíc v jiném světle. Kromě světelných objektů, nasvícených soch a plastik vás čeká mapping na budovu Pavlovova pavilonu Lékařské fakulty na Lochotíně v podání Francouzů AV Exciters či digitální ohňostroj ovládaný díky mobilní aplikaci samotnými diváky z dílny bratislavského festivalu Biela noc na obrazovce Lochotínského amfiteátru. Další atrakce budou vyhánět tmu u obchodních center Družba či Atom, v Lochotínském parku, v parku u bazénu a u Sokolovny na Bolevci. Tam se v pátek 18. 3. od 20:00 odehraje festivalová party s DJ Gadjo.cz a živým doprovodem na saxofon v podání El Checo.

Festival světla PlzeňS ENVICem objevíte kouzlo zešeřelé Zapomenuté zahrady v ulici Pod Záhorskem, spolek Pěstuj prostor vás zavede k bublajícím Pramenům na Roudné pod lochotínskou nemocnici, komunitní program vás čeká také v Plzeňském fotoklubu. Tyto doprovodné akce vyžadují trochu objevitelského a dobrodružného ducha, baterky na cestu po zšeřelých cestách vám ale rádi věnují dobrovolníci u informačních stánků festivalu.

Celkem bude na trase nachystaných 11 instalací, k vidění jsou zdarma po oba dny od 18 do 23 hodin. Trasa hlavního programu měří zhruba 3 kilometry a během večera ji pohodlně projdete celou. Informační stánky budou umístěné u amfiteátru, u Lékařské fakulty a u OC Atom, stánky s občerstvením najdete průběžně po trase. Vstupenky na páteční party v Sokolovně Bolevec je možné zakoupit v předprodeji či na místě za 50 korun. S akcí jsou spojena krátkodobá dopravní omezení v podobě zákazu parkování a zákazu vjezdu v Lidické ulici u Lékařské Fakulty a v úseku od restaurace na rohu Lidické a Vlastiny po křižovatku Lidická a Žofie Podlipské a také v ulici Karolíny Světlé.
Přírodní památka Kopeckého pramen v Plzni

Přírodní památka Kopeckého pramen v Plzni

Ojedinělý minerální pramen byl v minulosti jímán a využíván pro léčivé účely (tzv. plzeňská lázeňská voda). Minerální Kopeckého pramen se nachází v severozápadní části Plzně, asi 2,5 km od centra vnitřního města, při západním okraji městské části Lochotín.

Další aktuality

31.5.
2017
Metalové kapely míří do Plzně

Metalové kapely míří do Plzně

Plzeňsko a Český les | Kultura
21.5.
2017
V Techmanii si užijte remasterovaný černobílý film Krakatit

V Techmanii si užijte remasterovaný černobílý film Krakatit

Plzeňsko a Český les | Kultura
21.5.
2017
Spojte návštěvu Plzně s Muzejní nocí nebo Nocí kostelů

Spojte návštěvu Plzně s Muzejní nocí nebo Nocí kostelů

Plzeňsko a Český les | Kultura