Úvod > Aktuality > Festival světla Blik Blik opět rozsvítí Plzeň

Festival světla Blik Blik opět rozsvítí Plzeň

Vydáno 12. března 2017 Zážitky
Třetí ročník vyhledávaného plzeňského festivalu Blik Blik se chystá na pátek 17. a sobotu 18. března 2017. Nabídne nevšední večerní procházku historickým centrem Plzně, která bude pokračovat do nedaleké malebné čtvrti Roudná. Jedna z instalací bude umístěna přímo v areálu plzeňského pivovaru. Pokud se rozhodnete festival navštívit, určitě budete moci ochutnat Plzeň netradičně, zato plnými doušky.
Festival světla PlzeňTrasa povede z centra města přes Rooseveltův most a ulicí Pod Všemi svatými až k baroknímu špejcharu architekta Augustona. Výjimečně zpřístupněný objekt bude hostit digitální instalaci Noisescape Fina Teemu Mätänee. Po premiéře na pražském festivalu Signal se představí v Plzni, kde v DEPO2015 na letní tvůrčí rezidenci vznikla. Hlavní hvězdou festivalu bude známý český designér Maxim Velčovský, který na Roudné instaluje obrovské lampy „Slunečnice". Grafická designérka Zuzana Lednická změní Riegrovu ulici na živý městský bulvár díky originálním lampionům z balonů Black and White. Autorem již zmiňované instalace v areálu pivovaru bude plzeňský sochař Benedikt Tolar. Na nádvoří Prazdroje vzdá poctu plzeňským bednářům. Festival připravuje i světelnou instalaci na řece Mži, kam německý umělec Jürgen Böhm umístí 20 stanů připomínajících migranty celého světa.

Čekají vás ale i další světelné instalace a objekty. Festival Blik Blik myslí také na děti. Jedna z instalací Demonz bude vyzývat k hraní si a rozbíjení. Nebojte se, v tomto případě půjde pouze o virtuální vázy a okna. Pro děti bude připravená i tvůrčí dílna se světelnými pohlednicemi.
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Další aktuality

17.5.
2018
West Park v Plzni láká na život na Divokém západě

West Park v Plzni láká na život na Divokém západě

Plzeňsko a Český les | Zážitky
29.4.
2018
Slavnosti svobody 2018 v Plzni: velkolepé oslavy osvobození

Slavnosti svobody 2018 v Plzni: velkolepé oslavy osvobození

Plzeňsko a Český les | Zážitky