Úvod > Aktuality > Festival světla Blik Blik opět rozsvítí Plzeň

Festival světla Blik Blik opět rozsvítí Plzeň

Vydáno 12. března 2017 Zážitky
Třetí ročník vyhledávaného plzeňského festivalu Blik Blik se chystá na pátek 17. a sobotu 18. března 2017. Nabídne nevšední večerní procházku historickým centrem Plzně, která bude pokračovat do nedaleké malebné čtvrti Roudná. Jedna z instalací bude umístěna přímo v areálu plzeňského pivovaru. Pokud se rozhodnete festival navštívit, určitě budete moci ochutnat Plzeň netradičně, zato plnými doušky.
Festival světla PlzeňTrasa povede z centra města přes Rooseveltův most a ulicí Pod Všemi svatými až k baroknímu špejcharu architekta Augustona. Výjimečně zpřístupněný objekt bude hostit digitální instalaci Noisescape Fina Teemu Mätänee. Po premiéře na pražském festivalu Signal se představí v Plzni, kde v DEPO2015 na letní tvůrčí rezidenci vznikla. Hlavní hvězdou festivalu bude známý český designér Maxim Velčovský, který na Roudné instaluje obrovské lampy „Slunečnice". Grafická designérka Zuzana Lednická změní Riegrovu ulici na živý městský bulvár díky originálním lampionům z balonů Black and White. Autorem již zmiňované instalace v areálu pivovaru bude plzeňský sochař Benedikt Tolar. Na nádvoří Prazdroje vzdá poctu plzeňským bednářům. Festival připravuje i světelnou instalaci na řece Mži, kam německý umělec Jürgen Böhm umístí 20 stanů připomínajících migranty celého světa.

Čekají vás ale i další světelné instalace a objekty. Festival Blik Blik myslí také na děti. Jedna z instalací Demonz bude vyzývat k hraní si a rozbíjení. Nebojte se, v tomto případě půjde pouze o virtuální vázy a okna. Pro děti bude připravená i tvůrčí dílna se světelnými pohlednicemi.
Festival světla Blik Blik

Festival světla Blik Blik

Rozsviťte s námi Plzeň! Festival světla již počtvrté přináší návštěvníkům ojedinělý zážitek přímo v ulicích města. Celkem 15 zastavení vás provede centrem až do čtvrti Slovany.

Pivovar Pilsner Urquell v Plzni - poznejte historii výroby piva

Pivovar Pilsner Urquell v Plzni - poznejte historii výroby piva

Prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj, a.s. a Pivovarského muzea vás seznámí s tajemstvím a historií jedinečného varního postupu piva Pilsner Urquell. Uvidíte např. expozici Pilsner Urquell a film o výrobě piva Pilsner Urquell v panoramatickém kině s otočným hledištěm.

Další aktuality

7.12.
2017
Nechte se okouzlit adventní Plzní

Nechte se okouzlit adventní Plzní

Plzeňsko a Český les | Zážitky
20.11.
2017
Objevte na advetních prohlídkách kouzlo vánočních zvyků a tradic

Objevte na advetních prohlídkách kouzlo vánočních zvyků a tradic

Plzeňsko a Český les | Zážitky