Úvod > Aktuality > Mikulovský Eurotrialog dá o víkendu prostor alternativě a undergroundu

Mikulovský Eurotrialog dá o víkendu prostor alternativě a undergroundu

Vydáno 24. srpna 2017 Zážitky
Již tento víkend 25. a 26. srpna uzavře symbolicky festival nepopulární hudby prázdninovou festivalovou sezónu. Na hlavním pódiu v amfiteátru a ve festivalovém stanu se objeví více než 20 kapel a interpretů včetně Aktualu s Milanem Knížákem a sestav navazujících na legendární Plastic People of The Universe.
19. ročník festivalu Eurotrialog v Mikulově proběhne v pátek 25. a v sobotu 26. srpna v areálu mikulovského Amfiteátru.

Festival nepopulární hudby, jak má Eurotrialog Mikulov v podtitulu, letos oslaví již 19. narozeniny a tradičně servíruje během posledního srpnového víkendu  kvalitní porci hudby, která se vyhýbá mainstreemu.

Příznivcům alternativní a undergroundové scény nabídne bez žánrových předpojatostí možnost poslechnout si nadějné objevy i stálice české, slovenské a rakouské hudební scény – to vše zasazené v kulisách jednoho z nejkrásnějších jihomoravských měst.

V pátek 25. srpna zahájí festivalový maratón na amfiteátru na hlavním podiu v 18 hodin Luboš Pospíšil, na něj naváží Plastic People a pak Precedens, večer bude pokračovat s kapelou  Puding paní Elvisovej a vše zakončí hodinu před půlnocí Mucha s kapelou. Ve stanu na amfiteátru bude večer patři kapelám Fabrikanti, Mrvena, MamaPapa Banda, Budoár staré dámy, BBP - Podzemní orchestr a Kubo Ursiny & Dorota Notová.

V sobotu ve 13.30 hodinu vystoupí v Horní synagoze Josef Klíč s Knihou jób a program na amfiteátru bude od 17.30 hodin. Začnou Furt rovněm, na ně naváže rakouská skupina Bernhard Schnur & Band, J.H. Krchovský & Krch-off Band a slovenská Katarzia (SK) a večer uzavře PVO Tribute.

Letošní specialitou festivalu je sobotní Guerilla Records Stage ve stanu, kde se představí výlučně kapely z tohoto vydavatelství, zaměřeného na český undeground. V sobotu od 16 hodin zahraje Turnová/Brabenec – Eternity, vystřídá je Burgtheatre & Brabenec, MCH trio, Aktual, Špinavé spodní prádlo a nakonec Půlnoc.

Dvoudenní permanentka do amfiteátru včetně stanu stojí v předprodeji 590 Kč, jednodenní vstupenka 390 Kč. Vstupenky na koncert  v mikulovské synagoze stojí 100 Kč. Pro děti je na sobotu připraven speciální program: výuka jízdy na skatu, malování henou a smývatelnými spreji, skládání origami a další aktivity.
Jantarová stezka na Moravě

Jantarová stezka na Moravě

Jantarová stezka je zřejmě jednou z nejstarších a zároveň nejznámějších obchodních cest. A kdo by nechtěl kráčet po stopách dávných obchodníků, vidět při tom unikátní památky a ochutnat moravské speciality?

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.

Eurotrialog Mikulov 2018

Eurotrialog Mikulov 2018

20. ročník „Festivalu nepopulární hudby“ Eurotrialog Mikulov. V Mikulově se každoročně schází příznivci alternativní scény .

Prázdninové prohlídky města Mikulova

Prázdninové prohlídky města Mikulova

Turistické informační centrum Mikulov opět pořádá prázdninové prohlídky města Mikulova. Zvídavé zájemce průvodce seznámí s historií města, zavede je do zámeckého sklepení s obřím sudem, provede židovskou čtvrtí a nakonec s nimi navštíví vinný sklep.